تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

title

بیت کوین در روزهای اخیر بارها سعی کرد تا از مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری عبور کند. شکست مکرر بیت کوین در عبور از این سطح سبب شده است تا میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ روزه تا سطح۵۶,۵۱۸  دلار سقوط کند.


نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

تعدیل شیب میانگین متحرک و فاصله قابل توجه شاخص مقاومت نسبی (RSI) با خط روند نزولی (خط آبی مورب درون تصویر بالا)، نشان می‌دهد که فروشندگان تا رسیدن قیمت به ۶۱,۸۲۵ دلار مقاومت می‌کنند.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را از این سطح بالاتر ببرند، می‌توانند فروشندگان را به دام بیندازند، در نتیجه فشار خرید در بازار تقویت می‌شود. این اتفاق می‌تواند راه را برای رسیدن به اهداف ۶۹,۵۴۰ و سپس ۷۹,۵۶۶ دلار باز کند.

درصورتی که خریداران نتوانند مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری را بشکنند، احتمال سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (در قیمت ۵۶,۵۱۸ دلار) افزایش می‌یابد. سپس فروشندگان میانگین متحرک ساده (MA) ۵۰ روزه را (با قیمت ۵۳,۷۷۱ دلار) آزمایش می‌کنند. ۵۳,۷۷۱ مهم‌ترین حمایت بیت کوین در کوتاه مدت است. در صورت سقوط قیمت به زیر این سطح، روند کوتاه قیمت کاملاً معکوس می‌شود.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۴ساعته بازار BTC/USDT)

نمودار ۴ ساعته بیت کوین شکل‌گیری الگوی سروشانه معکوس را نشان می‌دهد. این الگو با عبور قیمت از ۶۰,۰۰۰ دلار کامل می‌شود و سپس قیمت ۶۹,۵۴۰ دلار را هدف می‌گیرد.

در نمای ۴ ساعته میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی (EMA-20) در حال پایین آمدن است. این نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش‌اند تا بازار را به دست بگیرند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ کندلی پایین‌تر بیاید، احتمال سقوط قیمت تا ۵۴,۷۰۰ دلار هم وجود دارد. شکست مجدد زیر این سطح می‌توان راه را برای سقوط آزاد قیمت تا سطح ۵۰,۴۶۰ دلار باز کند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ شنبه ۱۴ فروردین

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ شنبه ۱۴ فروردین

تحلیل قیمت بیت کوین، بایننس کوین، استلار و کاردانو برای روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰.

تحلیل - 14 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400
ستاد مبارزه با پول‌شویی روسیه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کند

ستاد مبارزه با پول‌شویی روسیه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کند

به گزارش یک سایت خبری روسی، ستاد مبارزه با پولشویی این کشور در حال حاضر برای کنترل تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال با بانک‌ها همکاری می‌کند.

خبر - 9 فروردین 1400