تحلیل اختصاصی قیمت ریپل؛ چهارشنبه ۱۸ فروردین

ریپل (XRP) با رشد فوق‌العاده‌ای که در چند روز اخیر تجربه کرد توانست از مرز ۱ دلار عبور کند و در بالاترین قیمت به ۱.۱۲ دلار برسد. اوج ۲۴ ساعت اخیر XRP بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در ۳ سال گذشته است.

mammad

منبع : Coingape

تحلیل اختصاصی قیمت ریپل؛ چهارشنبه ۱۸ فروردین

title

شکایت چند ماه گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل و مدیران این شرکت، ضربه شدیدی را به قیمت و ارزش بازار XRP وارد کرد. ظاهراً در هفت روز گذشته ورق به نفع رپل برگشته است. پس از آن‌که مشخص شد ریپل در دادگاه پیشرفت‌های خوبی داشته است، قیمت XRP شروع به افزایش کرد و حجم معاملات سر به فلک گذاشت.

در تاریخ ۲۲ دسامبر (۲ دی ۹۹) کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به خاطر فروش توکن‌های XRP به شکل اوراق بهادار ثبت نشده از ریپل و مدیران این شرکت شکایت کرد. با این حال ریپل مدارکی را به دادگاه ارائه کرده است که نشان می‌دهد XRP مانند ارزهای دیجیتال دیگر اوراق بهادار محسوب نمی‌شود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

ریپل در ۳ روز اخیر مقاومت‌های کلیدی ۰.۶، ۰.۶۵،  ۰.۷ و ۱ دلار را پشت سر گذاشت و با مقاومت جدیدی در سطح ۱.۱ دلار روبه‌رو شد. در زمان نگارش این تحلیل فروشندگان موقتاً بازار را در دست گرفته‌اند و اصلاح از اوج قیمتی ۳ سال گذشته آغاز شده است. هدف این اصلاح دستیابی به حمایتی بالاتر از سطح ۱ دلار است.

میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD) در نمای ۱ روزه نشان از کنترل خریداران بر بازار دارد. شکاف بزرگ ایجاد شده توسط خط MACD (خط آبی) در بالای خط سیگنال (خط نارنجی) چشم‌انداز صعودی XRP را تایید می‌کند.


نمودار تحلیل تکنیکال ریپل (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

احتمال اصلاح قیمت تا زیر سطح ۱ دلار وجود دارد. اگر حمایت ۰.۸ دلار درست عمل نکند، فروشندگان حمایت ۰.۶ دلاری را آزمایش می‌کنند. اگر حمیات ۰.۶ دلاری هم شکسته شود، میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه، ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه قیمت را تا رسیدن به سطح ۰.۴ دلار حمایت می‌کنند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

سقوط بزرگ جبران شد؛ XRP در بالاترین قیمت ۴۰ روز اخیر

سقوط بزرگ جبران شد؛ XRP در بالاترین قیمت ۴۰ روز اخیر

پس از آن‌که برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، اطمینان داد که این شرکت در تقابل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در دادگاه پیروز می‌شود، قیمت «XRP» به بالاترین سطح خود در ۵ هفته گذشته رسید. اکنون XRP با رسیدن به این قیمت زیان حاصل از سقوط بزرگ ماه دسامبر (آذر) را کاملاً جبران کرده است.

خبر - 14 فروردین 1400
بازگشت ریپل به بازار؛ یک صرافی سوئیسی معاملات «XRP» را از سر می‌گیرد

بازگشت ریپل به بازار؛ یک صرافی سوئیسی معاملات «XRP» را از سر می‌گیرد

صرافی سوئیسی لیکه (Lykke)، قصد دارد معاملات XRP را پس از ۲ ماه توقف از سر بگیرد.

خبر - 7 فروردین 1400
سوابق بانکی ریپل توسط کمیسیون بورس آمریکا بررسی می‌شود

سوابق بانکی ریپل توسط کمیسیون بورس آمریکا بررسی می‌شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قصد دارد جزئیات بانکی کریس لارسن و گارلینگهاوس را بررسی کند. کمیسیون بورس مدعی است که ریپل اوراق بهادار «XRP» را بدون ثبت به فروش رسانده است و متهمین از منبع فروش این اوراق بهادار درآمدی ۶۰۰ میلیون دلاری کسب کرده‌اند.

خبر - 24 اسفند 1399