بیانیه رسمی بایننس در واکنش به شکایت کمیسیون بورس آمریکا منتشر شد

به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس، این صرافی در بیانیه‌ای رسماً به اتهامات مطرح شده واکنش نشان داده و اعلام کرده است که کمیسیون بورس آمریکا رویکرد خصمانه‌ای را در پیش گرفته که با ماهیت پویا و پیچیده ارزهای دیجیتال تطابق ندارد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بایننس,شکایت,SEC,بیانیه,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌گپ، در این بیانیه، بایننس‌ تاکید کرده که پیش از این به‌طور جدی به دنبال همکاری و مطابقت با قوانین کمیسیون بورس بوده، اما تصمیم کمیسیون بورس آمریکا برای شکایت از این صرافی، آن را ناامید کرده است.

صرافی بایننس معتقد است این شکایت، بیانگر عدم همکاری کمیسیون بورس است. چراکه این آژانس تصمیم گرفته به صورت یک جانبه مسائل موجود را در سیستم قضایی پیگیری کند. بایننس بر این باور است که با توجه به ماهیت پویا، پیچیده و در حال تکامل فناوری ارزهای دیجیتال، SEC باید به جای شکایت، رویکردی متفکرانه و دقیق اتخاذ می‌کرد.

صرافی بایننس در ادامه گفت:

«ما ادعاهای کمیسیون بورس را جدی می‌گیریم؛ اما معتقدیم که این ادعاها نیازمند یک اقدام اجرایی فوری نبود. ما تصمیم داریم که با قدرت از پلتفرم خود دفاع کنیم.»

کمیسیون بورس آمریکا در این شکایت ادعا کرده که اقدامات صرافی بایننس به دلیل بی‌اعتنایی کامل به قوانین اوراق بهادار فدرال، دارایی کاربران را در معرض خطر قرار داده است. کمیسیون بورس آمریکا در این رابطه می‌گوید:

«متهمان با در معرض خطر قرار دادن دارایی‌های سرمایه‌گذاران، میلیاردها دلار به ثروت خود اضافه کرده‌اند.»

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس بازار ارزهای دیجیتال را به رنگ قرمز درآورد و قیمت BNB در واکنش به این اتفاق، بیشتر از ۱۰ درصد کاهش یافتقیمت دوج کوین، ریپل و سولانا نیز بیشتر از ۱۰ درصد سقوط کرد. با این حال، در حال حاضر قیمت ارزهای دیجیتال کمی بهبود یافته و برای مثال، قیمت ‌BNB به محدوده ۲۷۷ دلار بازگشته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در واکنش به این شکایت، اقدام کمیسیون‌ بورس را حمله‌ای به کل صنعت ارزهای دیجیتال توصیف کرد. با آغاز جدال حقوقی بایننس و SEC، حالا همه نگاه‌ها به روند رسیدگی به این پرونده است؛ چراکه نتیجه آن تاثیر مهمی بر چشم‌انداز نظارتی ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها خواهند گذاشت.

طبق گفته‌های بایننس، از آنجا که دفتر اصلی این صرافی در آمریکا نیست، کمیسیون بورس قدرت زیادی ندارد. با این حال، باید دید رویکرد کمیسیون بورس در این جدال حقوقی چگونه خواهد بود و چگونه به درخواست بایننس برای ارائه یک چهارچوب نظارتی دقیق‌ رسیدگی خواهد شد.

لینک کوتاه: b2n.ir/m56708 

وال استریت ژورنال: مدیرعامل بایننس ممکن است با اتهامات کیفری در ایالات متحده مواجه شود
بایننس به دلیل قوانین اتحادیه اروپا آماده حذف استیبل‌کوین‌ها از صرافی خود می‌شود
قاضی درخواست کمیسیون بورس برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا را رد کرد
کمیسیون بورس آمریکا، شعبه آمریکایی بایننس را به همکاری‌نکردن در تحقیقات پرونده متهم کرد
تنها ۸ صرافی بیش از ۹۰درصد از نقدینگی بازار را کنترل می‌کنند!

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بایننس,اتحادیه اروپا,استیبل‌کوین,صرافی,MiCA

بایننس به دلیل قوانین اتحادیه اروپا آماده حذف استیبل‌کوین‌ها از صرافی خود می‌شود

به‌نظر می‌رسد که صرافی بایننس اروپا می‌خواهد استیبل‌کوین‌ها را از لیست خرید و فروش خود حذف کند. این اقدام ناشی از پیامدهای پیچیده مقررات بازارهای دارایی‌های ارز دیجیتال اتحادیه اروپا (MiCA) است.

خبر - ۱ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC,بایننس,صرافی,شعبه آمریکایی بایننس

قاضی درخواست کمیسیون بورس برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا را رد کرد

ضیا فاروکی، یک قاضی فدرال، درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای دسترسی به زیرساخت فناوری بایننس آمریکا در جلسه روز گذشته رد کرد. این جلسه باهدف بحث در مورد پیشنهاد کمیسیون بورس برای وادارکردن بایننس به ارائه اطلاعات دقیق‌تر و معرفی مدیرانش به‌عنوان شاهد برگزار شد که محل اختلاف آن‌ها در هفته گذشته بود.

خبر - ۱ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC,بایننس,صرافی,شعبه آمریکایی بایننس

کمیسیون بورس آمریکا، شعبه آمریکایی بایننس را به همکاری‌نکردن در تحقیقات پرونده متهم کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بایننس آمریکا به همکاری‌نکردن و نداشتن شفافیت در جریان تحقیقات خود در مورد این صرافی ارز دیجیتال متهم کرده است. بر اساس اسناد پرونده، این آژانس ادعا می‌کند که هلدینگ بایننس آمریکا، تاکنون تنها ۲۲۰ سند آن هم به‌شکل اسکرین شات و اسناد نامفهوم بدون تاریخ و امضا ارائه کرده است.

خبر - ۲ هفته پیش
نقدینگی,بایننس,کوین‌بیس,کراکن,اوکی‌اکس,کوکوین,بای‌بیت,بیت‌فینکس,کایکو,صرافی

تنها ۸ صرافی بیش از ۹۰درصد از نقدینگی بازار را کنترل می‌کنند!

آخرین گزارش «بنکلس تایمز» نشان می‌دهد که ۸ صرافی بایننس، کوین‌بیس، کراکن، اوکی‌اکس، کوکوین، بای‌بیت، بایننس آمریکا و بیت‌فینکس ۹۱.۷درصد از کل نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کنند. گزارش کایکو نیز با تأیید این رقم، خاطرنشان می‌کند که ۵۸.۵درصد از کل این نقدینگی در تنها ۲ صرافی نگهداری می‌شود. طبق داده‌های این گزارش، ۶۴.۳درصد از کل حجم معاملات ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ در یک صرافی انجام می‌شود.

خبر - ۲ هفته پیش
صرافی,بایننس,اخراج,شعبه آمریکا صرافی بایننس

مدیر عامل شعبه آمریکا صرافی بایننس استعفا داد؛ یک‌سوم کارکنان این صرافی اخراج شدند!

طبق گزارش‌ها، یکی از سخن‌گویان بایننس، جدایی برایان شرودر، مدیر عامل این صرافی و اخراج یک‌سوم نیروی کار این شرکت، حدود ۱۰۰ کارمند را تأیید کرده است. او افزود که نورمن رید، مدیر ارشد حقوقی این صرافی، به‌طور موقت جایگزین شرودر شده است.

خبر - ۲ هفته پیش
کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا,ریپل,SEC,براد گارلینگ هاوس,ایکس

مدیرعامل ریپل: «کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا خارج از کنترل است»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) همچنان بخاطر رویکرد خود به مقررات ارز دیجیتال مورد توجه است. در یکی از جدیدترین انتقادات، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، در پست ایکس (توئیتر سابق) رویکرد کمیسیون برای مدیریت بخش ارزهای دیجیتال را «خارج از کنترل» نامید. به گفته گارلینگ هاوس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار همواره در تفسیر حقایق و قانون اشتباهاتی مرتکب شده است.

خبر - ۴ هفته پیش
بایننس,پشتیبانی,بی‌یو‌اس‌دی,FDUSD,استیبل کوین

بایننس توقف پشتیبانی از بی‌یو‌اس‌دی در بهمن ماه را تأیید کرد

صرافی بایننس با انتشار بیانه‌ای، توقف تدریجی پشتیبانی از استیبل کوین بی‌یو‌اس‌دی تا فوریه ۲۰۲۴ (بهمن ۱۴۰۲) را تأیید کرد. این صرافی از کاربران خواسته است تا توکن‌های بی‌یو‌اس‌دی خود را به فرست دیجیتال یو‌اس‌دی (FDUSD)، یک استیبل کوین تازه فهرست‌شده در این صرافی، منتقل کنند. این استیبل کوین جدید در ماه ژوئن توسط شرکت هنگ کنگی «فرست دیجیتال گروپ» معرفی و در اواخر ژوئیه (اوایل مرداد) در بایننس لیست شد.

خبر - ۱ ماه پیش
وال استریت ژورنال,بایننس,روسیه,صرافی,روبل

وال استریت ژورنال: بایننس درحال بررسی خروج کامل از روسیه است

به گزارش وال استریت ژورنال، بایننس در پی افزایش فشارهای نظارتی، در حال ارزیابی مجدد کسب‌و‌کار خود در روسیه است. سخنگوی بایننس دراین‌باره گفت که این صرافی در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای فعالیت در روسیه، از جمله خروج کامل از بازار این کشور است. اوایل این هفته، سرویس همتا‌به‌همتای بایننس، با ۵ بانک تحریم‌شده روسی قطع همکاری کرد که امکان انتقال روبل را برای کاربران فراهم می‌کردند.

خبر - ۱ ماه پیش
گری اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,تراست بیت کوین,صندوق قابل معامله در بورس

پیروزی گری اسکیل در پرونده علیه کمیسیون بورس آمریکا

دادگاه استیناف فدرال به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دستور داد تا رد پیشنهاد صادرکننده تراست، مبنی بر تبدیل تراست بیت کوین گری اسکیل به صندوق قابل معامله در بورس را «تخلیه» کند.

خبر - ۱ ماه پیش