بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین ثبت شد

۷۰۰ هزارمین بلاک بیت کوین در یازدهم سپتامبر (۲۰ شهریور) استخراج شد و اکنون رکورد جدیدی برای محبوب‌ترین ارز دیجیتال دنیا ثبت شده است.

بلاک چین بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، بر اساس آمار وبسایت «bitcoins99»، مخالفان شبکه بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تاکنون ۴۲۸ بار مرگ و پایان فعالیت آن را پیش بینی کرده‌اند؛ اما این شبکه هم‌چنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به تازگی بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ خود را ثبت کرده است.

بیت کوین در ۲ سال ابتدایی فعالیتش ۱۰۰ هزار بلاک تولید کرد و در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۶ مهر ۱۳۹۸) به رکورد ۶۰۰ هزار بلاک رسید. در آن زمان هر واحد از بیت کوین کمتر از ۸ هزار دلار ارزش داشت و امروز با قیمتی فراتر از ۴۵ هزار دلار معامله می‌شود.

 


 

در زمان نگارش این خبر، ۱۸,۸۱۳,۴۵۶ واحد بیت کوین یا ۹۰ درصد از کل موجودی بیت کوین به گردش درآمده است. میانگین زمان مورد نیاز برای تولید بلاک‌های جدید و ثبت آن‌ها در بلاک چین بیت کوین، ۱۰ دقیقه است و با توجه سختی استخراج تغییر خواهد کرد. میزان سختی استخراج نیز تقریبا ۲ هفته یک بار تنظیم می‌شود. با توجه به سرعت فعلی تولید بلاک‌های بیت کوین، پیش بینی می‌شود که تا پایان سال ۲۱۴۰، تمامی ارزهای دیجیتال بیت کوین استخراج شود.

حساب کاربری «Documenting Bitcoin» در توییتر با ذکر نقل قولی از هال فینی (Hal Finney یکی از پیشگامان استفاده از بیت کوین که شاید خود ساتوشی ناکاموتو باشد!)، استخراج ۷۰۰ هزارمین بلاک بیت کوین را تبریک گفته است. آقای فینی به دلیل بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS در سال ۲۰۱۴ درگذشت.

 


 

شبکه بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده تا یک بازار خود تنظیم کننده باشد و سیاست‌های مالی آن در واقع کدهای تغییر ناپذیری هستند که به شخص ثالث وابسته نخواهند بود. برای مثال سازمان فدرال رزو ایالات متحده (United States Federal Reserve) می‌تواند به صورت دلخواه روی اندازه و سرعت رشد موجودی پول تاثیر بگذارد، اما موجودی بیت کوین مشخص و محدود است.

در حالی که بیت کوین به خاطر تاثیر زیست محیطی‌اش مورد انتقاد قرار گرفته، مصرف انرژی این شبکه تنها بخش ناچیزی از کل انرژی در حال مصرف را به خود اختصاص داده است. در ضمن اقداماتی برای استفاده از انرژی پاک در فرآیند استخراج هم صورت گرفته که عمدتا موفقیت آمیز بوده است. بر اساس تعدادی از تحقیقات انجام شده در این زمینه، در ایالات متحده بیش از ۵۰ درصد انرژی مصرف شده برای استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود.

 


 

محبوبیت بیت کوین باعث شده تا ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۲ تریلیون دلار برسد. در زمان نگارش این خبر، سهم بیت کوین از این بازار ۴۱ درصد یا ۸۵۷ میلیارد دلار بوده است.

لیک کوتاه:

همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین
شرکت پارسیک ۵۰ همکاری در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است
وضعیت بازار ۳۰ شهریور؛ سایه سنگین سقوط بازارهای مالی بر بیت کوین
نسخه ۲ ورم هول، پل ارتباطی بین سولانا و اتریوم عرضه شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط