تحلیل اتریوم؛ ۳ دلیل برای رسیدن به قیمت ۲,۰۰۰ دلار

افزایش حجم معاملات آنی (Spot)، افزایش تعداد قراردادها در بازار معاملات آتی (Futures) و ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به بازار، همه نشانه‌هایی برای ادامه روند صعودی اتریوم است.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

تحلیل اتریوم؛ ۳ دلیل برای رسیدن به قیمت ۲,۰۰۰ دلار

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، هفته گذشته قیمت اتر، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، با سقوطی ۲۷ درصدی که در کمتر از ۳ روز تا ۱,۰۴۰ دلار پایین آمد.

با این اصلاح بزرگ حجم قابل توجهی از قراردادهای آتی اتر، به ارزش ۶۰۰ میلیارد دلار تسویه شد. جالب است که با وجود ادامه روند نزولی در بازار بیت کوین، اتر موفق شد یکبار دیگر به اوج تاریخی خود بازگردد.

تحلیل‌گران معتقد‌اند که افزایش حجم دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده در حوزه دیفای (DeFi) و رشد قابل توجه معاملات در بخش خدمات مالی غیرمتمرکز، از اصلی‌ترین دلایل رشد قیمت اتر است. اتریوم همچنان رهبر صنعت نوطهور خدمات مالی غیرمتمرکز است.


نمودار قیمت اتر (نمای یک روزه بازار اتر/دلار)

برای پی‌بردن به این موضوع که آیا رشد اخیر قیمت اتر به ادامه روند صعودی این ارز یجیتال منجر می‌شود یا خیر، نگاه دقیق‌تری به داده‌های درون زنجیره‌ای و بازار مشتقات اتر می‌اندازیم.

افزایش شدید برداشت اتر از صرافی‌ها

افزایش برداشت اتر از صرافی‌های ارز دیجیتال می‌تواند به دلایل مختلفی مانند ذخیره‌سازی، تولید محصول و فرستادن سکه‌های این ارز دیجیتال به کیف پول‌های سرد باشد. راکد ماندن جریان واریز به صرافی‌ها نشان‌دهنده تمایل سرمایه‌گذاران بازار به فروش در کوتاه مدت است. از طرفی دیگر افزایش برداشت از صرافی‌ها نشان‌دهنده انباشت نهنگ‌ها است.


تغییرات حجم اتر موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال

نمودار بالا نشان می‌دهد که در تاریخ ۲۳ ژانویه (۴ بهمن) حجم اتر موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از نوامبر ۲۰۱۸ (آبان ۹۷) رسیده است.

عده‌ای معتقد‌اند که بخشی از این برداشت‌ها مربوط به انتقال‌های داخلی بین کیف پول‌های سرد صرافی بیت فینکس (Bitfinex) است. با این وجود در یک ماه گذشته روند برداشت اتر از صرافی‌ها رشد قابل توجهی داشته است.

همچنین حجم دارایی‌های سرمایه‌گذاری شده در دیفای، به اوج تاریخی خود در ۲۶ میلیارد دلار رسیده است و شرایطی را برای سرمایه‌گذاران به وجود آورده است تا بتوانند از فرصت‌های کسب سود خارج از صرافی‌های متمرکز استفاده کنند.

نرخ حق بیمه سالیانه بازار معاملات آتی در محدوده سالم است

با اندازه‌گیری اختلاف هزینه‌های معامله‌گری در بازار معاملات آنی و معاملات آتی، می‌توان حد سود مورد انتظار معامله‌گران را ارزیابی کرد.

معاملات آتی سه ماهه معمولا با حق بیمه سالیانه ۶ تا ۲۰ درصد، در مقابل معاملات آنی انجام می‌شود. هرگاه نرخ حق بیمه صفر و یا منفی شود، نشان‌دهنده نزولی شدن بازار است.

از طرفی دیگر حق بیمه سالیانه بالای ۲۰ درصد نشان‌دهنده فشار بیش از حد خریداران با اهرم‌های بالا است. چنین اتفاقی منجر به ایجاد شرایطی برای تسویه‌های گسترده و در نهایت سقوط بازار می‌شود.


نمودار تغییرات نرخ حق بیمه بازار معاملات آتی اتر

نمودار بالا نشان می‌دهد که نرخ حق بیمه اتر در تاریخ ۱۹ ژانویه (۳۰ دی) برابر با ۶.۵ درصد بوده است. این عدد در بازه زمانی یک ساله برابر با ۳۸ درصد است که در سطح بسیار بالایی قرار دارد و هزینه معامله‌گری در بازار آتی را بیش از حد بالا برده است. با چنین نرخ بالایی معامله‌گران بازار معاملات آتی اتر برای آن‌که کسب سود کنند به قیمتی بالاتر از قیمت انقضای سفارش‌های خود نیاز دارند.

به هر حال پس از سقوط روز ۲۱ ژانویه (۲ بهمن) بازار خود را تنظیم کرده است و نرخ حق بیمه در سطح سالم ۴.۵ درصد یا همان ۲۸ درصد سالیانه قرار گرفته است.

حجم معاملات بازار آنی همچنین بالا مانده است

معامله‌گران حرفه‌ای علاوه بر رصد بازار معاملات آتی، حجم معاملات بازار آنی اتر را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند. کم بودن حجم معاملات نشان از اعتماد به نفس پایین معامله‌گران دارد. بنابراین رشد قابل توجه قیمت نیازمند پشتیبانی سرمایه‌گذاران است.


حجم معاملات بازار آنی اتر در صرافی‌های ارز دیجیتال

حجم معاملات آنی اتر در ۷ روز گذشته حدود ۶.۱ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۱۱ ژانویه (۲۲ دی) به اوج تاریخی خود در ۱۲.۳ میلیارد دلار رسید. حجم معاملات ماه ژانویه (دی) ۲۴۰ درصد بالاتر از حجم معاملات دسامبر (آذر) است. بنابراین می‌توان حمایت معامله‌گران پس از رسیدن قیمت اتر به اوج تاریخی خود در ۱,۴۴۰ دلار را به عنوان یک شاخص مثبت در نظر گرفت. 

به طور کلی با توجه به احتکار نهنگ‌های بازار و نرخ سالم حق بیمه سالیانه بازار معاملات آتی، ساختار بازار قابل اعتماد به نظر می‌رسد. همچنین حمایت خریداران همزمان با کاهش قیمت امروز، نشان می‌دهد که روند صعودی بازار اتر ادامه دارد. 

برچسب ها :

رشد شدید قیمت اتریوم کلاسیک؛ آیا این افزایش قیمت حباب است؟
۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!
رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد
اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید، راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد
اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!

۱۰ دلیل برای رسیدن قیمت اتریوم به ۱۰,۰۰۰ دلار!

اتریوم در طول هفته گذشته با میانگین رشد روزانه ۵ درصد روند صعودی خود را دنبال کرد. هم‌اکنون هر واحد اتر (ETH) با قیمت ۳,۱۵۶ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۳۶۵ میلیارد دلار رسیده است. امروز دومین ارز با ارزش بازار، رکورد قیمتی خود را شکست و به ۳,۲۰۰ دلار رسید. اکثر فعالان بازار بر این باورند که اتر می‌تواند تا پایان سال جاری به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار برسد و حتی از آن عبور کند. در این مقاله ۱۰ دلیل بنیادین را بررسی می‌کنیم که نشان می‌دهد اتریوم پتانسیل لازم برای رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار را دارد.

مقاله - 13 اردیبهشت 1400
رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد

رشد اتریوم ادامه دارد؛ ETH از ۳,۱۰۰ دلار هم عبور کرد

اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار، برای اولین بار در تاریخ خود از سقف ۳,۰۰۰ دلار عبور کرد. در چند ساعت اخیر قیمت از ۳,۱۰۰ دلار هم فراتر رفته و به رکورد ۳,۱۴۶ دلار رسیده است.

خبر - 13 اردیبهشت 1400
اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید، راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد

اتر به یک قدمی ۳۰۰۰ دلار رسید؛ راه‌اندازی نسخه دوم کارساز شد

به دنبال صعود اتر به بالاترین قیمت تاریخی خود در نزدیکی ۳,۰۰۰ دلار، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم رشد چشم‌گیری را تجربه کرد. برای اولین بار نسخه اول اتریوم با نسخه دوم ارتباط برقرار می‌کند، این یک امر ضروری برای انقال از شبکه اثبات کار (PoW) به شبکه اثبات سهام (PoS) است.

خبر - 12 اردیبهشت 1400
اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

اتریوم و بایننس کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند

روز شنبه اول مه (۱۱ اردیبهشت)، قیمت ارزهای دیجیتال بایننس کوین (BNB) و اتریوم (ETH) به اوج تاریخی خود رسید. این در حالیست که برای اولین بار از سال ۲۰۱۸، نرخ سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۵۰ درصد سقوط کرده است.

خبر - 11 اردیبهشت 1400
اتر به یک قدمی ۲,۸۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

اتر به یک قدمی ۲,۸۰۰ دلار رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

روز گذشته قیمت اتر در بالاترین سطح به ۲,۷۷۱ دلار رسید. ارز شماره ۲ بازار تاکنون راه رسیدن به اوج ۳,۰۰۰ دلاری را درست آمده است. اتر هفته گذشته حمایت حیاتی ۲,۰۰۰ را آزمایش کرد و از این آزمایش سربلند بیرون آمد. شکسته شدن مقاومت‌های پیش رو، خریداران را برای افزایش موقعیت‌ها ترغیب می‌کند و می‌تواند راه را برای رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار هموار کند.

تحلیل - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ احتمال رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت اتریوم؛ احتمال رسیدن اتر به ۳,۰۰۰ دلار

هفته گذشته هم‌زمان با سقوط بازار ارزهای دیجیتال، قیمت اتر تا نزدیکی ۲,۰۰۰ دلاری پایین آمد. امروز اما قیمت از ۲,۵۰۰ دلار عبور کرده و خریداران تلاش می‌کنند تا با حفظ قیمت در این سطح به هدف ۳,۰۰۰ دلاری دست یابند.

تحلیل - 7 اردیبهشت 1400
ارزش بازار تتر از ۵۰ میلیون دلار عبور کرد؛ موجودی USDT شبکه ترون از اتریوم پیشی گرفت

ارزش بازار تتر از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد؛ موجودی USDT شبکه ترون از اتریوم پیشی گرفت

ساعاتی پیش ارزش بازار استیبل کوین تتر (USDT) برای اولین بار از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. علاوه بر این در اقدامی بی‌سابقه حجم توکن‌های تتر موجود در شبکه ترون (Tron) از اتریوم پیشی گرفته است. با توجه به افزایش کارمزدهای شبکه اتریوم در چند ماه اخیر، بسیاری از معامله‌گران از شبکه ترون برای جابه‌جایی تتر استفاده می‌کنند.

خبر - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ شنبه ۴ اردیبهشت

تحلیل قیمت اتریوم؛ شنبه ۴ اردیبهشت

تحلیل تکنیکال اتریوم، بررسی آخرین حمایت‌ها و وضعیت شاخص‌های کلیدی قیمت.

تحلیل - 4 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت اتریوم؛ اصلاح یا اوج جدید؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ اصلاح یا اوج جدید؟

از زمان آغاز روند صعودی بازار، قیمت اتر حدود ۲,۵۰۰ درصد افزایش یافته و در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، عملکرد بهتری داشته است. بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند سرمایه‌گذاران اتر تمایلی به فروش دارایی‌های خود ندارند. هدف خریدران دست‌یابی به اوج جدید قیمت در ۳,۰۰۰ دلار است، اما رسیدن به این هدف نیازمند شکسته شدن سقف کانال ۳ ماهه اتر و عبور از مقاومت ۲,۵۲۱ دلاری است.

تحلیل - 29 فروردین 1400