بیت کوین از 37,000 دلار هم عبور کرد

در ادامه روند صعودی حاکم بر بازار، قیمت بیت کوین ساعاتی پس از رسیدن به مرز ۳۶,۰۰۰ دلار از ۳۷,۰۰۰ دلار عبور کرد.

mammad

منبع : Coindesk

بیت کوین از 37,000 دلار هم عبور کرد

title

به گزراش کوین دسک، روند صعودی باورنکردنی حاکم بر بازار بیت کوین روز چهارشنبه مرزهای جدیدی را پشت‌سر گذاشت و برای اولین بار از ۳۶,۰۰۰ دلار فراتر رفت و پس از آن در کمتر از ۳ ساعت از سطح ۳۷,۰۰۰ دلار هم عبور کرد. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶.۵ درصد رشد داشته است.

 

نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک ساعته بازار بیت کوین/دلار)

روند صعودی توقف ناپذیر بیت کوین نویدبخش سال مهمی برای ارزهای دیجیتال است. قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده است که ۵۰ درصد آن مربوط به ماه دسامبر (آذر و دی) است. قیمت بیت کوین در تاریخ ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) با عبور از مرز ۱۹,۷۹۳ دلار رکورد سه سال اخیر خود را شکست و تا ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) ۱۰,۰۰۰ دلار دیگر افزایش یافت.

با گذشت ۵ روز از سال ۲۰۲۱، بیت کوین با رشدی ۲۵ درصدی نسبت به ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) ۷,۰۰۰ دلار دیگر به ارزش خود اضافه کرد. اکثریت غریب به اتفاق تحلیل‌گران ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نهادی به بازار پادشاه ارزهای دیجیتال را دلیل اصلی رشد شدید قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر دانسته‌اند.

درحال حاضر بیت کوین با رسیدن به ارزش بازار ۶۸۳.۱ میلیارد دلار، بالاتر از علی بابا (Alibaba)، در جایگاه هشتم با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان قرار گرفته است.

 

برترین دارایی‌های جهان از نظر ارزش بازار

بر اساس داده‌های وب سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، میزان عرضه استیبل کوین‌های دلاری (ارزهای دیجیتال باثباتی که هم قیمت دلار هستند) همزمان با رشد شدید قیمت بیت کوین در حال افزایش است. از شب سال نو میلادی تاکنون، عرضه تتر (USDT)، پرطرفدارترین استیبل کوین‌ بازار ارزهای دیجیتال، ۱۰ درصد افزایش یافته و حجم سکه‌های درگردش آن از ۲۲.۸ میلیارد واحد فراتر رفته است. همچنین عرضه یو‌اس‌دی کوین (USDC)، دومین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال، رشدی ۲ رقمی داشته و در حال حاضر حجم سکه‌های درگردش آن حدود ۴.۴ میلیارد دلار است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

خبر - 6 اسفند 1399
ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399