بیانیه بانک خلق چین: مبارزه با ارزهای دیجیتال ادامه دارد

بانک خلق چین که تحت عنوان بانک مرکزی این کشور شناخته می‌شود، در بیانیه روز شنبه خود اعلام کرد که این نهاد فشار شدید خود بر تبلیغات غلوآمیز ارزهای دیجیتال را ادامه خواهد داد. این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که سیاست‌گذاران بانک خلق چین، در جلسه روز جمعه خود اولویت‌های این نهاد برای نیمه دوم سال جاری را تعیین کردند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

چین,ممنوعیت,بیت کوین,صرافی,استخراج,ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیکریپت، دولت چین از سال ۲۰۱۷ با منع موسسات مالی چینی از فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال، معاملات ارزهای دیجیتال را در این کشور محدود کرده است. این اقدام متعاقباً منجر به منع فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتالی در این کشور نیز شد.

روز ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) سال جاری، سه شرکت پرداخت در چین پایبندی خود به این مقررات را مجدداً تأیید كردند و مدعی شدند كه این دست معاملات «به طور جدی امنیت اموال مردم را به خطر انداخته و نظم عادی اقتصادی و مالی جاری در این کشور را مختل می كند.»

۵ روز بعد، چین با اعمال محدودیت های بیشتر در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال با هدف «جلوگیری و کنترل ریسک های مالی» بر تلاش‌های سرکوب گرانه خود افزود. در نتیجه این اقدام، هش ریت بیت کوین با ۷۶ درصد کاهش، از ۱۹۸ EH/s به ۸۹ EH/s رسید. 

این در حالی است که  بانک مرکزی چین همچنان مشغول کار بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود است.

لینک کوتاه: b2n.ir/h77529 

در صحن علنی مجلس قرائت شد: عدم توجه به ارزهای دیجیتال می‌تواند آسیب‌زا باشد
آلمان در تعداد نودهای شبکه بیت کوین از آمریکا پیشی گرفت
بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین ثبت شد
سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط