بریتانیا اعلام دارایی‌های دیجیتال را در فرم‌های مالیاتی اجباری کرد

بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است. این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بریتانیا,مالیات,قانون گذاری,اظهارنامه مالیاتی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است.

این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

شهروندان بریتانیا باید دارایی‌های دیجیتال خود را از سال آینده اعلام کنند. بر اساس این تغییر، دارایی‌های دیجیتال باید به طور جداگانه در فرم شناسایی شوند.

دارندگان ارزهای دیجیتال باید سود خود را در فرم سود سرمایه اعلام کنند و زمانی که سرمایه گذاری‌ها برای سود فروخته می‌شود مشمول مالیات می‌شوند. نگهداری از ارزهای دیجیتال مشمول مالیات نخواهد بود.

افزایش مقررات ارزهای دیجیتال

فراتر از وارد کردن ارزهای دیجیتال به شبکه مالیاتی، بریتانیا همچنین به دنبال هموار کردن راه برای تنظیم و قانون گذاری صنعت ارزهای دیجیتال است.

پارلمان این کشور در حال بحث در مورد قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است و بحث اخیر در مورد این موضوع نشان داد که اکثر اعضا موافق هستند که با از بین بردن شکاف‌ها در مقررات از طریق قوانین، اطمینان بیشتری به این بخش وارد کنند.

با این حال، این قوانین چه شکلی ممکن است داشته باشند نامشخص است. جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری آمریکا در آن زمان گفت که قصد دارد چندین «میزگرد» را برای یافتن بهترین مسیر پیش رو برگزار کند.

وزارت دارایی اولین مجموعه پیش نویس قوانین خود را برای صنعت ارزهای دیجیتال در ماه فوریه منتشر کرد و در حال حاضر در حال انجام یک مشاوره عمومی است.

قوانین جدید موارد مختلفی را در صنعت ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد، از جمله ورود به یک پلتفرم معاملاتی، راه اندازی یک گره بلاک‌چین، انجام تراکنش‌های پرداخت یا حواله‌ها و پرداخت‌های استخراج و غیره.

علاوه بر این، این قوانین همچنین صرافی‌ها و شرکت‌هایی را که خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را در بریتانیا ارائه می‌کنند، پوشش می‌دهد. بر اساس این قوانین، هم صرافی‌ها و هم شرکت‌هایی که خدمات ارائه می‌کنند در این کشور باید مجوزی از اداره رفتار مالی (FCA) برای فعالیت در بریتانیا داشته باشند.

علاوه بر این، شرکت‌ها دارای حداقل نیازهای سرمایه و نقدینگی خواهند بود و مشمول الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خواهند بود. «FCA» در تنظیم این بخش رهبری خواهد کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/q93865 

 

 

وب‌سایت گروه باج افزار لاک‌بیت در عملیاتی بین‌المللی از دسترس خارج شد
بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است
سقف کارت به کارت حساب‌های شخصی در هر ماه به ۱ میلیارد تومان رسید
اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است
ماجرای مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات از حساب‌های شخصی و غیر تجاری چیست؟

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بریتانیا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,استیبل کوین‌

بریتانیا به‌دنبال وضع مقررات برای استیبل کوین‌ها در ۶ ماه آینده است

دولت بریتانیا در نظر دارد تا قانون‌گذاران را مجاب کند تا تصویب قوانین جدیدی برای استیبل کوین‌ها و استکینگ (Staking) مصوب کنند. به گزارش بلومبرگ، بیم افولامی، مسئول اقتصادی خزانه‌داری بریتانیا بر تعهد دولت به فشار جدی برای تسریع قانون‌گذاری در مورد استیبل کوین‌ها و سهام‌گذاری دارایی‌های ارزهای دیجیتال تأکید کرد. افولامی ضمن تأکید بر فوریت این موضوع، اظهار داشت که موضع دولت در این زمینه، حرکت به سمت وضع مقررات در ۶ ماه آینده است.

خبر - ۳ ماه پیش
کارت به کارت,مالیات,هادی خانی,مرکز اطلاعات مالی ایران

سقف کارت به کارت حساب‌های شخصی در هر ماه به ۱ میلیارد تومان رسید

حداکثر مبلغ کارت به کارت برای تمام افرادی که پرونده مالیاتی ندارند، به ۱ میلیارد تومان و ۲۰۰ تراکنش محدود شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
اسپانیا,ارزهای دیجیتال,مالیات,وزارت امور مالی اسپانیا,فرار مالیاتی

اسپانیا به دنبال قانونی برای ضبط ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی است

وزارت امور مالی اسپانیا در حال اصلاح مقررات مالیاتی این کشور است و قصد دارد این اجازه را به سازمان مالیات بدهد تا ارزهای دیجیتال بدهکاران مالیاتی را شناسایی و برای تسویه بدهی‌ها توقیف کند. این اقدام بخشی از تلاش‌های دولت اسپانیا برای مقابله با فرار مالیاتی در این کشور است.

خبر - ۳ ماه پیش
مالیات,مجلس,حساب‌های شخصی,مصوبه

ماجرای مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات از حساب‌های شخصی و غیر تجاری چیست؟

اخیرا اخباری در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است که ادعا می‌کنند حساب‌های شخصی از سال بعد باید مالیات بدهند. با این حال، بررسی‌های موجود نشان می‌دهد این مسئله صحت ندارد و مصوبه مجلس برای حساب‌های شخصی مردم عادی وضع نشده است.

خبر - ۳ ماه پیش
سامسونگ,مسترکارت,کیف‌پول,کیف‌پول دیجیتالی,بریتانیا,همکاری

سامسونگ و مسترکارت با هدف ارائه خدمات پرداخت کیف‌پول دیجیتالی در بریتانیا وارد همکاری شدند

سامسونگ و مسترکارت همکاری جدیدی را اعلام کردند. هدف این همکاری ساده‌سازی و ارتقای خدمات کیف پول دیجیتال برای بانک‌ها و صادرکنندگان کارت، ارائه راه کارآمدتری برای گسترش پیشنهادات دیجیتالی آن‌ها است. این مشارکت به صادرکنندگان اجازه می‌دهد تا کیف پول سامسونگ را در خدمات خود ادغام کنند و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پرداخت را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

خبر - ۵ ماه پیش
السالوادور,بیت کوین,پول قانونی,قانون گذاری,استعفا

رئیس‌جمهور السالوادور از سمت خود استعفا داد

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور و شخصی که بیت‌کوین را به عنوان ارز قانونی کشورش شناخت، از سمت خود استعفا داد تا روی کمپین انتخاب مجدد خود در سال ۲۰۲۴ تمرکز کند. او هدف این کار را آماده‌سازی برنامه‌های بهتر برای انتخابات ریاست‌جمهوری جدید و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی خود اعلام کرد.

خبر - ۵ ماه پیش
مالیات,مالیات بر عایدی سرمایه,محمدرضا پورابراهیمی,کمیسیون اقتصادی مجلس

طرح مالیات بر عایدی سرمایه مجدداً در مجلس بررسی می‌شود

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته گزارش این کمیسیون جهت رفع ایرادات شورای نگهبان از طرح مالیات بر عایدی سرمایه آماده است و پس از بررسی برنامه هفتم توسعه، در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد. او گفته است: «بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در زمینه رفع ایرادات شورای نگهبان درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت نخست قرار دارد و امیدواریم در صورت تأیید نهایی شورای نگهبان، قانون مالیات بر عایدی سرمایه در آذرماه ابلاغ شود.»

خبر - ۶ ماه پیش
ترکیه,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال,مالیات

ترکیه، مقررات حوزه ارزهای دیجیتال خود‌ را در سال ۲۰۲۴ نهایی می‌کند

پس از انتشار برنامه سالانه ریاست‌جمهوری ترکیه در ۲۵ اکتبر (۳ آبان)، به نظر می‌رسد که نهاییکردن مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور یکی از اهداف تعیین‌شده برای سال ۲۰۲۴ باشد. ماده ۴۰۰.۵ این سند حدوداُ ۵۰۰ صفحه‌ای، مطالعات برنامه‌ریزی‌شده‌ای را برای تعریف ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که ممکن است بعداً مشمول مالیات شوند. ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال نیز به‌شکل قانونی تعریف خواهند شد.

خبر - ۶ ماه پیش
بایننس,بریتانیا,FCA,اداره رفتار مالی بریتانیا

بایننس از امروز پذیرش کاربران جدید در بریتانیا را متوقف می‌کند

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، اعلام کرد که از امروز دوشنبه پذیرش کاربران جدید از بریتانیا را متوقف خواهد کرد. این تصمیم در پاسخ به قوانین جدید تحمیل شده توسط اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) است. کاربران فعلی بریتانیا همچنان از خدمات موجود بهره مند خواهند شد، اما هیچ محصول و خدمات جدیدی در این دوره موقت معرفی نخواهد شد. بایننس در حال حاضر به دنبال یک اعتبارسنجی مجاز جدید است که توسط اداره رفتار مالی بریتانیا مجاز باشد.

خبر - ۷ ماه پیش