به گفته رئیس سازمان مالیات آمریکا، IRS برای رسیدگی به امور ارزهای دیجیتال به کمک کنگره نیاز دارد

سازمان مالیات آمریکا با بیش از ۷۰ میلیون دلار بودجه به مقابله با فرار مالیاتی کاربران ارزهای دیجیتال خواهد پرداخت.

sutun

منبع : Cointelegraph

به گفته رئیس سازمان مالیات آمریکا، IRS برای رسیدگی به امور ارزهای دیجیتال به کمک کنگره نیاز دارد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، چارلز رتیگ (Charles Retting)، رئیس IRS (سازمان خدمات درآمد داخلی/سازمان مالیات آمریکا)، از قانون‌گذاران گلایه کرد. دلیل این گلایه کردن عدم پیشگام شدن قانون‌گذاران برای مقابله با مشکل پرداخت نکردن مالیات ارزهای دیجیتال توسط آمریکایی‌ها است.

در جلسه استماع روز سه شنبه سنا در مورد بودجه سال مالی ۲۰۲۲ سازمان مالیات، رتینگ گفت که این آژانس برای نظارت بر ارزهای دیجیتال نیازمند «یک دستورالعمل روشن از کنگره» است. سازمان مالیات آمریکا ذکر کرد که ۳۲ میلیون دلار بودجه برای «عملیات‌های اجرایی مربوط به ارزهای دیجیتال» نیاز دارد و همچنین ۴۱ میلیون دلار بودجه مربوط به جرایم سایبری برای مقابله با مشکل عدم گزارش مالیات یا گزارشات مالیاتی دروغین نیاز دارد.

چالرز رتیگ در رابطه با این موضوع گفت:

«داشتن اختیارات برای جمع‌آوری آن اطلاعات برای ما بسیار ضروری است، اخیرا ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بیش از ۲ تریلیون دلار رسیده است و در سراسر جهان بیش از ۸,۶۰۰ صرافی ارزهای دیجیتال فعال هستند، ارزهای دیجیتال طوری طراحی شده‌اند که ردیابی‌ نشوند، به همین دلیل کار ما بسیار سخت خواهد بود.»

رتینگ در حال پاسخ به راب پورتمن (Rob Portman)، سناتور اوهایو بود که در ماه آوریل (فروردین) گفت قصد دارد لایحه‌ای دو طرفه ارائه دهد که هدف آن پرداختن به مشکل عدم پرداخت مالیات بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است. رئیس سازمان امور مالیاتی افزود که او «از فرصت همکاری با قانونگذاران در رابطه با این موضوع قدردانی خواهد کرد.»

ماه گذشته، مقامات وزارت خزانه داری از صرافی‌های ارز دیجیتال درخواست کردند که تراکنش‌های بیشتر از ۱۰,۰۰۰ دلار را به سازمان مالیات اعلام کنند. این تصمیم قسمتی از برنامه مالیاتی جو بایدن برای خانواده‌های آمریکایی است. سازمان مالیات آمریکا در حال حاضر هیچ نظارت مستقلی بر این نوع تراکنش‌ها ندارد، که به طور بالقوه منجر به افزایش شکاف مالیاتی می‌شود.

رتینگ افزود:

«ما به ابزارهای بیشتر و منابع بیشتری نیاز داریم»

براساس داده‌های سازمان امور مالیاتی در اکتبر  ۲۰۲۰ (مهر ۹۹)، ۸۳.۶ درصد مالیات از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ «به طور داوطلبانه و به موقع» پرداخت شده است. با این حال، وزارت خزانه داری پیش بینی کرده است که در صورت عدم اقدام جدی توسط دولت، شکاف مالیاتی می تواند طی دهه آینده به حدود ۷ تریلیون دلار برسد.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/w23777

برچسب ها :

کنگره آمریکا به دنبال قانون‌گذاری بلاکچین و ارز دیجیتال بانک مرکزی
اظهارات بانک مرکزی آمریکا باعث افت بازار ارزهای دیجیتال و سهام شد
استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال چشم به برق ارزان در تگزاس دوخته‌اند، اما ترس از تأثیر بر روی شبکه برق‌رسانی وجود دارد
ایالت تگزاس آمریکا به بانک‌ها اجازه ذخیره بیت کوین را می‌دهد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط