بزرگ‌ترین بانک آلمان صرافی ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

براساس گزارش انجمن جهانی اقتصاد (WEF)، دویچه بانک (Deutsche Bank)، بزرگترین بانک آلمان، در ماه دسامبر (آذر) از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال رونمایی کرده است.

الناز مهیمنی

منبع : Decrypt

بزرگ‌ترین بانک آلمان صرافی ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، انجمن جهانی اقتصاد در گزارشی با عنوان «ارز دیجیتال، برای چه خوب است: مروری بر موارد استفاده از ارزهای دیجیتال» جزئیات چگونگی فعالیت دویچه بانک در مورد ارزهای دیجیتال را ارائه کرده است. این گزارش تمایل دویچه بانک برای گسترش محصولات خود را نشان می‌دهد.

طرح «پلتفرم نگهداری از دارایی‌های دیجیتال» دویچه بانک آلمان به چهار مرحله کلی تقسیم می‌شود:

اولین مورد، تأمین حضانت برای سرمایه‌گذاران نهادی مانند مدیران مالی، شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری دیجیتال است.

مورد دوم فراتر از نگهداری ساده ارزهای دیجیتال است، در این مرحله مشتریان قادر خواهند بود از طریق کارگذاری‌ها و صرافی‌ها، ارز دیجیتال بخرند و یا بفروشند.

در مراحل بعدی دویچه بانک خدمات مبتنی بر ارز دیجیتال را در دسته سرویس‌های اصلی خود قرار می‌دهد. خدماتی از قبیل حسابداری مالیاتی، خرید و فروش، صدور ارزهای دیجیتال و...

روز گذشته بانک نیویورک ملون BNY Mellon))، قدیمی‌ترین بانک ایالات متحده، گفت که نگهداری بیت کوین را برای مشتریان خود آغاز می‌کند. این بانک قصد دارد از طریق مدیران دارایی‌، حق حضانت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بر عهده بگیرد.

از آنجایی که شرکت هایی مانند مایکرو استراتژی (MicroStrategy)، اسکوئر (Square) و تسلا (Tesla) شروع به خرید بیت کوین کرده‌اند، قیمت این ارز دیجیتال تا نزدیکی ۵۰ هزار دلار افزایش یافته است. قیمت بیت کوین در ۱۱ ماه گذشته رشدی ۱,۰۰۰ درصدی داشته است.

بانک های بزرگ برای خرید ارزهای دیجیتال و سود بیشتر به سرعت اقدام می‌کنند. اگرچه دویچه بانک توضیحی در مورد اهداف خود ارائه نکرده است، اما دیر رسیدن اخبار می‌تواند همچنان بازار را به سمت بالا سوق دهد.

دویچه بانک آلمان با ۱.۵ تریلیون دلار دارایی، بیست‌و‌یکمین بانک بزرگ جهان و ششمین بانک بزرگ اروپا است.

بر اساس گزارش انجمن جهانی اقتصاد، دویچه بانک مرحله اثبات مفهموم محصول خود را به پایان رسانده و در صدد دستیابی به حداقل‌های لازم برای ارائه این محصول در سال ۲۰۲۱ است. دویچه بانک همزمان با پیاده‌سازی، میزان علاقه مشتریان بین‌المللی خود را به این طرح آزمایشی اندازه‌گیری می‌کند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399