تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳ خرداد

بازار ارزهای دیجیتال در حال گذراندن روزهای آشفته‌ای است و به نظر می‌رسد فروشندگان بازار را در دست دارند، اما این شرایط می‌تواند تغییر کند.

sutun

منبع : آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳ خرداد

title

به گزارش آسان بیت کوین، قیمت بیت کوین در مقایسه با اوج تاریخی خود حدود ۴۵ درصد افت داشته و در حال حاضر هر واحد آن ۳۶,۵۳۵ دلار ارزش دارد. قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۹ مه بیش از ۵۰ درصد در مقایسه با اوج تاریخی خود ریزش کرده بود و این باعث شد تا قیمت این ارز دیجیتال در آن روز به پایین‌تر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسد. سرمایه‌گذاران موسساتی از این شاخص استفاده می‌کنند و معمولاً وقتی قیمت برای مدت طولانی زیر این شاخص حرکت کند از خرید آن دارایی خودداری می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

در تاریخ ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) خریداران بیت کوین موفق شدند سطح قیمت را به بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه پیش برسانند اما موفق نشدند قیمت را برای مدت طولانی  بالاتر از آن سطح حفظ کنند و در حال حاضر نیز قیمت بیت کوین پایین تر از این شاخص قرار دارد. این نشان‌دهنده آن است که فروشندگان بازار را در دست دارند. اکنون این امکان وجود دارد که قیمت بیت کوین تا سطح ۲۸,۸۵۰ دلار افت کند. این یک سطح حمایت کلیدی است زیرا اگر قیمت پایین‌تر از آن بیاید ممکن است به سرعت به ایستگاه بعدی، یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار ریزش کند.

با توجه به شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه  و شاخص قدرت نسبی که در حال حاضر در سطح اشباع فروش است، می‌توان نتیجه گرفت که بازار در دست فروشندگان است.

با این حال، اگر قیمت از سطح حمایت ۲۸,۸۵۰ دلار بازگردد خریداران بار دیگر شانس خود را برای هل دادن قیمت به بالاتر از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه امتحان می‌کنند و اگر موفق شوند، سطح قیمت بیت کوین می‌تواند به خط گردن الگوی سر و شانه برسد.

اگر بیشتر به نمودار یک روزه قیمت بیت کوین توجه کنیم متوجه می‌شویم که الگوی دبلیو افزایشی هم درحال شکل گرفتن است، البته این الگو در صورتی کاملاً شکل می‌گیرد که قیمت به سطح ۴۳,۴۰۰ دلار بازگردد. در مجموع ممکن است بیت کوین درحال کف سازی و آماده  کردن خود برای جهشی بزرگ باشد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت همواره به خط روند نزولی واکنش نشان داده و موفق نشده از آن عبور کند. این به آن معناست که احساسات نسبت به بازار منفی شده و فروشندگان بازگشت به سطح مقاومت را فرصتی برای فروش یا شورت کردن می‌دانند.

در نمودار ۴ ساعته هم همانند نمودار ۱ روزه، قیمت پایین تر از سطح شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه است و شاخص قدرت نسبی نیز در سطح منفی است، این داده‌ها همگی برتریت فروشندگان را تایید می‌کند. اولین نشانه‌ای که خریداران باید دنبال آن باشند، شکسته شدن خط روند نزولی است، زیرا شکسته شدن این خط می‌تواند راه را برای رسیدن قیمت به سطح ۴۲,۴۰۱ دلار و پس از آن  ۴۶,۰۰۰ دلار باز کند.

لینک کوتاه: https://b2n.ir/u55860

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400