برزیل مجازات جرائم حوزه ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کند

قانون‌گذاران برزیلی در تلاش هستند تا مقررات سختگیرانه‌تری برای جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال ارائه دهند و مجموعه‌ای از مجازات‌های جدید را برای پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال تصویب کنند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

برزیل,مقررات

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس بیانیه رسمی روز چهارشنبه، کمیته ویژه اتاق نمایندگان برزیل طرحی را تصویب کرد که مجازات‌های قابل توجهی را برای جرایم مالی که از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین استفاده می‌کنند، تشدید می‌کند. آخرین اصلاحات قانونی بخشی از این لایحه است که اندازه جریمه‌ها را از یک سوم مبلغ پول شسته شده به دو سوم افزایش می‌دهد. این لایحه همچنین پیشنهاد می‌کند که حداقل مجازات حبس از سه سال به چهار سال افزایش یابد و حداکثر مدت زندان از ۱۰ سال به ۱۶ سال و هشت ماه و علاوه بر جریمه افزایش یابد.

بر اساس اعلامیه، این لایحه در صحن علنی مجلس مورد بحث بیشتر قرار می‌گیرد. معاون فدرال آئورو ریبیرو با تاکید بر اینکه این لایحه جدید به ایالت کمک می‌کند تا از برزیلی‌ها در برابر کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال محافظت کند، خاطرنشان کرد:

«بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر تحت تأثیر طرح‌های هرمی مالی با ارزهای دیجیتال در ریودوژانیرو قرار گرفتند. با فقدان مقررات، مردم جایی برای مراجعه و پیگیری شکایات خود ندارند. بازار در برزیل پیشرفت کرده و تعدیل می‌شود. او همچنین اظهار داشت: دیگر افراد سودجوئی که از این فناوری برای فریب میلیون‌ها برزیلی استفاده کنند وجود نخواهد داشت.»

ریبیرو به جنبه‌های دیگر این لایحه، که عملیات گسترده‌تر ارزهای دیجیتال مانند معاملات، نگهداری، مبادلات فیات و پرداخت‌ها را تنظیم می‌کند، خوش بین بود. برزیل اخیراً نشانه‌هایی از رشد و توسعه ارزهای دیجیتال را مشاهده کرده است. در ماه آگوست (مرداد)، روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل، از ایالت خواست با تغییر در قوانین محلی از بازار ارزهای دیجیتال استقبال کند. در ماه ژوئن (خرداد)، بورس اوراق بهادار برزیل به دنبال لیست شدن قبلی چندین صندوق قابل معامله (ETF) ارزهای دیجیتال در اوایل سال جاری، معامله یکی دیگر از صندوق‌های قابل معامله بیت کوین را آغاز کرد.

لینک کوتاه:b2n.ir/u21981 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.



منبع : ورزش3

مطالب مرتبط