تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه 4 شهریور

روند افت قیمت اتریوم تا زیر تراز ۳,۱۲۰ دلار ادامه یافت، اما خریدارها نزدیک ۳,۰۷۵ دلار و ۳,۰۸۰ دلار به بازی بازگشتند. اتر (ETH) با کف قیمت ۳,۰۷۸ دلار معامله شد و مشابه بیت کوین، یک اصلاح صعودی را آغاز کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,اتریوم,تکنیکال

title

قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۳,۱۲۰ دلار و ۳,۱۵۰ دلار شکسته شد. اتر از سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی حرکت نزولی ۳,۳۸۰ دلار به ۳,۰۷۸ دلار عبور کرد و مقاومت ۳,۲۰۰ دلاری در میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را نیز پشت سر گذاشت.

با این حال، قیمت نتوانست سطوح بالاتر از ۳,۲۰۰ دلار را حفظ کند. به این ترتیب، در نزدیکی سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۳,۳۸۰ دلار به کف قیمت ۳,۰۷۸ دلار پس زده شد. در نمودار چهار ساعتی این ارز، یک الگوی سر و شانه معکوس با حمایتی نزدیک به ۳,۱۵۰ دلار به چشم می‌خورد.


نمودار 3 ساعته اتریوم (منبع: Trading view)

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳,۲۰۰ دلار، پیش روی خریدارها است. مقاومت اصلی نیز در حال حاضر نزدیک به سطح ۳,۲۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ تشکیل شده است. شکست قیمت بالاتر از مقاومت ۳,۲۲۰ دلاری می‌تواند راه را برای افزایش مستمر آن هموار کند. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۳,۳۰۰ دلار شکل می‌گیرد. هرگونه افزایش بیشتر احتمالاً حرکت به سمت تراز ۳,۳۸۰ دلار را در کوتاه مدت در پی دارد.

شکست نزولی فعلی در محدوده حمایتی ۳,۱۲۰ دلار می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به روند نزولی اتر گردد. در چنین شرایطی، قیمت ممکن است به سمت منطقه حمایتی ۳,۰۸۰ دلار یا حتی ۳,۰۲۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز اتریوم/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز اتریوم دلار زیر سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳,۰۸۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳,۲۰۰ دلار

لینک کوتاه:b2n.ir/d76187 

منبع: newsbtc.com

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند
بازگشت ۸۶۵ اتریوم سرقتی به پلتفرم MISO

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط