تحلیل بیت کوین؛ دو راهی اصلاح و پرچم

شرایط بازار بیت کوین در روزهای اخیر، تردید نسبت به سرنوشت قیمت را درمیان معامله‌گران بیشتر کرده است. سوال اصلی معامله‌گران این است؛ روند صعودی بیت کوین با اصلاح روبه‌رو می‌شود یا روند صعودی جدیدی در راه است؟

Hamid2

نویسنده : سید حمید احمدزادگان

منبع : آسان بیت کوین

تحلیل بیت کوین؛ دو راهی اصلاح و پرچم

title

پس از صعود بی‌سابقه بیت کوین در یک ماهه اخیر تمامی فعالان بازار منتظر یک اصلاح نسبتا شدید بودند، در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۰ دی) با سقوط ۷ درصدی بیت کوین، تصورها بر آن شد که اصلاح مورد انتظار شروع شده است و ادامه روند نزولی در دو روز بعدی این فرضیه را تایید کرد، اما با نزدیک شدن به سطح ۰.۵ فیبوناچی و قبل از رسیدن به آن، جهت معکوس شد و قیمت شروع به رشد کرد.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک روزه بازار بیت کوین/دلار)

نوسانات قیمت بیت کوین بعد از این نزول به وضوح همگرا شده و شکل یک پرچم را نشان می‌دهد که نوید یک صعود بزرگ دیگر را دارد.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای یک روزه بازار بیت کوین/دلار)

حال تحلیل گران بازار دو نگاه متناقض را ارائه می‌دهند، عده‌ای معتقدند که سقوط اخیر اصلاح کاملی برای رشد هیجانی قیمت در یک ماه گذشته نیست و همچنان باید منتظر اصلاح قیمت بود و سقوطی تا محدوده ۰.۶۱۸ فیبوناچی مورد انتظار است، محدوده‌ای که قیمت ۲۷,۶۵۰ دلار ار نشان می‌دهد.

اما عده ای دیگر از تحلیل‌گران معتقدند با توجه به همگرا شدن و کاهش نوسانات قیمتی در روزهای اخیر در تایم فریم روزانه پرچمی مثلثی شکل گرفته و با توجه قدرت عوامل بنیادی موثر بر بازار می توان انتظار یک روند صعودی دیگر را داشت.

باتوجه به مجموعه این شرایط فعلاً ایمن تر آن است که تحرکات قیمتی در مثلث متقارن شکل گرفته به دقت مورد بررسی قرار گیرد و با مشاهده و اطمینان از خروج کامل قیمت از یکی از دو ضلع مثلث تصمیم معاملاتی مناسب را اتخاذ کرد.

این روزها می تواند بهشت معامله‌گران نوسان‌گیر بازار بیت کوین باشد، فرصت‌هایی که می‌تواند سودآوری بسیار مطلوبی داشته باشد.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399