تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۱۱ مرداد

بیت کوین روند افزایش قیمت خود را تا بالای سطح مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلار افزایش داد، از سطح مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلار عبور کرد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

با این حال، قیمت نتوانست سطوح بالاتر از ۴۲,۶۰۰ دلار  را حفظ کند. از اینرو، بعد از تشکیل بالاترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۴۲,۶۲۹ دلار،  روند اصلاح نزولی این ارز آغاز شد. قیمت بیت کوین زیر سطح حمایتی ۴۱,۲۰۰ دلار و ۴۰,۵۰۰ دلار  شکست و حتی از سطح حمایتی ۴۰,۰۰۰ دلار  و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ عبور کرد.

در ادامه، پایین ترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۳۹,۲۸۱ دلار  تشکیل و این ارز وارد فاز تحکیم شد. اولین مقاومت در مسیر صعود بیت کوین نزدیک به تراز ۴۰,۰۰۰ دلار  واقع است که به سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصد فیبوناچی حرکت نزولی ۴۲,۶۲۹ دلار  به ۳۹,۲۸۱ دلار  نزدیک است.

اولین مقاومت اصلی هم در نزدیکی سطح ۴۰,۵۰۰ دلار  و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (ساعتی) قرار دارد. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۰,۵۰۰ دلار در  حال شکل گیری است.

 

این خط روند نزدیک به سطح اصلاحی ۵۰ درصد فیبوناچی سقف نوسانی ۴۲,۶۲۹ دلار  به کف قیمت ۳۹,۲۸۱ دلار  واقع است. در صورت شکست صعودی قیمت بالاتر از این خط روند، بیت کوین می‌تواند دوباره تا مرز ۴۱,۲۰۰ دلار  افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی در روند صعودی نزدیک به منطقه ۴۲,۲۰۰ دلار  قرار دارد.

اگر بیت کوین نتواند از مقاومت‌های ۴۰,۰۰۰ دلار  و ۴۰,۵۰۰ دلار  صعود کند، میتواند به روند نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۹,۲۰۰ دلار  است.

در حال حاضر هم اولین حمایت اصلی نزدیک منطقه ۳۸,۵۰۰ دلار  قرار دارد. شکست نزولی قیمت زیر حمایت ۳۸,۵۰۰ دلاری  می تواند ضررهای بیشتری را در پی داشته باشد. حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک منطقه ۳۷,۰۰۰ دلاری  واقع است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز  بیت کوین/دلار اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۳۸,۵۰۰ دلار  و ۳۷,۰۰۰ دلار 

مقاومت های اصلی: ۴۰,۰۰۰ دلار  و ۴۰,۵۰۰ و  ۴۲,۰۰۰ دلار 

منبع: Bitcoin.com

لینک کوتاه: b2n.ir/k81820 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط