بیت کوین به 30,000 دلار سقوط کرد؛ معامله‌گران در انتظار سقوط بیشتر اتریوم

قیمت بیت کوین تحت تاثیر قراردادهای آتی و اختیار تا 30,305 دلار سقوط کرد، معامله‌گران اختیار بازار در انتظار سقوط بیشتر اتر هستند.

mammad

منبع : Coindesk

بیت کوین به 30,000 دلار سقوط کرد؛ معامله‌گران در انتظار سقوط بیشتر اتر

title

به گزارش کوین دسک، در لحظه‌ی نگارش این گزارش بیت کوین حدود ۳۳,۲۷۷ دلار معامله می‌شود که ریزشی ۱۰ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد. دامنه تغییرات قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بین ۳۰,۳۰۵ و ۳۸,۹۴۷ دلار بوده است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۲۴ ساعته بازار بیت کوین/دلار)

بیت کوین در کمتر از ۲۴ ساعت از ۳۸,۹۴۷ دلار به ۳۰,۳۰۵ دلار رسید و در یک بازه زمانی ۱۹ ساعته با سقوطی ۲۲ درصدی ۸,۶۴۲ دلار از ارزش خود را از دست داد. از اوایل امروز قیمت تاحدودی افزایش یافته و به ۳۳,۲۷۷ دلار رسیده است.

کیتی استاکتون (Katie Stockton)، تحلیلگر فیرلید استراتجیز (Fairlead Strategies)، گفته است:

«قیمت بیت کوین درحال افزایش است و شیب تند خود را به سمت بالا حفظ کرده است، شرایطی که مطمئناً معامله‌گران از آن استقبال می‌کنند، چراکه بسیاری تصور می‌کردند فرصت پیوستن به این روند را از دست داده‌اند.»


نوسانات قیمت بیت کوین در هفته گذشته

با این حال استاکتون هنوز پای پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه سطح حمایت قیمت بیت کوین پایین‌تر از ۲۵,۰۰۰ دلار قرار دارد ایستاده است. وی انتظار دارد که با سقوط قیمت به زیر سطح ۲۵,۰۰۰ دلار، معامله‌گران بیت کوین بازار را غرق در سفارش‌ها خرید خود کنند و قیمت را بالا ببرند، اما باتوجه به افزایش بیش از حد سفارش‌های خرید این اتفاق بلافاصله رخ نخواهد داد.

اتر، ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم و دومین ارز بزرگ از نظر ارزش بازار، روز دوشنبه با سقوطی ۱۹ درصدی به ۱,۰۱۸ دلار رسید. به‌نظر می‌رسد که معامله‌گران قراردادهای اختیار اتر، مانند کلاغ‌هایی که به دنبال اشیاء براق هستند، در انتظار ریزش بیشتر قیمت اتر نشسته‌اند. بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی «Skew»، مبلغ بیشتر قراردادهای اختیار باز اتر از روز یکشنبه به ترتیب برابر با ۴۰۰، ۴۸۰ و ۸۰۰ دلار بوده است. منظور از قرارداد‌های اختیار باز، بخشی از قرار‌داد‌های اختیار باقی‌مانده است که هنوز تسویه نشده‌اند.


نمودار قراردادهای اختیار باز اتر

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399