بلک راک پترولیوم ۱ میلیون ماینر بیت کوین در کانادا راه‌اندازی می‌کند

شرکت بلک راک پترولیوم فعال حوزه‌ اکتشاف نفت و گاز یک میلیون ماینر استخراج بیت کوین از چین به کانادا منتقل خواهد کرد.

بلک راک,بیت کوین,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، دو هفته قبل ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین فرصتی طلایی برای کاناداست. تصمیم اخیر شرکت  بلک راک پترولیوم (Black Rock Petroleumبه اختصار BKRPنشان می‌دهد این پیش‌بینی در حال تبدیل شدن به واقعیت است؛ شرکت بلک راک پترولیوم تصمیم گفته برای راه اندازی یک میلیون ماینر بیت کوین خود در کانادا با کمپانی «Optimum Mining Host Limited Liability» (OMH)  همکاری کند.

سهم چین از هش ریت شبکه بیت کوین به کمتر از ۵۰ درصد رسید، در حالی که روزی بالای ۷۰ درصد بود. علت، ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور و مهاجرت مزارع بزرگ و کوچک ماینینگ یکی پس از دیگری است. وقتی گفتیم مقابله چین با استخراج بیت کوین یک خبر فوق‌العاده‌ است، عده‌ای متعجب شدند، اما این افراد کم کم دارند با دستاوردهای این اتفاق به ظاهر ناگوار آشنا می‌شوند؛ سلطه کشوری با قوانین سختگیرانه روی صنعت ماینینگ در حال کاهش است.

قرارداد شرکت بلک راک پترولیوم برای استخراج بیت کوین در کانادا

طبق توافق این دو شرکت، کمپانی بلک راک میزبان خواهد بود و یک میلیون ماینر بیت کوین راه‌اندازی خواهد کرد. دستگاه‌های استخراج بیت کوین در واقع از چین به کانادا آورده می‌شوند و در سه سایت تولید گاز طبیعی در ایالت آلبرتای کانادا توزیع می‌شوند. اولین گروه از دستگاه‌های ماینینگ شامل ۲۰۰ هزار واحد در سایت «Quirk Creek Gas plant» مستقر و توسط «Caledonian Midstream» مدیریت خواهند شد. شرکت «  Limited Liability CoOptimum Mining Host» مسئولیت تامین هزینه برق ماینرها و BKRP مسئولیت نصب، سرویس، به‌روز‌رسانی سفت افزارها، نگهداری و تعمیر واحدها را بر عهده خواهد داشت.

هر دو شرکت به دنبال تقسیم و اشتراک حجم کار در مدیریت عملکرد موفقیت آمیز ماینرها هستند. طی این قرارداد که برای ۲۴ ماه معتبر خواهد بود و ممکن است علاوه بر آن ۱۲ ماه دیگر نیز تمدید شود، ابتدا برای راه‌اندازی ۲۰۰ هزار دستگاه استخراج بیت کوین بلک راک پترولیوم در کانادا برنامه‌ریزی شده است. در صورت دستیابی دو شرکت به توافق بیشتر، ابتدا ۳۰۰ هزار و سپس ۵۰۰ هزار دستگاه ماینر دیگر نیز به مجموعه آن‌ها اضافه خواهد شد.

BKRP را نباید با کمپانی مدیریت سرمایه «Black Rock Investment Management» اشتباه گرفت. این شرکت مالکیت «Caledonian Midstream»، شرکتی مستقر در کانادا و گرداننده‌ی چهارده چاه گاز مایع، را بر عهده خواهد گرفت. به محض اینکه پرداخت‌ها صورت گیرند، اولین محموله شامل ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر بیت کوین مستقر خواهند شد.

زولتان ناگی (Zoltan Nagy)، مدیر ارشد اجرایی بلک راک پترولیوم در مورد اعلامیه اخیر اظهار داشت که «Caledonian Midstream برای آن‌ها همکاری مناسب است؛ تقاضا برای گاز طبیعی در آلبرتا و سراسر آمریکای شمالی افزایش می‌یابد و Quirk Creek کاملا برای ارائه خدمات به آن بازارها مناسب است. سطح تولید فعلی خوب است و مهندسان ما سوابق تولید را بررسی و دارایی و ذخیره‌های اخیر را تجزیه و تحلیل کرده‌اند. ما اطمینان داریم که از مهارت، فناوری و منابع لازم برای افزایش تولید و به نوبه‌ی خود، نقدینگی در این سایت برخوردار هستیم و همچنین برای میزبانی و بهره‌برداری از ماینرهای بیت کوین با هزینه انرژی حدود ۳ سنت کانادا در هر کیلووات ساعت آماده‌ایم»

افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ماینینگ

در حالی که بلک راک پترولیوم به واسطه جدیدترین توافق خود با OMH به دنبال ورود به حوزه‌ کریپتوکارنسی و استخراج بیت کوین است، نگرانی‌ها در مورد فعالیت‌های مرتبط با ماینینگ و روش‌های جایگزین برای انجام آن‌ها رو به افزایش است. به دنبال ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین، شرکت‌ها به دنبال روش‌های جایگزین از جمله به کار بردن انرژی‌های تجدیدپذیر برای استفاده در عملیات استخراج هستند.

اخیراً، شرکت Crusoe Energy اعلام کرده است که از گاز طبیعی در تولید انرژی برای استخراج استفاده خواهد کرد. این شرکت اظهار داشت که انتظار دارد انتشار دی اکسید کربن نیز به نصف کاهش یابد. همین طور کمپاس ماینینگ (Compass Mining) قرار است از انرژی هسته‌ای برای استخراج استفاده کند. به دنبال یک قرارداد ۲۰ ساله با Oklo، این شرکت قصد دارد حداقل ۱۵۰ مگاوات انرژی پاک دریافت کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/x96303 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط