بیت کوین به اوج باز می گردد

قیمت بیت کوین با رشد 9 درصدی که در 24 ساعت گذشته داشت به 18,000 دلار رسید.

mammad

منبع : دِکریپت

بیت کوین به اوج باز می گردد

title

به گزارش دِکریپت، قیمت بیت کوین تنها یک روز پس از رسیدن به سطح 17,000 دلار، برای اولین بار از دسامبر 2017 (آذر 1396) تا کنون، به 18,000 دلار رسید.

افزایش قیمت امروز بیت کوین با ثبت یک رکورد جدید در ارزش بازار پادشاه ارزهای دیجیتال همراه بوده است. هم اکنون ارزش کل بازار بیت کوین بیش از 334 میلیارد دلار است.

طی 24 ساعت گذشته قیمت بیت کوین 9 درصد رشد کرده است و هم اکنون بالای 18,150 دلار معامله می‌شود.آنتونی ترنچِف (Antoni Trenchev)، بنیانگذار پلتفرم نِکسو (Nexo) معتقد است که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی مانند میکرواستراتژی (MicroStrategy)، پی پال (PayPal) و اسکوئِر (Square) در بازار بیت کوین باعث افزایش قیمت در هفته‌های اخیر شده است.

میکرو استراتژی به رهبری مایکل سایلور (Michael Saylor)، اولین سرمایه گذاری خود در بازار بیت کوین را با خرید 21,454 توکن به ارزش 250 میلیون دلار در اوایل ماه اوت (مرداد) سال جاری انجام داد؛ در آن زمان هر سکه بیت کوین حدود 11,000 دلار معامله می‌شد.

در اوایل ماه اکتبر (مهر) شرکت اسکوئر، که توسط جک دورسی بنیان‌گذاری شده است، 4,709 بیت کوین را با پرداخت 50 میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان قیمت بیت کوین کمتر از 11,000 دلار بود.

در تاریخ 21 اکتبر نیز غول ارائه دهنده خدمات پرداختی جهان، یعنی پی پال، ورود خود به بازار ارز دیجیتال را به صورت رسمی اعلام کرد. به گفته پی پال قرار شد که از اوایل سال 2021 امکان خرید و فروش بیت کوین و چند ارز دیگر برای کاربران این پلتفرم فراهم شود. شایان ذکر است که هم اکنون کاربران پی پال در آمریکا می‌توانند از طریق این پلتفرم به خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند.

ترنچِف معتقد است که سرمایه گذاری سه شرکت مطرح نام‌برده شده، در بازار بیت کوین، به تنهایی موجب رشد قیمت بیت کوین نشده است. بلکه دلایل متعدد و محکمی دارد؛ وی معتقد است که موفقیت بیت کوین موقتی نیست و قطعا ادامه دار خواهد بود. ترنچِف به این نکته اشاره می‌کند که موج یک ساله «HODL»، نشان می‌دهد که تعداد سرمایه گذاران بیت کوین در سال 2020 به بالا‌ترین میزان خود رسیده است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

خبر - 6 اسفند 1399
ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399