تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ شرط رسیدن به ۵۰,۰۰۰ دلار عبور از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری است

بیت کوین می‌تواند با حفظ قیمت خود در بالای سطح ۴۰,۰۰۰ دلار، از چاله‌ای که هفته گذشته در آن فرو رفت خارج شود. با این وجود افزایش شک و تردید میان سرمایه‌گذاران، قدرت بیت کوین را برای ادامه روند صعودی محدود کرده است.

mammad

منبع : Coingape

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ شرط رسیدن به ۵۰,۰۰۰ دلار عبور از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری است

title

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از سطح ۳۹,۰۰۰ دلار قرار گرفته و تلاش می‌کند با عبور از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار، الگوی سروشانه معکوس ایجاد شده در نمای ۴ ساعته بازار را تکمیل کند. برای تایید روند صعودی و رسیدن قیمت به ۵۰,۰۰۰ دلار، لازم است تا قیمت از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار عبور کرده و این مقاومت مهم را تبدیل به حمایت کند. در این صورت سرمایه‌گذاران بیشتری وارد بازار می‌شوند و شانس رسیدن قیمت به سطح ۴۳,۰۰۰ دلار و پس از آن ۴۶,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

شاخص همگرایی و واگرایی میانگین متحرک (MACD) از زمان سقوط قیمت به سطح ۳۰,۵۰۰ دلار، صعودی بوده است. این حرکت صعودی باعث شده تا خط سیگنال (خط نارنجی) و خط اصلی MACD (خط آبی) فاصله خود را با سطح «۰.۰» کمتر کند. علاوه بر این، واگرایی خط اصلی از خط سیگنال، بر اعتبار این چشم‌انداز صعودی اضافه می‌کند.


نمودار قیمت بیت کوین (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

در زمان نگارش این تحلیل بیت کوین کمی بالاتر از ۳۹,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. میانگین متحرک (MA) ۵۰ روزه که در نمودار با رنگ زرد دیده می‌شود، یک حمایت فوری برای قیمت ارائه کرده است. این حمایت یه خریداران کمک می‌کند تا بر سطوح بالاتر از ۴۰,۰۰۰ دلار متمرکز شوند.

از طرف دیگر، شاخص مقاومت نسبی (RSI) چشم‌انداز نزولی دارد. این شاخص نشان می‌دهد که خریداران قدرت کافی برای عبور از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار و سطوح بالاتر از آن را ندارند. از این رو کم بودن توان خریداران می‌تواند روند صعودی کوتاه‌مدت بیت کوین را متوقف کند و احتمال  اصلاح قیمت تا سطح ۳۶,۰۰۰ دلار را افزایش دهد.

جمع‌بندی تحلیل:

روند کلی: نزولی

حمایت‌ها: ۳۶,۴۰۰ و ۳۴,۵۰۰ دلار

مقاومت‌ها: ۴۰,۰۰۰ و ۴۳,۰۰۰ دلار

لینک کوتاه: b2n.ir/e69801 

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400