تاکنون ۱۰۰ میلیون دلار کارمزد تراکنش اتریوم سوزانده شده است

هارد فورک لندن اتریوم، ارتقاء طولانی مدت شبکه که شامل اقدامی برای کاهش رشد عرضه اتریوم بود، پنجشنبه گذشته شروع به کار کرد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم,هاردفورک لندن

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس داده‌های نامیکس (Nomics)، از زمان هارد فورک، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار اتریوم سوزانده یا از گردش خارج شده است و به افزایش قیمت از ۲,۷۲۵ دلار به ۳,۲۳۰ دلار کمک کرده است. ارتقاء لندن دارای پنج تغییر کد بود، اما بیشترین بحث پیرامون «EIP-1559» بود. پیشنهاد بهبود اتریوم ساختار هزینه تراکنش شبکه را تغییر داد. به جای این‌که کارمزد مستقیماً به استخراج کننده‌هایی که معاملات را پردازش و تأیید میکنند برود، هزینه اصلی به جای آن به شبکه می‌رود و بلافاصله از بین می‌رود.

در حالی که «EIP-1559» همچنین راهی برای بهبود تجربه کاربر با خودکارسازی قیمت معاملات و برآورد کردن حدس و گمان از فرایند حراج مبهم بود، اما بیشتر با کاهش عرضه، تقاضا را تحت تأثیر قرار داد.

همچنین بیت کوین که با محدودیت عرضه ۲۱ میلیون بیت کوین ایجاد شد، اتریوم چنین سقفی ندارد. پس ممکن است «EIP-1559» فشار تورمی را وارد کند. با اضافه شدن هر بلوک جدید از معاملات به زنجیره، اتریوم جدید ایجاد می‌شود و به عنوان پاداش به یک استخراج کننده می‌رسد، اما برخی از اتریوم‌ها از طریق کارمزد حذف می‌شود.

بر اساس وب سایت «ultrasound.money» ، حدود ۳۱,۰۰۰ اتریوم قبلاً سوزانده شده است. با نرخ فعلی، این مبلغ کمی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار است. هرچند معلوم نیست اگر این دارایی‌ها سوزانده نشوند ارزش اتریوم چقدر خواهد بود.

بیش از ۱۰درصد از کارمزدهای سوخته از طریق معاملات در بازار ان‌اف‌تی اوپن‌سی (OpenSea) تأمین شده است، جایی که مردم می‌توانند کالاهای دیجیتال و آثار هنری را بفروشند یا پیشنهاد خرید بدهند. صرافی غیر متمرکز یونی‌سواپ (Uniswap) و بازی مبتنی بر بلاک‌چین، اکس اینفینیتی (Axie Infinity) از نظر میزان سوزاندن اتریوم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

کسانی که دوست دارند این روند سوزاندن را احساس کنند به احتمال زیاد منتظر حرکت در انتظار اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات کار به یک شبکه بدون استخراج و اثبات سهام هستند. با توجه به ساختار اتریوم 2.0، کل اتریوم حتی ممکن است کاهش یابد زیرا هزینه‌های بیشتری از آنچه ایجاد می‌شود سوزانده می‌شود. تقریباً می‌توانید صدای خریداران اتریوم را که می‌گویند: «بسوز عزیزم بسوزان را بشنوید.»

لینک کوتاه:b2n.ir/e23011 

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۴ شهریور
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۲۳ شهریور
هش‌ریت شبکه اتریوم به اوج خود رسید؛ دلیل آن چیست؟
مقایسه سولانا و اتریوم؛ آیا قاتل واقعی اتریوم بالاخره پیدا شده است؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط