تحلیل‌گران: نرخ خروج سرمایه از صرافی‌ها ممکن است حاکی از جهشی قریب‌الوقوع باشد

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر مطرح ارزهای دیجیتال، با اشاره به شوک عرضه بیت کوین عنوان کرد که وضعیت فعلی شبیه به سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ و زمانی است که قیمت بیت کوین رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد.

تحلیل‌گران: نرخ خروج سرمایه از صرافی‌ها ممکن است حاکی از جهشی قریب‌الوقوع باشد

title

به آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، همزمان با نوسانات قیمت بیت کوین در محدوده ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلار، داده‌های نشان می‌دهد که نشانه‌هایی از جهش احتمالی وجود دارد.

آیا بیت کوین در سکوت به‌دنبال رشد است؟

ویلی وو پیش‌بینی می‌کند که با توجه به افزایش اختلاف میان عرضه سرمایه‌گذاران بلندمدت از عرضه سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، احتمال دارد شاهد یک شوک عرضه باشیم. او روز جمعه در خبرنامه‌ای عنوان کرد که این اتفاق می‌تواند باعث خارج‌شدن بیت کوین‌های بیشتری از چرخه شود.

او با اشاره به نرخ بیت کوین‌هایی که در اختیار دست‌های قوی و ارزهایی که در اختیار دست‌های ضعیف است، عنوان کرد که دست‌های قوی فشار فروشِ نهنگ‌ها را جذب می‌کنند. این در حالی است که نهنگ‌ها از ماه فوریه (بهمن) در حال فروش ارزهای خود هستند. شایان ذکر است که دست‌های ضعیف و قوی از جمله اصطلاحات بازارهای مالی است؛ دست‌های ضعیف به افرادی گفته می‌شود که دارایی‌های خود را در صورت تغییر شرایط به‌سرعت می‌فروشند و دست‌های قوی به افرادی اشاره دارد که در فروش دارایی‌های خود با دقت و احتیاط بیشتری عمل می‌کنند.

ویلی وو در این باره نوشت:

«این اتفاق من را به یاد شوک عرضه‌ای که در سه‌ماهه پایان سال ۲۰۲۰ کسی به آن توجه نکرد می‌اندازد. زمانی که داده‌ها نشان می‌داد سرمایه‌گذاران بلندمدت در حال انباشت بیت کوین هستند، کارشناسان بر سر این موضوع بحث می‌کردند که آیا بیت کوین بعد از کرونا یک سرپناه امن در مقابل تورم خواهد بود یا نه.»

افزایش کاربران تازه

آمارهای گلاسنود نشان می‌دهد که می‌توان به افزایش پذیرش بیت کوین بیش از پیش امیدوار بود. طبق داده‌های گلاسنود، به‌طور میانگین هر روز ۳۲,۰۰۰ کاربر جدید به شبکه بیت کوین اضافه می‌شود که از سال ۲۰۲۱ تا به حال بی‌سابقه بوده است.

معیار رشد کاربران شبکه بیت کوین ژانویه سال ۲۰۱۸ با رسیدن به حدود ۴۰,۰۰۰ کاربر اوج خود را ثبت کرد و پس از آن همزمان با اصلاح قیمت، شروع به کاهش کرد. داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که پس از سقوط ژانویه ۲۰۱۸ از ۲۰,۰۰۰ دلار تا ۳۲,۰۰۰ دلار، شاهد کاهش شدید در تعداد کاربران ورودی به شبکه بودیم. وو در این باره نوشت:

«ساختاری که در حال حاضر می‌بینیم با آن ساختار تفاوت دارد. کاربران جدید از فرصت فعلی برای خرید در کف استفاده می‌کنند. نرخ ورود این کاربران بیشترین میزانی است که در سال ۲۰۲۱ دیده‌ایم. باز هم یک مثال دیگر از داده‌های درون‌زنجیره‌ای که حاکی از واگرایی با قیمت هستند.»

قیمت بیت کوین در حال حاضر در بازه‌ای زیر ۳۴,۰۰۰ گرفتار شده است. این ارز دیجیتال نسبت به کف قبلی خود که در ماه گذشته ثبت شد، ۱۷ درصد رشد کرده است.

پتر کوزیاکوف (Petr Kozyakov)، مدیرعامل شرکت پرداخت ارزهای دیجیتال مرکریو (Mercuryo)، بر این باور است که این احتمال وجود دارد اتریوم در کوتاه‌مدت و همزمان با راه‌اندازی هاردفورک لندن جای بیت کوین را بگیرد. او در این مورد گفت:

«راه‌اندازی هارد فورک لندن و تکمیل مهاجرت به اتریوم ۲.۰ به جلب اعتماد دوباره سرمایه‌گذاران کمک می‌کند. به محض آن که هایپ‌ها فروکش کند، بیت کوین در کوتاه‌مدت و میان‌مدت ممکن است به ۵۰۰۰۰ دلار جهش کند.»

برداشت بیت کوین به بیشترین میزان در یک سال اخیر رسیده است

داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که برای اولین بار در سال ۲۰۲۱، تعداد تراکنش‌های خروجی از صرافی‌ها از مرز ۶۰,۰۰۰ عبور کرده است. این در حالی است که تعداد تراکنش‌های واریز به صرافی‌ها زیر ۲۰,۰۰۰ تراکنش بوده است.

افزایش تعداد تراکنش‌های خروجی با افزایش محدودیت‌های قانون‌گذاری در ارتباط با پلتفرم‌های معاملاتی اتفاق افتاد. مثلا، مرجع راهبر مالی انگلستان دستور به توقف فعالیت بایننس در این کشور داد. این نهاد در اطلاعیه عنوان کرد که بدون مجوز کتبی فعالیت این صرافی در بریتانیا ممکن نخواهد بود.

شنبه گذشته هم بانک بارکلیز (Barclays) با اشاره به اطلاعیه مرجع راهبر مالی انگلستان، اعلام کرد که دیگر به بایننس تراکنش بانکی انجام نمی‌دهد. این در حالی است که همچنان تراکنش‌های خروجی از بایننس توسط این بانک پردازش می‌شود.

روز سه‌شنبه هم بانک مرکزی چین به یک شرکت فعال در حوزه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال دستور داد تا فعالیتش را متوقف کند. دولت پکن در ماه مه (اردیبهشت) تمام فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در کشور را ممنوع اعلام کرد. پس از این تصمیم شاهد سیل خروجی ماینرها از این کشور بودیم. بسیاری از تصمیم دولت چین به‌عنوان یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین یاد می‌کنند.

به‌طور کلی، وقتی که نرخ برداشت بیت کوین از صرافی‌ها بیشتر می‌شود، بیانگر آن است که معامله‌گران تمایل دارند به جای معامله ارزهای دیجیتال خود، اقدام به نگه‌داری آنها کنند؛ از همین رو این احتمال وجود دارد که ثبت رکورد تازه در بحث تراکنش‌های خروجی، نشان‌دهنده آماده‌شدن بیت کوین برای ثبت یک جهش دیگر باشد. می‌توان گفت که در این حال احساسات حاکم بر بازار بیشتر به‌سوی نگه‌داری متمایل است.

نباید فراموش کرد که مجموع ذخایر بیت کوین صرافی‌ها در از ماه مه تا به حال ثابت باقی مانده است که نشان می‌دهد خروجی‌های اخیر تأثیر چندانی روی موجودی صرافی‌ها نداشته است.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بسته به سلطه جغرافیایی یک صرافی، ممکن است شاهد تفاوت در میزان ذخایر آن باشد.

به‌عنوان مثال، پلتفرم‌های معاملاتی که با کاربران چینی در ارتباط هستند، عنوان کردند که موجودی بیت کوین آنها کاهش پیدا کرده است. طبق اعلام بایننس، هفته گذشته موجودی بیت کوین آنها ۷,۲۱۴ واحد کاهش یافته است. هوبی هم در بازه مشابه ۴,۳۹۸ بیت کوین خروجی داشته است. طبق آمارهای OKEx، این صرافی هم ۱,۳۵۷ واحد از موجودی بیت کوین‌های خود را از دست داده است.

با این حال، صرافی انگلیسی کراکن ۶,۷۵۱ واحد بیت کوین اضافه کرده است. داده‌های هفت روز گذشته نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین صرافی کوین بیس ۱۶۸ واحد بیشتر شده است.

لینک کوتاه: b2n.ir/r97051 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۶ مهر
ارزهای دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید + تحلیل تکنیکال!
سنتیمنت: تعداد نهنگ‌های دارای ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین افزایش چشمگیری داشته‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

بیت کوین,نهنگ

سنتیمنت: تعداد نهنگ‌های دارای ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین افزایش چشمگیری داشته‌اند

طبق داده‌های ارائه شده توسط سنتیمنت (Santiment)، تعداد نهنگ‌هایی که آدرس‌های آن‌ها بین ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین در مالکیت خود دارند، پیش از رسیدن بازار بهای این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود افزایش چشمگیری داشته است.

خبر - دیروز
بیت کوین,ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو بیستمین فرد ثروتمند جهان شد!

با عبور بیت کوین از مرز ۶۰,۰۰۰ دلار، ساتوشی ناکاموتو بار دیگر به جمع بیست فرد ثروتمند جهان پیوست. ویل آلرت می‌گوید که ساتوشی ناکاموتو ممکن است ۱.۱۲۵ میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد، البته تخمین‌های دیگری که می‌گویند او یک میلیون و حتی ۷۵۰,۰۰۰ بیت کوین دارد نیز در این میان مطرح است.

خبر - دیروز
فانتوم,بیت کوین,اتریوم

رشد ۱۷ درصدی فانتوم در میان رکود بازار

پس از آن که بازار ارزهای دیجیتال هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، امروز و در آستانه راه‌اندازی نخستین ETF بیت کوین در رکود به سر می‌برد، اما فانتوم تنها توکن در میان ۵۰ ارز دیجیتال برتر بود که رشد چشمگیری داشت.

خبر - دیروز
بیت کوین,سرمایه گذاری,ETF

بری سیلبرت درباره تبدیل احتمالی صندوق بیت کوین گری اسکیل به ETF توییت کرد

بری سیلبرت، مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) در پاسخ به توییتی درباره تبدیل احتمالی صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) به یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) با پشتوانه فیزیکی، از دنبال کنندگانش خواست گوش به زنگ باشند.

خبر - دیروز
بیت کوین,سرمایه گذاری

کودک برزیلی از نگهداری اولین هدیه بیت کوین خود بیش از ۶,۵۰۰ درصد سود کسب کرده است!

ژائو کانهادا، بنیان‌گذار صرافی برزیلی فاکس‌بیت، به دختر تازه‌ متولد شده خود یک بیت کوین به ارزش تقریبی ۹۱۵.۸۰ دلار هدیه داده است. او می‌گوید: «به محض تولد دخترم در سال ۲۰۱۷، یک بیت کوین برای او خریدم؛ نه فقط به عنوان هدیه، بلکه به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری در این اقتصاد جدید.»

خبر - دیروز
السالوادور,بیت کوین,قانون گذاری,استخراج

رئیس جمهور السالوادور در توییترش استیو هانکه را به تمسخر گرفت

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور در توییترش به تمسخر استیو هانکه، اقتصاددان برجسته‌ای که مخالف بیت کوین و سیاست دولت السالوادور در این زمینه است، پرداخت. هانکه در روز ۲۳ سپتامبر و زمانی که بیت کوین در تلاش برای حفظ سطح ۴۰,۰۰۰ دلاری بود، در توییتی نوشت که تصمیم بوکله برای خرید ۱۵۰ بیت کوین اضافه، شرط بندی روی اسب بازنده است. امروز بوکله در شرایطی که ارز دیجیتال برتر بازار ۵۵ درصد از آن زمان رشد کرده، در صفحه‌اش این توییت را از صفحه هانکه باز نشر کرد و نوشت: «شما داشتید این‌ها را می‌گفتید؟»

خبر - ۲ روز پیش