تحلیل بازار: بازگشت بیت کوین به ۵۵,۰۰۰ دلار؛ «RSI» نشان از ادامه روند صعودی دارد

پس از دو روز کاملاً نزولی در بازار بیت کوین که با فروش سنگین سرمایه‌گذران همراه بود، بالاخره خریداران به بازار بازگشتند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمای ۱ ماهه بازار نشان از ادامه روند صعودی بیت کوین دارد. با توجه به نزدیک بودن سطح فعلی به سقف کانال RSI، می‌توان گفت که این روند صعودی از نظر زمانی محدود خواهد بود.

mammad

منبع : Coindesk

تحلیل بازار: بازگشت بیت کوین به ۵۵,۰۰۰ دلار؛ «RSI» نشان از ادامه روند صعودی دارد

title

به گزارش کوین دسک، بیت کوین از ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح امروز (به وقت تهران) حوالی ۵۵,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۵ درصدی را تجربه کرده است. دامنه نوسان در ۲۴ ساعت اخیر از ۵۲,۷۱۶ دلار در پایین‌ترین قیمت، تا ۵۵,۶۴۶ دلار در بالاترین قیمت بوده است.

در نمای ۱ ساعته بازار قیمت لحظه‌ای بالاتر از میانگین متحرک ۱۰ ساعته و ۵۰ ساعته قرار گرفته است، این موضوع اولین نشانه صعودی مهم برای معامله‌گران بیت کوین است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/دلار)

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمای ۱ ماهه بازار نشان از ادامه روند صعودی بیت کوین دارد. با توجه به نزدیک بودن سطح فعلی به سقف کانال RSI، می‌توان گفت که این روند صعودی از نظر زمانی محدود خواهد بود.

جوئل کروگر (Joel Kruger)، استراتژیست ال‌مکس دیجیتال (LMAX Digital)، گفته است:

«شاخص قدرت نسبی در نمودار ماهانه بیت کوین در سطح بالایی قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که بازار تمایل دارد روند صعودی محدودی را تجربه کند، با این حال خطر اصلاح وجود دارد.»


شاخص قدرت نسبی (نمای ۱ ماهه بازار بیت کوین/دلار)

اتر هم در روزهای اخیر دنباله‌رو بیت کوین بوده و شرایط مشابهی را تجربه کرده است. میزان تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال به‌اندازه بیت کوین بوده و در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۵ درصدی را تجربه کرده است. در لحظه نگارش این گزارش هر واحد اتر حدود ۱,۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

سایر ارزهای دیجیتال هم روزی صعودی را پشت سر گذاشته‌اند و در مجموع رنگ بازار سبز بوده است.


وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال (شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰)

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400