تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ شرط رسیدن به ۵۰,۰۰۰ دلار عبور از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری است

بیت کوین می‌تواند با حفظ قیمت خود در بالای سطح ۴۰,۰۰۰ دلار، از چاله‌ای که هفته گذشته در آن فرو رفت خارج شود. با این وجود افزایش شک و تردید میان سرمایه‌گذاران، قدرت بیت کوین را برای ادامه روند صعودی محدود کرده است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ شرط رسیدن به ۵۰,۰۰۰ دلار عبور از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری است

title

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از سطح ۳۹,۰۰۰ دلار قرار گرفته و تلاش می‌کند با عبور از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار، الگوی سروشانه معکوس ایجاد شده در نمای ۴ ساعته بازار را تکمیل کند. برای تایید روند صعودی و رسیدن قیمت به ۵۰,۰۰۰ دلار، لازم است تا قیمت از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار عبور کرده و این مقاومت مهم را تبدیل به حمایت کند. در این صورت سرمایه‌گذاران بیشتری وارد بازار می‌شوند و شانس رسیدن قیمت به سطح ۴۳,۰۰۰ دلار و پس از آن ۴۶,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

شاخص همگرایی و واگرایی میانگین متحرک (MACD) از زمان سقوط قیمت به سطح ۳۰,۵۰۰ دلار، صعودی بوده است. این حرکت صعودی باعث شده تا خط سیگنال (خط نارنجی) و خط اصلی MACD (خط آبی) فاصله خود را با سطح «۰.۰» کمتر کند. علاوه بر این، واگرایی خط اصلی از خط سیگنال، بر اعتبار این چشم‌انداز صعودی اضافه می‌کند.


نمودار قیمت بیت کوین (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

در زمان نگارش این تحلیل بیت کوین کمی بالاتر از ۳۹,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. میانگین متحرک (MA) ۵۰ روزه که در نمودار با رنگ زرد دیده می‌شود، یک حمایت فوری برای قیمت ارائه کرده است. این حمایت یه خریداران کمک می‌کند تا بر سطوح بالاتر از ۴۰,۰۰۰ دلار متمرکز شوند.

از طرف دیگر، شاخص مقاومت نسبی (RSI) چشم‌انداز نزولی دارد. این شاخص نشان می‌دهد که خریداران قدرت کافی برای عبور از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار و سطوح بالاتر از آن را ندارند. از این رو کم بودن توان خریداران می‌تواند روند صعودی کوتاه‌مدت بیت کوین را متوقف کند و احتمال  اصلاح قیمت تا سطح ۳۶,۰۰۰ دلار را افزایش دهد.

جمع‌بندی تحلیل:

روند کلی: نزولی

حمایت‌ها: ۳۶,۴۰۰ و ۳۴,۵۰۰ دلار

مقاومت‌ها: ۴۰,۰۰۰ و ۴۳,۰۰۰ دلار

لینک کوتاه: b2n.ir/e69801 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط