تحلیل بیت کوین: قیمت بیت کوین ممکن است به‌زودی به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کند

روند نزولی بیت کوین ادامه پیدا کرده و اکنون طبق اندیکاتور‌های مختلف، احتمال ریزش قیمت به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار وجود دارد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل بیت کوین: قیمت بیت کوین ممکن است به‌زودی به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کند

title

به نظر می‌رسد بیت کوین قبول کرده که بهبود قیمت با قدرت کنونی ممکن نیست. بر خلاف اینکه سطح ۳۲,۰۰۰ دلار هفته گذشته حفظ شده بود، اکنون این حمایت توسط فروشندگان مورد حمله قرار گرفته و آنها فشار را هر لحظه بیشتر می‌کنند. به همین دلیل، در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین در محدوده ۳۱,۸۰۰ دلار است.

 

آیا روند نزولی بیت کوین توقف ناپذیر است؟

سیگنال‌های متعدد فروشی که در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین وجود دارد، نشان می‌دهد که مسیر مقاومت بیت کوین نزولی است. در نظر داشته باشید که یک تقاطع میانگین متحرک نزولی منجر به شکل گرفتن الگوی تقاطع مرگ شده است. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که میانگین متحرک ۵۰ کندلی (۵۰ MA) میانگین متحرک ۱۰۰ کندلی (۱۰۰ MA) را قطع کرده و پایین‌تر از آن برود. به زبان دیگر، بهبود قیمت تقریبا دور از ذهن است و اکنون، قیمت بیت کوین احتمالا به سطح پایین‌تری اصلاح خواهد شد.

همان نمودار ۴ ساعته که قبل تر به آن اشاره شد، یک همگرایی و واگرایی میانگین متحرک نزولی (Bearish MACD) را نشان می‌دهد. سیگنال فروش دیگری نیز در تاریخ ۱۲ ژوئیه به فعالان بزار داده شد. در آن زمان، میانگین متحرک نمایی ۱۲ روزه (EMA) در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه قرار گرفت. علاوه بر این، «MACD» نیز همچنان به افت خود به منطقه منفی ادامه می‌دهد.

 

نمودار ۴ ساعته بیت کوین (BTC/USD)

 


 

طبق شاخص قدرت نسبی (RSI)، در حال حاضر فروشندگان بسیار تهاجمی رفتار می‌کنند. شاخص قدرت نسبی در حال اصلاح از محدوده اشباع خرید به محدوده اشباع فروش است. اگر این شرایط تکنیکال بدون تغییر باقی بماند، انتظار می‌رود بیت کوین بیشتر نیز افت کند و حتی به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار نیز برسد.

در حال حاضر، آخرین امید برای خریداران خط حمایت کانال نزولی است. به همین دلیل، ماندن در این کانال برای ادامه روند صعودی حیاتی است. اما اگر این سطح حفظ نشود، فشار فروشندگان بیشتر شده و وحشت بازار را فرا خواهد گرفت. حمایت ۳۱,۰۰۰ دلار چندان قابل اطمینان نیست و به همین دلیل احتمال افت قیمت بیت کوین به محدوده ۲۹,۰۰۰ و ۲۸,۰۰۰ دلار وجود دارد.

 

سطوح کلیدی قیمت بیت کوین

قیمت کنونی: ۳۱,۹۱۰ دلار

روند: نزولی

حمایت: ۳۱,۰۰۰ دلار

مقاومت: ۳۲,۰۰۰ دلار و ۳۴,۰۰۰ دلار


لینک کوتاه: https://b2n.ir/e23356

 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط