بیت کوین از 37,000 دلار هم عبور کرد

در ادامه روند صعودی حاکم بر بازار، قیمت بیت کوین ساعاتی پس از رسیدن به مرز ۳۶,۰۰۰ دلار از ۳۷,۰۰۰ دلار عبور کرد.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین از 37,000 دلار هم عبور کرد

title

به گزراش کوین دسک، روند صعودی باورنکردنی حاکم بر بازار بیت کوین روز چهارشنبه مرزهای جدیدی را پشت‌سر گذاشت و برای اولین بار از ۳۶,۰۰۰ دلار فراتر رفت و پس از آن در کمتر از ۳ ساعت از سطح ۳۷,۰۰۰ دلار هم عبور کرد. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶.۵ درصد رشد داشته است.

 

نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک ساعته بازار بیت کوین/دلار)

روند صعودی توقف ناپذیر بیت کوین نویدبخش سال مهمی برای ارزهای دیجیتال است. قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده است که ۵۰ درصد آن مربوط به ماه دسامبر (آذر و دی) است. قیمت بیت کوین در تاریخ ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) با عبور از مرز ۱۹,۷۹۳ دلار رکورد سه سال اخیر خود را شکست و تا ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) ۱۰,۰۰۰ دلار دیگر افزایش یافت.

با گذشت ۵ روز از سال ۲۰۲۱، بیت کوین با رشدی ۲۵ درصدی نسبت به ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) ۷,۰۰۰ دلار دیگر به ارزش خود اضافه کرد. اکثریت غریب به اتفاق تحلیل‌گران ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی به بازار پادشاه ارزهای دیجیتال را دلیل اصلی رشد شدید قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر دانسته‌اند.

درحال حاضر بیت کوین با رسیدن به ارزش بازار ۶۸۳.۱ میلیارد دلار، بالاتر از علی بابا (Alibaba)، در جایگاه هشتم با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان قرار گرفته است.

 

برترین دارایی‌های جهان از نظر ارزش بازار

بر اساس داده‌های وب سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، میزان عرضه استیبل کوین‌های دلاری (ارزهای دیجیتال باثباتی که هم قیمت دلار هستند) همزمان با رشد شدید قیمت بیت کوین در حال افزایش است. از شب سال نو میلادی تاکنون، عرضه تتر (USDT)، پرطرفدارترین استیبل کوین‌ بازار ارزهای دیجیتال، ۱۰ درصد افزایش یافته و حجم سکه‌های درگردش آن از ۲۲.۸ میلیارد واحد فراتر رفته است. همچنین عرضه یو‌اس‌دی کوین (USDC)، دومین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال، رشدی ۲ رقمی داشته و در حال حاضر حجم سکه‌های درگردش آن حدود ۴.۴ میلیارد دلار است.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط