بزرگ‌ترین ماینر جهان ۷۹ درصد از بیت کوین‌های خود را فروخت

کور ساینتیفیک (Core Scientific)، بزرگ‌ترین شرکت استخراج ارزهای دیجیتال جهان که سهام آن عمومی شده است، گزارش عملکرد خود برای نیمه اول ۲۰۲۲ را منتشر کرد. با توجه به این گزارش، این شرکت مقدار ۷٬۲۰۲ واحد از بیت کوین‌های خود را با قیمت متوسط ۲۳٬۰۰۰ دلار در ماه ژوئن (خرداد و اوایل تیر) فروخته است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین‌,کور ساینتیفیک,استخراج

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، شرکت کور ساینتیفیک (Core Scientific)، بزرگ‌ترین ماینر بیت کوین، نتایج عملکرد خود برای نیمه اول سال ۲۰۲۲ را گزارش کرد. نکته جالب توجه در این گزارش این واقعیت است که این ماینر ۷۲۰۲ واحد بیت کوین را در ماه ژوئن (خرداد و تیر) به قیمت متوسط ​​۲۳,۰۰۰ دلار فروخته است، در حالی که کل درآمد حاصل از محل فروش این ارز معادل ۱۶۷ میلیون دلار بود. تا پایان ماه ژوئن (اوایل تیر)، این شرکت ۱۹۵۹ بیت کوین و ۱۳۲ میلیون دلار پول نقد در ترازنامه خود داشت. با این اوصاف، می‌توان گفت که کور ساینتیفیک بیش از ۷۸.۶ درصد از کل ذخایر بیت کوین خود را فروخته است.

این شرکت استخراج بیت کوین در ادامه متذکر شده است که درآمد حاصل از فروش ارزها برای پرداخت هزینه سرورهای ASIC، هزینه‌های سرمایه ای برای مراکز داده اضافی و پرداخت بدهی های آن استفاده شده است. در همین حال، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد ۷۰۰۰۰ سرور ASIC دیگر را نیمه دوم سال راه اندازی کند درحالی که در حال حاضر ۱۰۳۰۰۰ سرور فعال در اختیار دارد. افزون بر این، کور ساینتیفیک اذعان داشته است که برای پرداخت هزینه‌های عملیاتی و تامین نقدینگی کافی به فروش بیت کوین استخراج شده ادامه خواهد داد.

ویل کلمنته‌(Will Clemente)، تحلیلگر ارشد «Blockware Solutions» در اواسط ژوئن (اواخر خرداد) به درستی چنین فروش‌هایی را از سمت ماینرها پیش‌بینی کرده بود.

به گفته کلمنته، قیمت پایین بیت کوین، همراه با پیچیدگی بالای استخراج و هزینه‌های بالای انرژی، فشار زیادی بر کسب و کار ماینرها وارد می‌کند. نمودارهایی که این تحلیلگر روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) به آنها اشاره کرد نشان می‌داد که قیمت هش با شدت بیشتری نسبت به قیمت بیت کوین در حال کاهش است و تقاطع نوارهای هش روی نمودار به وضوح کاهش ماشین های در حال کار را نشان می‌دهد که با افزایش فروش بیت کوین توسط ماینرها دنبال می‌شود.

لینک کوتاه:

 

مصوبه جدید دولت برای استخراج ارزهای دیجیتال منتشر شد
سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید
صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال با تصویب دولت از سر گرفته شد
درآمد ماینرهای بیت کوین نسبت به ماه گذشته بیش از ۶۸درصد افزایش داشته است
۶۵درصد از بیت کوین‌های موجود طی یک سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

استخراج بیت کوین,سطح تاریخی,بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهند سختی استخراج بیت کوین روز قبل با افزایشی ۳.۴۵درصد نسبت به دو هفته گذشته، به بالاترین سطح تاریخ خود در ۳۲.۰۵تریلیون رسیده است. در دوره تنظیم سختی پیش از این نیز، این معیار جهش قابل‌توجه ۹.۲۶درصدی را تجربه کرده بود. گفتنی است هش ریت شبکه بیت کوین روز ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) به اوج تاریخی خود در ۲۸۲میلیون تراهش بر ثانیه رسیده بود.

خبر - ۲ ماه پیش
مجوز,استخراج ارز دیجیتال,مزارع استخراج ارز دیجیتال

صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال با تصویب دولت از سر گرفته شد

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد هیات دولت قانون استخراج ارزهای دیجیتال را به تصویب رساند. با این مصوبه فرآیند صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری مزارع استخراج ارز دیجیتال از سر گرفته شده است. ضمن اینکه از این پس ارزهای دیجیتال استخراج‌شده می‌توانند برای واردات استفاده شوند.

خبر - ۳ ماه پیش
بیت کوین,بلاک‌چین‌دات‌کام,استخراج بیت کوین

درآمد ماینرهای بیت کوین نسبت به ماه گذشته بیش از ۶۸درصد افزایش داشته است

داده‌های «بلاک‌چین‌دات‌کام» نشان می‌دهد که درآمد استخراج بیت کوین در یک ماه گذشته نزدیک به ۶۹درصد افزایش‌یافته و از ۱۳.۹۲۸میلیون دلار در ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر) به ۲۳.۴۸۸میلیون دلار در ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) رسیده است. در کنار افزایش درآمد ماینرها، نرخ هش شبکه بیت کوین بیش از ۱۰درصد رشد کرده که در نتیجهٔ آن سختی استخراج، برای اولین بار از ماه ژوئن (خرداد) افزایش‌یافته است. در نتیجهٔ این روند رشد شبکهٔ بیت‌کوین، قیمت سهام شرکت‌های استخراج‌کننده نیز طی یک ماه گذشته بیشتر شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
بیت کوین‌,گلسنود,BTC, زمستان ارزهای دیجیتال

۶۵درصد از بیت کوین‌های موجود طی یک سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند

طبق داده‌های گلسنود، بیش از ۶۵درصد بیت کوین‌های موجود (حدود ۱۲.۳۵میلیون BTC) طی یک سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند. مقدار بیت کوین‌های جابه‌جا نشده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است. داده‌های گلسنود نشان می‌دهد که در دو سال گذشته، ۴۵درصد از بیت‌ کوین‌های عرضه‌شده در گردش (۸.۵۵ میلیون BTC) جابه‌جا نشده‌اند. این روند نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران طی بازارهای گاوی و زمستان ارزهای دیجیتال کوین‌های خود را هولد کرده‌اند.

خبر - ۴ ماه پیش
استخراج ارزدیجیتال,مزرعه غیرمجاز,ماینر,قشم

مزرعه غیرمجاز استخراج ارزدیجیتال با ۶٬۰۰۰ دستگاه ماینر در قشم کشف شد

ماموران نیروی انتظامی هرمزگان مزرعه غیرمجاز استخراج ارزدیجیتال را با ۶٬۰۰۰ دستگاه ماینر در شهرستان قشم کشف کردند.

خبر - ۴ ماه پیش
فنلاند,بیت کوین‌,بلومبرگ

درآمد ۴۸ میلیون دلاری فنلاند از فروش بیت کوین‌های توقیف‌شده

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، فنلاند با فروش ۱۸۸۹.۱ واحد بیت کوین از موجودی انبار بیت کوین‌های توقیف‌شده‌ خود، حدود ۴۸ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. بلومبرگ همچنین در گزارش خود افشا کرده است که بیت‌کوین‌های مصادره شده، مربوط به دارایی‌های دیجیتالی هستند که مقامات از معاملات قاچاقچیان مواد مخدر و مواد نیروزا توقیف کرده‌اند.

خبر - ۴ ماه پیش
استخراج,استخراج بیت کوین,سختی استخراج,بیت کوین

شاخص دشواری استخراج بیت کوین شدیدترین کاهش درصدی خود در یک سال گذشته را به ثبت رساند

سختی استخراج بیت کوین به تازگی بیشترین کاهش خود را در یک سال گذشته داشته است و به استخراج‌کنندگان کمک می‌کند تا سودآوری خود را در این زمستان سخت ارزهای دیجیتال افزایش دهند. شاخص دشواری استخراج بیت کوین که تحت عنوان شاخص سختی رقابت برای کسب پاداش استخراج نیز شناخته می‌شود، امروز در تنظیم جدید خود ۵ درصد کاهش یافت.

خبر - ۴ ماه پیش
ماراتن دیجیتال هلدینگز,استخراج بیت کوین,آمریکا

دو هفته پس از طوفان شدید همچنان ۷۵ درصد تجهیزات ماینینگ شرکت ماراتن غیرفعال است

شرکت استخراج بیت کوین ماراتن دیجیتال هلدینگز (Marathon Digital Holdings) اعلام کرده است که ۷۵ درصد از ظرفیت استخراج این شرکت، یا به‌عبارتی ۳۰٬۰۰۰ دستگاه ماینر، از زمان وقوع طوفان شدید در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) در ایالت مونتانای آمریکا غیرفعال هستند. طبق اعلام این شرکت، طوفان به تأسیسات تولید برق تأمینی عملیات ماینینگ آسیب وارد کرده است.

خبر - ۵ ماه پیش
آلبانی,قانون گذاری,مالیات,سرمایه‌گذاری,استخراج

آلبانی از سال ۲۰۲۳ از درآمدهای مرتبط با ارزهای دیجیتال مالیات دریافت می‌کند

مقامات آلبانیایی در حال نهایی‌کردن مقرراتی هستند که دریافت مالیات از درآمد و سود حاصل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را ممکن می‌سازد. دولت آلبانی قصد دارد در سال ۲۰۲۳ دریافت مالیات را پس از تصویب قوانین لازم که اکنون به شورای عمومی واگذار شده‌اند، اجرایی کند. در پی تصویب این قانون، هر درآمدی از تراکنش ارزهای دیجیتال یا استخراج آن‌ها به‌عنوان درآمد تجاری دسته‌بندی می‌شود.

خبر - ۵ ماه پیش