بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

بیت کوین کش

بیت کوین کش یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

همانطور که از نام این ارز دیجیتال پیداست ارتباط و شباهت هایی با بیت کوین دارد اما موضوع اصلی و مورد بحث، تفاوت های این ارز با بیت کوین است.

"بیت کوین کش" در سال 2017 میلادی به دنیا معرفی شد. سرعت پایین انجام تراکنش ها در بیت کوین و کارمزد بالای خرید و فروش آن نسبت به سایر ارز های دیجیتال سبب شد که عده ای از فعالان در بازار این ارز دیجیتال اقدام به ایجاد بلاکی جدید در شبکه بیت کوین کرده و ارزی را به بازار معرفی کنند که سرعت تراکنش ها در آن بیشتر و کارمزد معاملاتش کمتر از بیت کوین باشد. طرفداران "بیت کوین کش" معتقد اند که سرعت پایین انجام تراکنش ها و کارمزد بالای خرید و فروش بیت کوین، این ارز دیجیتال را از هدف اصلی خود، یعنی تبدیل شدن به یک ارز جهانی که تمرکز زدایی را از بین می برد، دور خواهد کرد.

بیت کوین کش برای اولین بار با قیمت 200 دلار به بازار عرضه شد و در سال 2017 میلادی بالاترین قیمت خود یعنی قیمت 3.923 دلار را تجربه کرد.

بیت کوین کش با ارزش کل بازار 4.32 میلیارد دلار جایگاه ششم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است. تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال همانند بیت کوین 21 میلیون واحد است که از این تعداد 18 میلیون واحد آن هم اکنون در گردش است.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

کشف آنزیمی که تکثیر ویروس کرونا را متوقف می‌کند

title

محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان می‌گویند موفق به کشف آنزیمی موسوم به "گوانیلات کیناز ۱" شده‌اند که از نقاط ضعف جدید ویروس کرونا به شمار می‌رود و نشان داده است که حذف آن از بدن می‌تواند موجب جلوگیری از تکثیر این ویروس شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اچ‌آی‌ای، جستجوی عوامل ضد ویروسی موثر علیه ویروس کرونا به شدت از سوی محققان در سراسر دنیا در حال پیگیری است. اکنون محققان دانشگاه "توبینگن" آلمان با استفاده از یک رویکرد جدید، نقطه ضعفی را در این ویروس کشف کرده‌اند که می‌تواند برای تولید دارو علیه آن مورد استفاده قرار گیرد.

محمد امین علی یاری

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط