تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۲۹ مرداد

بیت کوین دوباره به روند صعودی خود بازگشت؛ آیا این بار می‌تواند ۵۰ هزار دلار را لمس کند؟

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

قیمت بیت کوین روند کاهشی خود را تا زیر محدوده حمایتی ۴۴,۲۰۰ دلار ادامه داد. با این حال، خریدارها بالاتر از سطح ۴۴,۰۰۰ دلار فعالیت خود را حفظ کرده بودند. قبل از شروع مجدد روند افزایش قیمت، پایین‌ترین سطح آن در نزدیکی تراز ۴۴,۰۱۲ دلار تشکیل شد.

این روند صعودی به طور پیوسته تا سطوحی بالاتر از مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلار و ۴۵,۵۰۰ دلار ادامه داشت. قیمت، سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت افزایشی سقف نوسانی ۴۸,۱۰۰ دلار به کف قیمت ۴۴,۰۱۲ دلار را پشت سر گذاشت. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۵,۵۰۰ دلار شکست قیمت به چشم می‌خورد. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بالای ۴۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود.

 


در روند صعودی، یک مقاومت فوری در نزدیکی سطح ۴۷,۵۰۰ دلار پیش روی بیت کوین قرار میگیرد. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۸,۰۰۰ دلار و آخرین سقف نوسانی قیمت در نزدیکی ۴۸,۱۰۰ دلار می‌باشد. برای ادامه این روند تا سطوح بالاتر، قیمت باید منطقه مقاومتی ۴۸,۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد. مانع بزرگ بعدی مقابل خریدارها می‌تواند در تراز ۵۰,۰۰۰ دلار باشد.

اگر بیت کوین نتواند از سطوح مقاومت ۴۸,۰۰۰ دلار و ۴۸,۱۰۰ دلار عبور کند، ممکن است یک روند اصلاح نزولی را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۶,۸۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۴۶,۵۰۰ دلار است. حمایتی اصلی بعدی در حال حاضر نزدیک به سطح ۴۶,۰۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ در حال شکل گیری است. در صورت سقوط قیمت به زیر تراز ۴۶۰۰۰ دلار، احمال لمس مجدد منطقه حمایتی ۴۵,۰۰۰ دلار بیشتر می‌شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۶۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۶,۵۰۰ و ۴۶,۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷,۵۰۰ و ۴۸,۰۰۰ ۴۸,۱۰۰ دلار

منبع:newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/m18935 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط