تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۸ شهریور

اتریوم توانست بالاتر از منطقه ۱,۴۲۵ تا ۱,۴۴۰دلاری مبنای حمایتی قدرتمندی تشکیل دهد و روند افزایشی جدیدی را آغاز کند که منجر به عبور قیمت از منطقه مقاومت ۱,۵۰۰ دلاری شد...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتریوم,اتر,تحلیل اتریوم,قیمت اتریوم

title

در نمودار ساعتی جفت ارز اتریوم/دلار نیز بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۱,۴۸۵ دلار شکست قیمت دیده شد. این جفت ارز از سطح ۱,۵۲۰ دلار گذشت و به خوبی بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

در حال حاضر قیمت از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت نزولی سقف نوسانی ۱,۷۰۷ دلار به کف قیمت ۱,۴۲۳ دلاری گذشته و با قیمتی بالاتر از مارک ۱,۵۰۰ دلار (۱,۵۸۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز اتریوم/دلار

در مسیر صعودی، اتر بلافاصله در تراز ۱,۶۰۰ دلار با یک مقاومت مهم روبرو می شود. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۱,۶۰۰دلاری می تواند قیمت را به سمت ۱,۶۴۰ دلار هدایت کند. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است در کوتاه مدت، راه را برای آزمایش مقاومت ۱,۷۰۰ دلاری هموار سازد.

اگر اتریوم نتواند روند افزایش قیمت خود را تا سطوحی بالاتر از مقاومت ۱,۵۶۵ دلار ادامه دهد، می تواند اصلاح نزولی دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۱,۵۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ خواهد بود.

حمایت اصلی بعدی نیز در نزدیکی سطح ۱,۴۹۰ دلار به کمک این ارز دیجیتال خواهد آمد  ولی از دست رفتن این حمایت، با افزایش مومنتوم نزولی و سقوط به سمت ۱,۴۵۰ دلار همراه می گردد. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۱,۴۲۵ دلار سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز  اتریوم/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز اتریوم/دلار اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۱,۴۹۰ دلار

مقاومت اصلی: ۱,۶۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/t89779 

نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد
کوین متریکس: بیت کوین و اتریوم در برابر حملات ۵۱درصدی مصون هستند
افزایش حجم معاملات NFTها در اتریوم به بالاترین حد خود در یک سال گذشته
به‌روزرسانی دنکان در شبکه اصلی اتریوم برای ۲۳ اسفند برنامه‌ریزی شد
خبرنگار فاکس بیزنس: کمیسیون بورس سرسختانه با ETF اسپات اتریوم مخالف است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

کوین متریکس,بیت کوین,اتریوم,بلاک‌چین

کوین متریکس: بیت کوین و اتریوم در برابر حملات ۵۱درصدی مصون هستند

بر اساس آخرین تحقیقات شرکت کوین متریکس، دیگر امکان انجام حملات ۵۱درصدی از سوی دولت‌ها برای نابودی شبکه بیت کوین و اتریوم به‌دلیل هزینه‌های نجومی مورد نیاز برای انجام آن وجود ندارد. نویسندگان این گزارش از معیاری به نام «هزینه کل حمله» برای تعیین دقیق هزینه حمله ۵۱درصدی به این شبکه‌ها استفاده کردند.

خبر - ۵ ماه پیش
اتریوم,پاجی پنگوئنز,بورد ایپ یات کلاب,دبلاک

افزایش حجم معاملات NFTها در اتریوم به بالاترین حد خود در یک سال گذشته

داده‌های دبلاک نشان می‌دهد که حجم معاملات NFTهای در شبکه اتریوم، درحال‌حاضر به بالاترین سطح هفتگی خود از هفته منتهی به ۲۶ فوریه ۲۰۲۳ (۷ اسفند ۱۴۰۱) رسیده است. این رشد در شرایط رخ می‌دهد ارزش سومین مجوعه NFT بازار یعنی «پاجی پنگوئنز» به مجموعه رقیب خود، بورد ایپ یات کلاب نزدیک می‌شود.

خبر - ۵ ماه پیش
به‌روزرسانی,دنکان,اتریوم

به‌روزرسانی دنکان در شبکه اصلی اتریوم برای ۲۳ اسفند برنامه‌ریزی شد

توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کردند که اجرای به‌روزرسانی دنکان بر روی شبکه اصلی را برای ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) برنامه‌ریزی کرده‌اند. این به‌روزرسانی که پس از استقرار موفقیت‌آمیز بر روی شبکه‌های آزمایشی نهایی شده است، با هدف افزایش مقیاس‌پذیری و کارایی شبکه اتریوم از طریق کاهش هزینه تراکنش‌های لایه ۲ انجام می‌شود. انتظار می‌رود که به‌روزرسانی دنکان چندین ویژگی کلیدی، از جمله استقرار پروتو-دنک‌شاردینگ را به همراه داشته باشد که در نهایت امکان پردازش تراکنش‌های بیشتری در هر ثانیه را فراهم می‌کند.

خبر - ۵ ماه پیش
فاکس بیزنس,ETF اسپات اتریوم,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

خبرنگار فاکس بیزنس: کمیسیون بورس سرسختانه با ETF اسپات اتریوم مخالف است

علیرغم تایید ETFهای اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، یکی از خبرنگاران با اشاره به منابع آگاه مدعی شده این کمیسیون فعلا با درخواست‌های ETF اسپات اتریوم موافق نیست و قصد تایید آن‌ها را ندارد.

خبر - ۵ ماه پیش
جی‌پی مورگان,ETF اسپات اتریوم,اتریوم,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

جی‌پی مورگان: احتمال تأیید ETF اسپات اتریوم تا ماه مه کمتر از ۵۰درصد است

درشرایطی که بازار نسبت به تأیید ETF‌های اسپات اتریوم تا ۲۳ مه (۳ خرداد)، آخرین مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای پاسخ به آرک ۲۱شیرز، خوش‌بین است، جی‌پی‌مورگان می‌گوید که احتمال تأیید تا آن زمان کمتر از ۵۰درصد است.

خبر - ۶ ماه پیش
کوین‌بیس,اتریوم,Whale Alert,نهنگ

۳۷ میلیون دلار اتریوم به کوین‌بیس منتقل شد

بنا بر گزارش‌ پلتفرم ردیابی تراکنش‌های بلاک‌چین «Whale Alert»، یک نهنگ اتریوم تراکنش قابل توجهی انجام داده و حدود ۱۵,۰۰۰ توکن اتر به ارزش تقریبی ۳۷ میلیون دلار را به صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال کوین‌بیس منتقل کرده است.

خبر - ۶ ماه پیش
ماتریکس پورت,قیمت بیت کوین,بیت کوین

ماتریکس پورت: قیمت بیت کوین این ماه به ۵۰هزار دلار می‌رسد

محققان مجموعه ماتریکس پورت که در زمینه ارائه خدمات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال فعال است، اخیراً پیش‌بینی کرده‌اند قیمت بیت کوین در ماه ژانویه (دی) به ۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد. مبنای این پیش‌بینی ترکیبی از عوامل مختلف از جمله تأیید قریب‌الوقوع ETFهای نقدی بیت کوین، افزایش تقاضا بین سرمایه‌گذاران سازمانی، کمبود عرضه و روندهای تاریخی است.

خبر - ۶ ماه پیش
سولانا,بی‌ان‌بی,بیت کوین,اتریوم

رالی توقف‌ناپذیر سولانا؛ ارزش بازار سولانا از بی‌ان‌بی عبور کرد

در روزهای اخیر، حجم معاملات سولانا از دو ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم، پیشی گرفته است. فراتر رفتن حجم معاملات سولانا از بیت‌ کوین و اتریوم در صرافی‌های متمرکز اصلی، نشان می‌دهد که علاقه معامله‌گران به این ارز دیجیتال در آخر هفته همچنان بالا بوده است.

خبر - ۶ ماه پیش
بانک سوسیته ژنرال,یورو,EIB,بلاک چین خصوصی,اتریوم

بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی اتریوم منتشر کرد

بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ در فرانسه، از انتشار ۱۰میلیون یورو اوراق سبز دیجیتال خود بر روی بلاک‌چین اتریوم خبر داد. این اقدام، پس از عرضه اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) بر روی یک بلاک چین خصوصی، گام دیگری در جهت گسترده فناوری بلاک چین در بخش مالی جهانی است.

خبر - ۷ ماه پیش