بریتانیا اعلام دارایی‌های دیجیتال را در فرم‌های مالیاتی اجباری کرد

بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است. این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بریتانیا,مالیات,قانون گذاری,اظهارنامه مالیاتی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، بریتانیا به دنبال اجباری کردن اعلام دارایی‌های دیجیتال در فرم‌های اظهارنامه مالیاتی است.

این اقدام به عنوان بخشی از بودجه سالانه بریتانیا اعلام شد و انتظار می‌رود ۱۰ میلیون پوند برای دولت درآمدزایی کند.

شهروندان بریتانیا باید دارایی‌های دیجیتال خود را از سال آینده اعلام کنند. بر اساس این تغییر، دارایی‌های دیجیتال باید به طور جداگانه در فرم شناسایی شوند.

دارندگان ارزهای دیجیتال باید سود خود را در فرم سود سرمایه اعلام کنند و زمانی که سرمایه گذاری‌ها برای سود فروخته می‌شود مشمول مالیات می‌شوند. نگهداری از ارزهای دیجیتال مشمول مالیات نخواهد بود.

افزایش مقررات ارزهای دیجیتال

فراتر از وارد کردن ارزهای دیجیتال به شبکه مالیاتی، بریتانیا همچنین به دنبال هموار کردن راه برای تنظیم و قانون گذاری صنعت ارزهای دیجیتال است.

پارلمان این کشور در حال بحث در مورد قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است و بحث اخیر در مورد این موضوع نشان داد که اکثر اعضا موافق هستند که با از بین بردن شکاف‌ها در مقررات از طریق قوانین، اطمینان بیشتری به این بخش وارد کنند.

با این حال، این قوانین چه شکلی ممکن است داشته باشند نامشخص است. جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری آمریکا در آن زمان گفت که قصد دارد چندین «میزگرد» را برای یافتن بهترین مسیر پیش رو برگزار کند.

وزارت دارایی اولین مجموعه پیش نویس قوانین خود را برای صنعت ارزهای دیجیتال در ماه فوریه منتشر کرد و در حال حاضر در حال انجام یک مشاوره عمومی است.

قوانین جدید موارد مختلفی را در صنعت ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد، از جمله ورود به یک پلتفرم معاملاتی، راه اندازی یک گره بلاک‌چین، انجام تراکنش‌های پرداخت یا حواله‌ها و پرداخت‌های استخراج و غیره.

علاوه بر این، این قوانین همچنین صرافی‌ها و شرکت‌هایی را که خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را در بریتانیا ارائه می‌کنند، پوشش می‌دهد. بر اساس این قوانین، هم صرافی‌ها و هم شرکت‌هایی که خدمات ارائه می‌کنند در این کشور باید مجوزی از اداره رفتار مالی (FCA) برای فعالیت در بریتانیا داشته باشند.

علاوه بر این، شرکت‌ها دارای حداقل نیازهای سرمایه و نقدینگی خواهند بود و مشمول الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خواهند بود. «FCA» در تنظیم این بخش رهبری خواهد کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/q93865 

 

 

وزارت نیرو مقررات جدید تأمین برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را تصویب کرد
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: اخذ مالیات از تبادل ارزهای دیجیتال در دست بررسی است
بریتانیا به‌دنبال ایجاد قوانینی برای صدور و نگهداری ارزهای دیجیتال است
تغییر مقررات برق ماینینگ توسط وزارت نیرو؛ برق برای ماینرها گران‌تر می‌شود؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

بانک مرکزی,مالیات,ارزهای دیجیتال,استخراج,مهران محرمیان,داخلی

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: اخذ مالیات از تبادل ارزهای دیجیتال در دست بررسی است

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، پیرامون برنامه‌‍ مشترک این نهاد مالی با سازمان امور مالیاتی برای کسب مالیات از ارزهای دیجیتال اظهار کرد در حال حاضر، اجرای این سیاست، در دو زمینه استخراج و تبادل ارز‌های دیجیتال، میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی تحت پیگیری قرار دارد.

خبر - ۲ هفته پیش
هندوستان,قانون گذاری,ارز دیجیتال

بررسی مقررات ارزهای دیجیتال این بار در هندوستان

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در حاشیه نشست گروه ۲۰ (G20) گفت که برای وزرای دارایی و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای این نشست، ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی برای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. او افزود: «ما ممنوعیت کامل فعالیت‌های ارزهای دیجیتال را پیشنهاد نکرده‌ایم.»

خبر - ۴ هفته پیش
بریتانیا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,استیبل کوین‌,PRA

بریتانیا به‌دنبال ایجاد قوانینی برای صدور و نگهداری ارزهای دیجیتال است

ویکی ساپورتا، مدیر اجرایی بانک انگلستان، در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت که در حال برنامه‌ریزی قوانینی برای صدور و نگهداری دارایی‌های دیجیتال است. این کشور در تلاش است تا رویکرد خود را در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله استیبل کوین‌ها و سایر دارایی‌های دیجیتال که می‌تواند برای ثبات مالی خطرآفرین باشد، تقویت کند. دولت بریتانیا در حال حاضر در حال رایزنی در مورد رویکرد نظارتی خود است.

خبر - ۱ ماه پیش
ماینینگ,وزارت نیرو,قانون گذاری,برق,استخراج,ارز دیجیتال

تغییر مقررات برق ماینینگ توسط وزارت نیرو؛ برق برای ماینرها گران‌تر می‌شود؟

نرخ برق ماینرهای ارز دیجیتال کشور از سال ۱۳۹۸ تاکنون، در ۸ ماه از سال نصف متوسط نرخ صادراتی (۲٬۵۳۰ تومان) و در ۴ ماه پرمصرف سال، ۲ برابر نرخ صادراتی محاسبه می‌شود. اکنون اما، ظاهراً وزارت نیرو تصمیم گرفته است این روش را که پرداخت هزینه‌های انرژی را برای ماینرها آسان‌تر می‌کرد، کنار بگذارد و در عوض برای تمام طول سال از همان نرخ صادراتی به‌صورت ثابت استفاده کند.

خبر - ۱ ماه پیش
روسیه,ماینینگ,استخراج ارز دیجیتال,بوریاتیا,سیبری,مالیات,یارانه

روسیه مرکز ماینینگ جدیدی به ارزش ۱۲.۳ میلیون دلار را در ماه‌های آینده راه‌اندازی می‌کند

روسیه به دنبال راه‌اندازی یک مرکز استخراج ارز دیجیتال جدید به ارزش بیش از ۱۲.۳ میلیون دلار در ماه‌های آینده است. گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که این مرکز در بوریاتیا و در شرق سیبری ساخته می‌شود. مرکز مذکور احتمالاً ۳۰,۰۰۰ دستگاه ماینینگ با توان مصرفی ۱۰۰ مگاوات خواهد داشت. هزینه‌های آن نیز از طریق سازوکارهای حمایتی مختلف دولتی، از جمله معافیت از مالیات زمین و دارایی و کاهش مالیات بر درآمد، پرداخت می‌شود.

خبر - ۱ ماه پیش
بایننس,Binance,صرافی,اظهارنامه مالیاتی

بایننس سرویس «Binance Tax» را برای کمک به تنظیم اظهارنامه مالیاتی ارائه کرد

برای بسیاری کشورها فصل مالیات نزدیک است و به همین دلیل شرکت‌های ارزدیجیتالی باید آماده باشند تا رعایت مقررات محلی را برای کاربران خود ساده‌تر کنند.

خبر - ۱ ماه پیش
بانک مرکزی,داخلی,قانون گذاری,ایران

جزییات گزارش جدید بانک مرکزی از گردش مالی ارزهای دیجیتال در کشور

کمیسیون اصل نود مجلس جلسه‌ای را با دستور کار بررسی سازوکار فعالیت ارزهای دیجیتال در کشور، با حضور نمایندگان ارشد وزارتخانه‌های صنعت و اطلاعات، بانک مرکزی، معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور و کمیته اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس، برگزار کرد...

خبر - ۱ ماه پیش
سازمان امور مالیاتی,درگاه‌های بانکی,مالیات,ارز دیجیتال

رییس سازمان امور مالیاتی: امکان اخذ مالیات از معاملات ارز دیجیتال از طریق نظارت بر درگاه‌های بانکی وجود دارد

داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی کشور و معاون وزیر اقتصاد، ضمن غیرقانونی تلقی کردن معاملات رمزارز، اظهار داشت سازمان امور مالیاتی از طریق بانک مرکزی به درگاه‌های بانکی مورد استفاده برای معاملات رمزارز تسلط دارد و در صورت نیاز امکان اخذ مالیات از معاملات رمزارز وجود دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده

برنامه‌های جدید دولت جو بایدن برای ارزهای دیجیتال

به منظور مبارزه با تأمین مالی غیرقانونی و تسهیل تحقیقات در مورد نسخه‌های دیجیتالی دلار در ایالات متحده، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به آژانس‌های فدرال دستور داده که تمرکز بیشتری بر بازار ارزهای دیجیتال که به سرعت در حال گسترش است، داشته باشند.

خبر - ۱ ماه پیش