بیت کوین در ۷۵ روز دو برابر شد؛ دابل بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که مدت زمانی بیشتری نیاز است تا یک روند صعودی دو برابری در بازار بیت کوین شکل بگیرد. تجزیه و تحلیل‌های روند تاریخی بیت کوین که توسط تیم کیس بیت کوین (CaseBitcoin) انجام شده است، نشان می‌دهد که بازار بیت کوین در سال‌های اخیر با سرعت بیشتری رشد کرده است. با این حال سرعت «دو برابر شدن» قیمت در سالی جاری، در مقایسه با بازار صعودی سال ۲۰۱۷، بسیار کندتر است. در سال ۲۰۱۷ بیت کوین در کوتاه زمان ممکن، یعنی ۱۲ روز، توانست قیمت خود را دو برابر کند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

بیت کوین در ۷۵ روز دو برابر شد؛ دابل بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

title

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در ۷۵ روز گذشته ۲ برابر شده است. این اتفاق تحلیل‌گران را در این فکر فروبرده است که آیا روند صعودی قدرتمند جدیدی در بازار شکل می‌گیرد یا خیر.

تجزیه و تحلیل‌های روند تاریخی بیت کوین که توسط تیم کیس بیت کوین (CaseBitcoin) انجام شده است، نشان می‌دهد که بازار بیت کوین در سال‌های اخیر با سرعت بیشتری رشد کرده است. با این حال سرعت «دو برابر شدن» قیمت در سالی جاری، در مقایسه با بازار صعودی سال ۲۰۱۷، بسیار کندتر است. در سال ۲۰۱۷ بیت کوین در کوتاه زمان ممکن، یعنی ۱۲ روز، توانست قیمت خود را دو برابر کند.


سرعت دو برابر شدن قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱


سرعت دو برابر شدن قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷

کیس بیت کوین به این نکته اشاره کرد که سریع‌ترین زمان دو برابر شدن قیمت در چرخه فعلی بازار بیت کوین ۷ ژانویه (۱۸ دی) بوده است، زمانی که قیمت بیت کوین در ۲۲ روز از ۲۱,۰۰۰ دلار ۴۲,۰۰۰ دلار رسید.

تیم کیس بیت کوین معتقد است که شباهت‌هایی بین بازار ژانویه (دی) و آن‌چه در اوت ۲۰۱۷ (مرداد ۹۶) اتفاق افتاد وجود دارد. در میانه بازار صعودی سال ۲۰۱۷ بیت کوین در ۲۶ روز دو برابر شد و برای اولین بار به ۵,۰۰۰ دلار رسید. هفته پس از این اتفاق هم بازار سقوطی ۴۰ درصدی را تجربه کرد.

کیس بیت کوین در این باره گفته است:

«به طور کلی چند ماه گذشته روندی مشابه با بازار صعودی میانه سال ۲۰۱۷ داشته است. سرعت دو برابر شدن قیمت همواره کمتر از ۱۰۰ روز بود، اما هرگز از ۲۰ روز کمتر نشد.»

تحلیل‌گران کیس بیت کوین افزودند:

«جالب می‌شود اگر در سال جاری هم سرعت دو برابر شدن قیمت بیت کوین مانند پایان سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ دو برابر شود.»

در سال ۲۰۱۳ زمان دو برابر شدن بیت کوین یک هفته پس از رسیدن قیمت به اوج تاریخی آن زمان، به ۴ روز رسید. به این معنی که بیت کوین در عرض ۴ روز توانست قیمت خود را دو برابر کند.

موضوع دیگری که مطرح می‌شود میزان نقدینگی در دسترس یا حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال است. داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۲۰۲۱، بیت کوین با سرعت بیشتری از صرافی‌ها خارج می‌شود.


افزایش سرعت خروج بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال از ابتدای ۲۰۲۱

داده‌های گلسنود همچنین نشان می‌دهد که از آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹)، حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال به شدت کاهش یافته است. گلسنود تخمین زده است که ۷۸ درصد از بیت کوین‌های در گردش، از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) از صرافی‌ها خارج شده است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400