تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۲ شهریور

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از محدوده ۴۶,۵۰۰ دلار قدرت خود را حفظ کند و یک افت جدید را آغاز کرد. آخرین کف نوسانی قیمت قبل از اصلاح صعودی در نزدیکی تراز ۴۴,۱۳۵ دلار شکل گرفت.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

در پی این روند صعودی، قیمت بالاتر از سطح مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلار شکسته شد. سپس سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد حرکت نزولی ۴۷,۳۹۹ دلار به ۴۴,۱۳۵ دلار را شکست. در حال حاضر هم در نزدیکی سطوح ۴۶,۰۰۰ دلار و ۴۶,۲۰۰ دلار با مقاومت بسیار قدرتمندی روبرو است.

در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۶,۰۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی حرکت نزولی اخیر سقف ۴۷,۳۹۹ دلار به کف قیمت ۴۴,۱۳۵ دلار قرار دارد.

بیت کوین در حال حاضر بسیار پایین‌تر از سطح ۴۶,۰۰۰ دلار (۴۴,۶۹۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود. در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۵,۷۵۰ دلار پیش روی این ارز قرار می‌گیرد.

 


اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۶,۰۰۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی هم در نزدیکی سطح ۴۶,۲۰۰ دلار شکل می گیرد و در صورت عبور از آن، قیمت می‌تواند در کوتاه مدت به سمت مقاومت اصلی ۴۷,۴۰۰ دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین  نتواند منطقه مقاومت ۴۶,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می‌تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

به نظر می‌رسد در حال حاضر حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۴۴,۲۰۰ دلار شکل می‌گیرد. در صورت سقوط نزولی قیمت تا زیر منطقه حمایتی ۴۴,۲۰۰ دلار، قیمت می‌تواند به افت خود ادامه دهد. حمایت اصلی بعدی در این روند نزولی می‌تواند در تراز ۴۳,۰۰۰ دلار قرار بگیرد.


اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار به زیر سطح ۵۰ بازگشته است.

حمایت اصلی: ۴۴,۵۰۰ و ۴۴,۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۶,۰۰۰ و ۴۶,۲۰۰ و ۴۷,۴۰۰ دلار

لینک کوتاه: b2n.ir/w63779 

منبع:newsbtc.com 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط