بیت کوین به 30,000 دلار سقوط کرد؛ معامله‌گران در انتظار سقوط بیشتر اتریوم

قیمت بیت کوین تحت تاثیر قراردادهای آتی و اختیار تا 30,305 دلار سقوط کرد، معامله‌گران اختیار بازار در انتظار سقوط بیشتر اتر هستند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

منبع : Coindesk

بیت کوین به 30,000 دلار سقوط کرد؛ معامله‌گران در انتظار سقوط بیشتر اتر

title

به گزارش کوین دسک، در لحظه‌ی نگارش این گزارش بیت کوین حدود 33,277 دلار معامله می‌شود که ریزشی 10 درصدی قیمت در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد. دامنه تغییرات قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بین 30,305 و 38,947 دلار بوده است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای 24 ساعته بازار بیت کوین/دلار)

بیت کوین در کمتر از 24 ساعت از 38,947 دلار به 30,305 دلار رسید و در یک بازه زمانی 19 ساعته با سقوطی 22 درصدی 8,642 دلار از ارزش خود را از دست داد. از اوایل امروز قیمت تاحدودی افزایش یافته و به 33,277 دلار رسیده است.

کیتی استاکتون (Katie Stockton)، تحلیلگر فیرلید استراتجیز (Fairlead Strategies)، گفته است:

«قیمت بیت کوین درحال افزایش است و شیب تند خود را به سمت بالا حفظ کرده است، شرایطی که مطمئناً معامله‌گران از آن استقبال می‌کنند، چراکه بسیاری تصور می‌کردند فرصت پیوستن به این روند را از دست داده‌اند.»


نوسانات قیمت بیت کوین در هفته گذشته

با این حال استاکتون هنوز پای پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه سطح حمایت قیمت بیت کوین پایین‌تر از 25,000 دلار قرار دارد ایستاده است. وی انتظار دارد که با سقوط قیمت به زیر سطح 25,000 دلار، معامله‌گران بیت کوین بازار را غرق در سفارش‌ها خرید خود کنند و قیمت را بالا ببرند، اما باتوجه به افزایش بیش از حد سفارش‌های خرید این اتفاق بلافاصله رخ نخواهد داد.

اتر، ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم و دومین ارز بزرگ از نظر ارزش بازار، روز دوشنبه با سقوطی 19 درصدی به 1,018 دلار رسید. به‌نظر می‌رسد که معامله‌گران قراردادهای اختیار اتر، مانند کلاغ‌هایی که به دنبال اشیاء براق هستند، در انتظار ریزش بیشتر قیمت اتر نشسته‌اند. بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی «Skew»، مبلغ بیشتر قراردادهای اختیار باز اتر از روز یکشنبه به ترتیب برابر با 400، 480 و 800 دلار بوده است. منظور از قرارداد‌های اختیار باز، بخشی از قرار‌داد‌های اختیار باقی‌مانده است که هنوز تسویه نشده‌اند.


نمودار قراردادهای اختیار باز اتر

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

کشف آنزیمی که تکثیر ویروس کرونا را متوقف می‌کند

title

محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان می‌گویند موفق به کشف آنزیمی موسوم به "گوانیلات کیناز ۱" شده‌اند که از نقاط ضعف جدید ویروس کرونا به شمار می‌رود و نشان داده است که حذف آن از بدن می‌تواند موجب جلوگیری از تکثیر این ویروس شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اچ‌آی‌ای، جستجوی عوامل ضد ویروسی موثر علیه ویروس کرونا به شدت از سوی محققان در سراسر دنیا در حال پیگیری است. اکنون محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان با استفاده از یک رویکرد جدید، نقطه ضعفی را در این ویروس کشف کرده‌اند که می‌تواند برای تولید دارو علیه آن مورد استفاده قرار گیرد.

محمد امین علی یاری

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط