تتر چیست؟

تتر شکلی از دارایی نقدی الکترونیکی ( ارز دیجیتال ) دارای ارزش مشخص است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تتر

title

تتر شکلی از دارایی نقدی الکترونیکی ( ارز دیجیتال ) دارای ارزش مشخص است.

ویژگی اصلی و منحصر به فرد تتر ثبات و برابری قیمت آن با قیمت دلار ایالات متحده آمریکا است، به عبارتی دیگر می توان گفت که تتر جانشین دلار در بازار ارز های دیجیتال است. این دو ویژگی منحصر به فرد تتر یعنی ثبات و برابری قیمت آن با قیمت دلار، سبب شده است که معامله گران از این رمز ارز به منظور ذخیره دارایی های خود در بازار و همچنین جا به جایی پول به صورت دلاری استفاده کنند. استفاده از تتر به منظور حفظ ارزش دارایی ها در مقابل نوسانات بازار یکی از ساده ترین و البته مهم ترین نکاتی است که معامله گران ارز های دیجیتال همواره باید به آن توجه داشته باشند.

معامله گران با در نظر گرفتن این نکته که قیمت سایر ارز های دیجیتال ( مانند بیت کوین یا اتر ) همواره در حال نوسان است، در بازه های زمانی که قصد پایش بازار و انجام معاملات را ندارند دارایی های خود را به تتر تبدیل می کنند تا در برابر نوسانات بازار در امان باشند.

رمز ارز های دیگری نیز در بازار وجود دارند که مانند تتر دارای قیمت تقریبا ثابتی هستند. این رمز ارز های با ثبات با عنوان استیبل کوین ها ( Stable Coin )  شناخته می شوند.

تتر ارزی غیر قابل استخراج است چرا که به ازای هر تتری که وارد بازار می شود یک دلار در خزانه بانکی ذخیره می شود و تنها راه افزایش واحد های در گردش این ارز دیجیتال صدور تتر از طرف شرکت آیفینکس ( شرکت مالک تتر و صرافی بیت فینکس) می باشد.

تتر با حجم بازار 14.25 میلیارد دلار جایگاه سوم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است. تعداد کل واحد های تتر 14.59 میلیارد است که 14.20 واحد آن هم اکنون در گردش است.

صرافی کوکوین شاهد خروج ۱۱۸ میلیون دلاری سرمایه در ماه گذشته بوده است
تتر، اکنون یکی از بزرگ‌ترین خریداران جهانی اوراق خزانه‌داری ایالات متحده است
تتر پشتیبانی از ۳ شبکه را متوقف کرد
صرافی کوین‌بیس امکان خرید و فروش استیبل کوین‌ها را برای کاربران کانادایی تعلیق کرد
مدیر ارشد فناوری تتر: استیبل‌کوین پی‌پل تاثیری بر تتر نخواهد گذاشت

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

تتر,اوراق خزانه‌داری ایالات متحده,ایالات متحده,استیبل کوین,دلار

تتر، اکنون یکی از بزرگ‌ترین خریداران جهانی اوراق خزانه‌داری ایالات متحده است

به گفته پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، این شرکت با سرمایه‌گذاری ۷۲.۵میلیارد دلار، اکنون یکی از بزرگ‌ترین خریداران جهانی اوراق خزانه‌داری ایالات متحده است. ناشر استیبل کوین تتر بالاتر از کشورهایی مانند امارات متحده عربی، مکزیک، استرالیا و اسپانیا در جایگاه ۲۲ بزرگ‌ترین مشتریان این اوراق قرار دارد. به نظر می‌رسد که این خبر به‌دنبال ازدستن‌رفتن نرخ برابری تتر با دلار آمریکا در ۱۷ اوت (۱۶ مرداد)، در نتیجه خروج ۱۰۰میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال منتشر می‌شود.

خبر - ۳ هفته پیش
تتر,USDT,استیبل کوین

تتر پشتیبانی از ۳ شبکه را متوقف کرد

شرکت تتر، صادرکننده استیبل کوین «USDT» اعلام کرد پشتیبانی از شبکه‌های کوساما (KSM)، پروتکل سیمپل لجر(SLP) بیت کوین کش و لایه اومنی (OMNI) را متوقف کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
صرافی,کوین‌بیس,استیبل کوین‌,کانادا,تتر,دای,RAI

صرافی کوین‌بیس امکان خرید و فروش استیبل کوین‌ها را برای کاربران کانادایی تعلیق کرد

صرافی ارز دیجیتالی کوین‌‌بیس اعلام کرده است که از پایان ماه جاری، معاملات با استیبل‌ کوین‌های تتر، دای و RAI را برای کاربران کانادایی به حالت تعلیق در می‌آورد.

خبر - ۱ ماه پیش
استیبل‌کوین,پی‌پل,PYUSD,تتر,پائولو آردوینو

مدیر ارشد فناوری تتر: استیبل‌کوین پی‌پل تاثیری بر تتر نخواهد گذاشت

مدیر ارشد فناوری تتر، در واکنش به استیبل‌کوین پی‌پل اعلام داشت که انتشار این ارز دیجیتال تازه به هیچ وجه روی تتر تاثیری ندارد. آردوینو در مصاحبه‌ای گفت ما انتظار هیچ تاثیری بر تتر نداریم و در ادامه نیز مدیر ارشد فناوری تتر تاکید داشت که اگر پی‌پل به بازارهای بین‌المللی نیز بیاید، برای صنعت ارز دیجیتال قدم بسیار مثبتی است.

خبر - ۱ ماه پیش
تتر,بیت‌کوین,USDT

تتر یازدهمین هولدر بزرگ بیت‌کوین است

تتر، شرکت پشتیبان استیبل کوین USDT، طبق گزارش منتشر شده یازدهمین دارنده بیت کوین در جهان باشد. این تحلیل پس از آن صورت می‌گیرد که تتر اخیراً گزارش دارایی خود را برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، تتر افزایش ذخایر مازاد را ثبت کرد که ۸۵۰ میلیون دلار رشد کرد. این باعث شد کل ذخایر مازاد شرکت به حدود ۳.۳ میلیارد دلار برسد.

خبر - ۱ ماه پیش
تتر,استیبل کوین,بیت‌کوین

تتر در گزارش اخیر خود اعلام کرد که ۱.۶ میلیارد دلار ذخایر بیت‌کوین در اختیار دارد

تتر روز دوشنبه گزارش سه ماهه دوم خود را منتشر کرد. تتر گزارش داد که دارای ذخایر مازاد ۳.۳ میلیارد دلاری بوده که ۸۵۰ میلیون دلار نسبت به سه ماه گذشته افزایش یافته است. تتر حدود ۸۵ درصد از سرمایه گذاری‌ها را به صورت نقد یا معادل‌های نقدی نگهداری می‌کند. این شرکت همچنین گزارش داد که سود عملیاتی آن از در سه ماه گذشته بیش از یک میلیارد دلار است که نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سه ماهه گذشته است.

خبر - ۲ ماه پیش
تتر,استیبل کوین,بلاک چین,کاوا,KAVA,کازماس

تتر، استیبل کوین خود را در بلاک چین کاوا عرضه کرد

تتر، استیبل کوین یو‌اس‌دی‌تی را در بلاک‌چین کاوا عرضه کرد. کاوا یک بلاک‌چین لایه ۱ که بر روی شبکه کازماس ساخته شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
تورنادو کش,TORN,مقاله آموزشی

تورنادو کش (TORN) چیست؟

یکی از اهداف مهم تکنولوژی بلاک‌چین، محرمانه نگه داشتن هویت افراد و تراکنش‌ها است. بسیاری از شبکه‌های بلاک‌چینی بر مبنای همین هدف ساخته شده‌اند و تراکنش‌های انجام شده در این شبکه‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود. تورنادو کش (Tornado Cash) ابزاری برای مخفی سازی تراکنش‌های ارز دیجیتال است. ضمن معرفی، به بررسی نحوه کار میکسر تورنادو کش می‌پردازیم...

مقاله - ۳ ماه پیش
تتر,اوج تاریخی,استیبل کوین,ارزش کل بازار

ارزش بازار تتر دوباره به اوج تاریخی خود رسید

ارزش بازار استیبل کوین تتر در روز پنجشنبه به ۸۳.۲ میلیارد دلار رسید که با اوج قبلی آن در کمی بیشتر از یک سال گذشته برابر است. این استیبل کوین در این مدت توانسته است تمام ۱۸ میلیارد دلار ازدست‌رفته خود بعد سقوط بلاک چین ترا را پس بگیرد. این در حالی است که ارزش کل بازار استیبل کوین‌ها در ۱۴ ماه گذشته نزولی بوده و به ۱۲۹ میلیارد دلار رسیده است.

خبر - ۴ ماه پیش