تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۵ آذر

قیمت بیت کوین بالای سطح ۵۷,۰۰۰ دلار ثابت ماند و پس از آغاز یک روند صعودی تازه، توانست منطقه مقاومت ۵۸,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر بگذارد. پس از آن، قیمت حتی سطح ۵۸,۵۰۰ دلار را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. ولی این موج صعودی پیش از لمس مقاومت ۶۰,۰۰۰ دلاری متوقف شد...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

 به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت نزدیک به تراز ۵۹۴,۰۰ دلار تشکیل شد و اکنون در حال اصلاح است. در این روند اصلاحی، قیمت پایین‌تر از حمایت ۵۵,۵۰۰ دلاری شکسته شد.

در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۸,۵۵۰ دلار شکست قیمت دیده شد و قیمت به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت صعودی ۵۵,۹۰۹ دلار به ۵۹,۴۰۰ دلار رسید.

 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در این روند نزولی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۵۷,۶۵۰ دلار قرار داشت که در این لحظه بیت کوین این حمایت را از دست داده و با قیمت ۵۴,۶۳۰ دلار معامله می‌شود. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۷۵۰۰ دلار و SMA-100 واقع است.

ولی در مقابل، اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۷,۵۰۰ دلار و SMA-100 یک ساعته باقی بماند، می‌تواند شاهد شروع یک روند افزایشی تازه باشد. در این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۹,۰۰۰ دلار سر راه خریدارها قرار می‌گیرد.

مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۷,۵۰۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت‌های ۵۷,۰۰۰ و ۵۷,۵۰۰ دلار احتمالاً قیمت را به بالای سطح روانی ۵۹,۰۰۰ دلار هدایت می‌کند.  در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۹,۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه صعودی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار به سمت سطح ۵۰ در حال کاهش است.

حمایت اصلی:  ۵۴,۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۵۷,۰۰۰ ، ۵۷,۵۰۰ و ۵۹,۰۰۰ دلار

لینک کوتاه: b2n.ir/d83716 

منبع: newsbtc.com 

 

برچسب ها :

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هشدار داد
جمهوری آفریقای مرکزی پلتفرم سرمایه‌گذاری بیت کوین راه‌اندازی می‌کند
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۴ خرداد
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۴ خرداد
رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

جمهوری آفریقای مرکزی,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,قانون گذاری

جمهوری آفریقای مرکزی پلتفرم سرمایه‌گذاری بیت کوین راه‌اندازی می‌کند

جمهوری آفریقای مرکزی که اخیراً بیت کوین را به‌عنوان پول قانونی این کشور معرفی کرده است، در شرف ایجاد پلتفرم سرمایه‌گذاری این ارز دیجیتال قرار دارد. هدف دولت از راه‌اندازی این پلتفرم، جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال است.

خبر - ۱۶ ساعت پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۴ خرداد

اتریوم پس از شکست حمایت ۱,۹۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته)، روند نزولی خود را افزایش داد. با این حال، خریدارها در نزدیکی حمایت ۱,۹۲۰ دلاری بازگشتند. به این ترتیب، پایین‌ترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۱,۹۱۱ دلار شکل گرفت و قیمت موج بهبودی تازه‌ای را آغاز کرد...

تحلیل - ۱۷ ساعت پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۴ خرداد

روز گذشته، قیمت بیت کوین تا زیر منطقه حمایتی ۲۹,۵۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، خریدارها در نزدیکی منطقه حمایتی مهم ۲۸,۵۰۰ دلاری به میدان آمدند و با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در حدود ۲۸,۶۰۰ دلار، روند افزایشی جدیدی را آغاز کردند...

تحلیل - ۱۷ ساعت پیش
بانک مرکزی انگلستان,بیت کوین

رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت کوین نمی‌تواند به یک روش پرداخت پذیرفته شده تبدیل شود

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان (BoE) که به مواضع ضد بیت کوینی خود مشهور است، به جمع رؤسای بانک مرکزی پیوست که طی هفته اخیر به ارزهای دیجیتال حمله کرده‌اند. اندرو بیلی پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین در نهایت به یک روش پرداخت پذیرفته‌شده تبدیل نمی‌شود، زیرا چنین چیزی عملی نیست. بیلی همچنین با تکرار موضع همیشگی خود علیه ارز دیجیتال برتر بازار، بر بی‌ارزش بودن ذاتی بیت کوین تأکید کرد.

خبر - ۲ روز پیش
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,سقوط,کلاهبرداری

سناتور آمریکایی: سرمایه‌گذاران ترا احتمالاً قربانی کلاهبرداری شدند

پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، معتقد است ترا پروژه‌ای کلاهبرداری بوده است. این سیاستمدار آمریکایی افزود لونا وعده سودهای هنگفتی را به کاربران می‌داد اما فناوری آن «بسیار مشکوک» بود. وی همچنین سرمایه‌گذاران احتمالاً درک اشتباهی از ماهیت ترا داشته‌اند. این در حالی است که بیل اکمن و سم بنکمن فرید چندی پیش ترا را یک طرح پانزی توصیف کرده بودند.

خبر - ۲ روز پیش
اسکات مینرد,پیش‌بینی,بیت کوین,سقوط

پیش‌بینی اسکات مینرد درباره احتمال سقوط بیت کوین تا کف ۸ هزار دلاری

اسکات مینرد، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری جهانی گوگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners) در گفت‌وگو با اسکواک باکس سی‌ان‌بی‌سی در کنفرانس داووس اظهار داشته که به باور او بیت کوین درصورتی‌که بیت کوین به زیر محدود ۳۰ هزار دلاری برسد، به‌طور بالقوه می‌تواند سقوط بیشتری را تجربه کند. او همچنین می‌گوید که اکثریت ارزهای دیجیتال زباله هستند و او تنها حاضر است روی بیت کوین به‌عنوان یکی از گزینه‌ها شرط‌بندی کند.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۳ خرداد

بیت کوین تلاش کرد روند صعودی تازه‌ای را از ناحیه حمایتی ۲۸,۵۰۰ دلار آغاز کند. در نتیجه، قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) حرکت کرد. هرچند، بار دیگر فروشنده‌ها در نزدیکی منطقه مقاومت ۳۰,۶۰۰ دلاری فعالیت خود را سر گرفتند...

تحلیل - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۳ خرداد

اتریوم تلاش کرد سطوح مقاومت ۲,۰۸۵ و ۲,۱۰۰ دلار را پشت سر بگذارد. ولی نتوانست بالاتر از این سطوح قدرت کافی را به دست بیاورد و به این ترتیب، یک سقف قیمت کوتاه مدت نزدیک به تراز ۲,۰۸۵ دلار تشکیل داد و قیمت به زیر حمایت ۲۰۵۰ دلاری کشانده شد...

تحلیل - ۲ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,بایننس,UST

کارمندانی که پیشنهاد سوء استفاده از وضعیت لونا و UST را داده بودند از بایننس اخراج شدند!

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، گفته است برخی از کارمندان این صرافی در طول سقوط لونا و UST پیشنهاد کرده بودند علیه کاربران بایننس معامله کنند تا سود زیادی به دست بیاورند. طبق گفته ژائو، صرافی‌ها باید بی‌طرف باشند و نباید کاربرانشان را به خرید یا فروش دارایی خاصی تشویق کنند. گفتنی است که این افراد بلافاصله اخراج شده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش