بریتانیا اعلام دارایی‌های دیجیتال را در فرم‌های مالیاتی اجباری کرد

بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است. این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بریتانیا,مالیات,قانون گذاری,اظهارنامه مالیاتی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است.

این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

شهروندان بریتانیا باید دارایی‌های دیجیتال خود را از سال آینده اعلام کنند. بر اساس این تغییر، دارایی‌های دیجیتال باید به طور جداگانه در فرم شناسایی شوند.

دارندگان ارزهای دیجیتال باید سود خود را در فرم سود سرمایه اعلام کنند و زمانی که سرمایه گذاری‌ها برای سود فروخته می‌شود مشمول مالیات می‌شوند. نگهداری از ارزهای دیجیتال مشمول مالیات نخواهد بود.

افزایش مقررات ارزهای دیجیتال

فراتر از وارد کردن ارزهای دیجیتال به شبکه مالیاتی، بریتانیا همچنین به دنبال هموار کردن راه برای تنظیم و قانون گذاری صنعت ارزهای دیجیتال است.

پارلمان این کشور در حال بحث در مورد قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است و بحث اخیر در مورد این موضوع نشان داد که اکثر اعضا موافق هستند که با از بین بردن شکاف‌ها در مقررات از طریق قوانین، اطمینان بیشتری به این بخش وارد کنند.

با این حال، این قوانین چه شکلی ممکن است داشته باشند نامشخص است. جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری آمریکا در آن زمان گفت که قصد دارد چندین «میزگرد» را برای یافتن بهترین مسیر پیش رو برگزار کند.

وزارت دارایی اولین مجموعه پیش نویس قوانین خود را برای صنعت ارزهای دیجیتال در ماه فوریه منتشر کرد و در حال حاضر در حال انجام یک مشاوره عمومی است.

قوانین جدید موارد مختلفی را در صنعت ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد، از جمله ورود به یک پلتفرم معاملاتی، راه اندازی یک گره بلاک‌چین، انجام تراکنش‌های پرداخت یا حواله‌ها و پرداخت‌های استخراج و غیره.

علاوه بر این، این قوانین همچنین صرافی‌ها و شرکت‌هایی را که خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را در بریتانیا ارائه می‌کنند، پوشش می‌دهد. بر اساس این قوانین، هم صرافی‌ها و هم شرکت‌هایی که خدمات ارائه می‌کنند در این کشور باید مجوزی از اداره رفتار مالی (FCA) برای فعالیت در بریتانیا داشته باشند.

علاوه بر این، شرکت‌ها دارای حداقل نیازهای سرمایه و نقدینگی خواهند بود و مشمول الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خواهند بود. «FCA» در تنظیم این بخش رهبری خواهد کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/q93865 

 

 

یک بانک بریتانیایی از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح بدهند
آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار
متامسک شایعه دریافت مالیات از کاربران ارزهای دیجیتال را رد کرد
بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود
شرکت‌های ارز دیجیتال بریتانیا از این پس می‌توانند تبلیغات خود را بدون نظارت دولت منتشر کنند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

رمزارز,قانون گذاری,ارز دیجیتال,ایران,داخلی,ACU,اتحادیه پایاپای آسیا

آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار

پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) به میزبانی بانک مرکزی ایران با حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرد.

خبر - ۴ روز پیش
متامسک,مالیات,ارزهای دیجیتال,کانسنسیس

متامسک شایعه دریافت مالیات از کاربران ارزهای دیجیتال را رد کرد

کانسنسیس، شرکت توسعه کیف پول متامسک، شایعات مبنی بر دریافت مالیات از کاربران ارزهای دیجیتال را رد کرده است. این شرکت در ۲۲ مه (۱ خرداد) اعلام کرد که این شایعات به‌دنبال برداشت نادرست از شرایط و مقررات استفاده از متامسک ایجاد شده است.کانسنسیس تصریح کرد که توضیحات بخش مالیات منحصراً به محصولات و طرح‌های غیررایگان ارائه شده اشاره دارد و هیچ ارتباطی با تراکنش‌های ارز دیجیتال آن‌چین ندارد.

خبر - ۶ روز پیش
جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده,سقف بدهی,آمریکا

بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که مایل به امضای قرارداد سقف بدهی نیست که به سود معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد. در آخرین روز مذاکرات گروه ۷ در ژاپن، بایدن به مذاکرات بودجه پرداخت و مدعی شد که شرایط پیشنهادی رهبران جمهوری خواه «غیرقابل قبول» است. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «من با قراردادی موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیات بر ثروت و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال کمک‌های غذایی را برای نزدیک به یک میلیون آمریکایی به خطر می‌اندازد.»

خبر - ۶ روز پیش
بریتانیا,قانون‌گذاری,تبلیغات

شرکت‌های ارز دیجیتال بریتانیا از این پس می‌توانند تبلیغات خود را بدون نظارت دولت منتشر کنند

قانون‌گذاران بریتانیا روز چهارشنبه بالاخره به اصلاحیه‌ای که مورد انتظار بسیاری از کاربران صنعت ارزهای دیجیتال بود رای دادند. طبق این اصلاحیه، تأییدیه تبلیغات برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال تسهیل می‌شود.

خبر - ۳ هفته پیش
کمیسیون اقتصادی,مالیات,مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی: ارز و ارز دیجیتال معافیتی از پرداخت مالیات ندارند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه به معنای مالیات بر مابه التفاوت خرید و فروش است، گفت در مصوبات مجلس در طرح مالیات بر سوداگری مواردی که مصرفی هستند معاف از پرداخت مالیات بوده و مواردی دیگر یعنی ارز و ارز دیجیتال معافیتی از پرداخت مالیات بر سرمایه ندارند.

خبر - ۳ هفته پیش
مجلس,قانون‌گذاری,مالیات,ارزهای دیجیتال

مجلس تصویب کرد؛ انتقال ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت، ماده ۱۲ طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی را به تصویب رساندند. این قانون انتقال تمام دارایی‌های سرمایه‌ای حتی ارزهای دیجیتال را مشمول دریافت مالیات می‌کند.

خبر - ۳ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,Statista,بریتانیا,ایالات متحده

انتظار می‌رود درآمد صنعت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ دو برابر شود

طبق داده‌های پلتفرم «Statista»، انتظار می‌رود سال ۲۰۲۳ درآمد صنعت ارزهای دیجیتال بیش از دو برابر شود. بریتانیا شاهد رشد سریع‌تر درآمد ارزهای دیجیتال است، اما ایالات متحده همچنان در صدر قرار دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
سازمان امور مالیاتی,ارزهای دیجیتال,مالیات,فرارهای مالیاتی

سازمان امور مالیاتی از یک فراری مالیاتی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال ۵۵۰میلیارد تومان مطالبه کرد

داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، اخیراً در مصاحبه‌ای گفته است: «از طریق بررسی تراکنش‌های بانکی یک فراری مالیاتی با برخی صرافی‌های معتبر، درآمدهای کتمان‌شده ناشی از خریدوفروش انواع رمزارز توسط نامبرده شناسایی و مبلغ ۵۵۰میلیارد تومان مالیات مطالبه و با قبول ایشان قطعی گردید که بخشی از آن وصول شده و برای مانده بدهی، تضمین‌های لازم از اموال ایشان اخذ گردیده است».

خبر - ۱ ماه پیش
السالوادور,بیت کوین,پول قانونی,قانون گذاری

میزان حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرده است

حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۱۸ درصد کاهش یافته است. این کاهش را می‌توان به عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار و کارمزد بالای تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال نسبت داد. علاوه بر این، هنوز کانال‌های حواله سنتی مانند وسترن یونیون و مانی گرام به طور گسترده در کشور استفاده می‌شوند.

خبر - ۱ ماه پیش