بر اساس یک نظرسنجی، ۴۳ درصد از سنگاپوری‌ها صاحب ارز دیجیتال هستند

براساس نظرسنجی جدیدی که توسط بورس ارزهای دیجیتال آسیا و اقیانوسیه انجام شده است، پذیرش ارزهای دیجیتال در سنگاپور در حال رشد است، به ویژه در میان نسل‌های جوان که به دنبال استفاده از پتانسیل ثروت نسبی بیت کوین (BTC) و سایر دارایی‌های دیجیتال هستند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سنگاپور,ارز دیجیتال

title

به گزارس آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، نتایج «IRCI» نشان‌داد، ۴۳ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که آن‌ها دارای ارز دیجیتال هستند و ۴۶ درصد قصد خرید دارایی‌های دیجیتال را در ۱۲ ماه آینده دارند. دو سوم یا ۶۶درصد پاسخ‌دهندگان در گروه سنی ۲۶ تا ۴۵ سال اظهار داشتند که صاحبان ارزهای دیجیتال هستند.

جای تعجب نیست که ۹۳درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌ گفته‌اند که نام بیت کوین را شنیده اند. تقریباً ۴۰درصد از پاسخ‌دهندگان بیت کوین را دارایی مناسب سرمایه‌گذاری توصیف کردند و ۲۵درصد آن‌را ذخیره ارزش یا طلای دیجیتال نامیدند.

در میان افراد ۲۶ تا ۳۵ ساله، سه چهارم اظهار داشتند که معتقدند ارزهای دیجیتال به طور گسترده‌ای توسط افراد و مشاغل پذیرفته خواهد شد. این نگرش‌ها نشان‌دهنده استقبال مثبت سنگاپور از دارایی‌های دیجیتالی در اقشار مختلف جامعه است. مقامات مالی در سنگاپور تأیید کردند که آن‌ها با همتایان فرانسوی خود در حال بررسی برنامه‌های مرزی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC) هستند.

اداره پول سنگاپور، بانک مرکزی ایالت این شهر، حتی به شهروندان جوایز نقدی برای ارائه ایده‌های ارز دیجیتال خود پیشنهاد داده است. مدیرعامل ایندیپندنت رزرو، آدریان پرزلوزنی (Adrian Przelozny)، سنگاپور را قطب اصلی آسیا به دلیل زیرساخت‌های بازارهای مالی قوی و تنظیم شده و استقال خوب در برابر فناوری‌های جدید توصیف کرد.

معاون ایندیپندنت رزرو، راکس ساندهی (Raks Sondhi)، در یک ایمیل، مزایای حضور سنگاپور در این حوزه را توضیح داد:

«بسیاری از مبادلات ارزهای دیجیتال و مشاغل بلاک‌چین به دنبال اطمینان قانونی هستند. قانون خدمات پرداخت سنگاپور یک چارچوب عملیاتی برای صدور مجوز نظارتی را ارائه می‌دهد. با این کار، سنگاپور آماده است تا اعتبار خود را به عنوان یک رهبر در برنامه‌های صدور مجوز از مبادلات دارایی دیجیتال از سراسر جهان که قبلاً ارسال شده است، گسترش دهد.»

سخنگوی این مبادله گفت که به نظر می‌رسد سنگاپوری‌ها خیلی بیشتر از منحنی سازگارس با این صنعت، در مقایسه با سایر کشورها هستند. به عنوان مثال: صرافی در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) یک مطالعه مستقل از استرالیا را منتشر کرد که نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال را ۱۸.۶درصد نشان می‌داد. به طور کلی، سنگاپور نمره ۶۳ را در «IRCI» در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ کسب کرد، در حالی که در همان سال برای استرالیا این مقدار،۴۷ بود.

لینک کوتاه: b2n.ir/g47419 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط