تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳ خرداد

بازار ارزهای دیجیتال در حال گذراندن روزهای آشفته‌ای است و به نظر می‌رسد فروشندگان بازار را در دست دارند، اما این شرایط می‌تواند تغییر کند.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳ خرداد

title

به گزارش آسان بیت کوین، قیمت بیت کوین در مقایسه با اوج تاریخی خود حدود ۴۵ درصد افت داشته و در حال حاضر هر واحد آن ۳۶,۵۳۵ دلار ارزش دارد. قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۹ مه بیش از ۵۰ درصد در مقایسه با اوج تاریخی خود ریزش کرده بود و این باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال در آن روز به پایین‌تر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسد. سرمایه‌گذاران موسساتی از این شاخص استفاده می‌کنند و معمولاً وقتی قیمت برای مدت طولانی زیر این شاخص حرکت کند از خرید آن دارایی خودداری می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

در تاریخ ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) خریداران بیت کوین موفق شدند سطح قیمت را به بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه پیش برسانند اما موفق نشدند قیمت را برای مدت طولانی  بالاتر از آن سطح حفظ کنند و در حال حاضر نیز قیمت بیت کوین پایین تر از این شاخص قرار دارد. این نشان‌دهنده آن است که فروشندگان بازار را در دست دارند. اکنون این امکان وجود دارد که قیمت بیت کوین تا سطح ۲۸,۸۵۰ دلار افت کند. این یک سطح حمایت کلیدی است زیرا اگر قیمت پایین‌تر از آن بیاید ممکن است به سرعت به ایستگاه بعدی، یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار ریزش کند.

با توجه به شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه  و شاخص قدرت نسبی که در حال حاضر در سطح اشباع فروش است، می‌توان نتیجه گرفت که بازار در دست فروشندگان است.

با این حال، اگر قیمت از سطح حمایت ۲۸,۸۵۰ دلار بازگردد خریداران بار دیگر شانس خود را برای هل دادن قیمت به بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه امتحان می‌کنند و اگر موفق شوند، سطح قیمت بیت کوین می‌تواند به خط گردن الگوی سر و شانه برسد.

اگر بیشتر به نمودار یک روزه قیمت بیت کوین توجه کنیم متوجه می‌شویم که الگوی دبلیو افزایشی هم درحال شکل گرفتن است، البته این الگو در صورتی کاملاً شکل می‌گیرد که قیمت به سطح ۴۳,۴۰۰ دلار بازگردد. در مجموع ممکن است بیت کوین درحال کف سازی و آماده  کردن خود برای جهشی بزرگ باشد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت همواره به خط روند نزولی واکنش نشان داده و موفق نشده از آن عبور کند. این به آن معناست که احساسات نسبت به بازار منفی شده و فروشندگان بازگشت به سطح مقاومت را فرصتی برای فروش یا شورت کردن می‌دانند.

در نمودار ۴ ساعته هم همانند نمودار ۱ روزه، قیمت پایین تر از سطح شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه است و شاخص قدرت نسبی نیز در سطح منفی است، این داده‌ها همگی برتریت فروشندگان را تایید می‌کند. اولین نشانه‌ای که خریداران باید دنبال آن باشند، شکسته شدن خط روند نزولی است، زیرا شکسته شدن این خط می‌تواند راه را برای رسیدن قیمت به سطح ۴۲,۴۰۱ دلار و پس از آن  ۴۶,۰۰۰ دلار باز کند.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/u55860

برچسب ها :

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۱۱ مرداد
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 11 مرداد
بنک آو آمریکا از مزایای پذیرش بیت کوین برای کشور السالوادور می‌گوید

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بیت کوین,سرمایه‌گذاری

درآمد ۲.۷ میلیارد دلاری اسکوئر از بیت کوین در سه ماه دوم امسال

درآمد بیت کوینی شرکت خدمات مالی اسکوئر علی‌رقم افت قیمت این ارز دیجیتال در سه ماه دوم ۲۰۲۱ رشد قابل‌توجهی را ثبت کرده است.

خبر - ۱۸ ساعت پیش
تحلیل بیت کوین,تحلیل اتریوم,طرح صیانت,ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۱۱ مرداد

اتریوم بالاتر از سطح ۲,۴۰۰ دلار یک سطح حمایتی قوی تشکیل داد و روند افزایشی جدیدی را آغاز کرد و از بیت کوین پیشی گرفت. حرکات قیمت اتر (ETH) تقویت شد و مقاومت‌های اصلی ۲,۵۰۰ و ۲,۵۵۰ دلار را شکست و حتی از سطح ۲,۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ فراتر رفت. این اتفاق راه را برای افزایش هرچه بیشتر قیمت باز کرد و در نهایت باعث شد اتر با قیمت ۲,۷۰۰ دلار معامله شود. در حال حاضر، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار از منطقه مقاومت ۲,۷۰۰ دلاری در حال اصلاح است.

تحلیل - ۱۸ ساعت پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۱۱ مرداد

بیت کوین روند افزایش قیمت خود را تا بالای سطح مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلار افزایش داد، از سطح مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلار عبور کرد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

تحلیل - ۲۰ ساعت پیش
السالوادور,بیت کوین,ارز دیجیتال,قانون‌گذاری

بنک آو آمریکا از مزایای پذیرش بیت کوین برای کشور السالوادور می‌گوید

بنک آو آمریکا (Bank of America)، یکی از بزرگ‌ترین نهاد‌های بانکی در آمریکا، در یک اقدام غیرمنتظره از فرصت‌های مهمی که بیت کوین می‌تواند برای کشور السالوادور مهیا کند، سخن گفت.

خبر - ۲۲ ساعت پیش
بیت کوین,بازار مسکن,ارز دیجیتال

دن هلد: ارزش بازار بیت کوین به ۲۰۰ تریلیون دلار می‌رسد

دن هلد، مدیر بازاریابی صرافی ارز دیجیتال کراکن، پیش‌بینی می‌کند که ارزش بازار بیت کوین به ۲۰۰ تریلیون دلار برسد. این امر قیمت بیت کوین را در حدود ۹.۵ میلیون دلار برای هر واحد ارزش‌گذاری می‌کند.

خبر - ۲۳ ساعت پیش
جردن بلفورت,گرگ وال استریت,قیمت بیت کوین,قیمت اتریوم

جردن بلفورت، ملقب به گرگ وال استریت: قیمت بیت کوین و اتریوم ممکن است تا پایان سال بیشتر شود

جردن بلفورت (Jordan Belfort)، ملقب به گرگ وال استریت و معامله‌گر مشهور بازارهای مالی، با اشاره به قانون‌گذاری‌ها در فضای ارزهای دیجیتال اعلام کرد که قیمت بیت کوین و اتریوم تا پایان سال جاری میلادی با جهش همراه خواهد شد. به‌گفته وی، این قانون‌گذاری‌ها امکان پذیرش بیشتر توسط عموم را فراهم می‌کند.

خبر - ۲ روز پیش