تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۷ شهریور

بیت کوین که موفق نشد دوباره به بالای منطقه مقاومت ۲۲,۰۰۰ دلاری بازگردد، روند نزولی تازه ای را در پیش گرفت که آن را به زیر سطوح حمایت ۲۱,۲۰۰ و ۲۱,۰۰۰ دلاری کشاند...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,تحلیل تکنیکال بیت کوین,تحلیل تکنیکال

title

در این ناحیه، فروشنده ها همزمان با افزایش قدرت خود توانستند حمایت ۲۰,۰۰۰ دلاری را شکسته و قیمت را به زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته برسانند. در نهایت، کف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۱۹,۵۲۵ دلار تشکیل و قیمت به مرحله تحکیم وارد شد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰,۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار در حال شکل گیری می باشد. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در حال حاضر، بیت کوین با پشت سر گذاشتن مقاومت ۱۹,۸۰۰ دلاری، با قیمت ۱۹,۸۶۶ دلار در حال معامله شدن است. در صورت ادامه این اصلاح صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت نزولی ۲۱,۸۷۵ دلار به ۱۹,۵۲۵ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد. برای آغاز موج قدرتمند بازیابی، شکست منطقه مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلاری ضرورت دارد.

در این حالت، مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به منطقه ۲۰,۷۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۱,۸۷۵ دلار به ۱۹,۵۲۵ دلار شکل بگیرد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۱,۰۰۰ دلاری سوق دهد.

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در نزدیکی تراز ۱۹,۵۰۰ دلار و آخرین کف ثبت شده قیمت، به اولین حمایت برخورد می کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۹,۲۰۰ دلار می باشد. بسته شدن قیمت پایین تر از حمایت ۱۹,۲۰۰ دلاری می تواند منجر به سقوطی شدید و حرکت قیمت به سمت تراز ۱۸,۵۰۰ دلار در  جلسات آینده شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹,۵۰۰ و ۱۹,۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰,۰۰۰ و ۲۱,۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/q15498 

 

حدس و گمان‌ها درباره قدیمی‌ترین امضای بیت کوین
پیش‌بینی روند صعودی برای بیت کوین
پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۱۴ آذر
تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم
نهنگ‌ها در کمتر از یک هفته بیش از ۸۰۰میلیون دلار بیت کوین انباشت کردند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

بیت کوین,BTC,پیش‌بینی

پیش‌بینی روند صعودی برای بیت کوین

۲۲ نوامبر (۱ آذر) قیمت بیت کوین برای دومین بار از سطح قیمتی ۱۵,۶۰۰ دلار بازگشت داشت. این موضوع که قیمت بیت کوین برای دو بار متوالی از این سطح حمایتی بازگشت داشت، اعتبار و قدرت این سطح را افزایش می‌دهد. این بار بازگشت قیمتی بیت کوین با خریدهای دیگری همراه شد که باعث گردید قیمت تا ۱۷,۷۰۰ دلار افزایش داشته باشد...

خبر - دیروز
ارزهای دیجیتال,ارزش کل بازار,بیت کوین,اتریوم

پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۱۴ آذر

بنابر داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) با رشدی ۲۲.۲۸ درصدی، پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر شد. همچنین ارزهای «cronos» با ۹.۲۳ درصد سود و اینترنت کامپیوتر با ۸.۶۰ درصد درصد افزایش قیمت در صدر برترین‌های بازار قرار دارند.

خبر - دیروز
اتریوم,بیت کوین,تحلیل تکنیکال,آلت ‌کوین‌

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم

اگرچه بیت ‌کوین و آلت ‌کوین‌ها شروع به انتشار سیگنال‌هایی از تغییر روند کرده‌اند، اما برخی ریسک‌های نزولی همچنان وجود دارند...

تحلیل - ۳ روز پیش
بیت کوین,BTC,سنتیمنت

نهنگ‌ها در کمتر از یک هفته بیش از ۸۰۰میلیون دلار بیت کوین انباشت کردند

گزارش شرکت تحلیلی سنتیمنت نشان می‌دهد که نهنگ‌ها تنها در طی پنج روز، ۴۷٬۸۸۸ بیت کوین به ارزش بیش از ۸۰۰میلیون دلار انباشت کرده‌اند. به نظر می‌رسد که روند فروش سرمایه‌گذاران بزرگ در حال معکوس‌شدن است و این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از افزایش اعتماد در بازار باشد. به گفته این شرکت، با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، نهنگ‌های بیت ‌کوین در مجموع ۱۳ ماه را صرف فروش دارایی‌های خود کرده‌اند. شایان ذکر است که سرمایه‌گذاران کوچک نیز در چند هفته گذشته بیش از ۱.۵میلیارد دلار بیت کوین به کیف پول‌‌های خود اضافه کرده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش
بیت کوین,BTC,سیگنال

ظهور دو سیگنال صعودی برای بیت کوین؛ آیا رالی جدیدی در راه است؟

یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال به نام «HornHairs»، نشانه نسبتا نادری را از روند صعودی جدید بیت کوین مشاهده کرده است. بر اساس توییتی که توسط این معامله‌گر منتشر شده، بیت کوین ممکن است در آستانه ورود به یک چرخه صعودی جدید باشد.

خبر - ۵ روز پیش
ارزهای دیجیتال,ارزش کل بازار,بیت کوین,اتریوم

پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۹ آذر

بنابر داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال فانتوم (fantom) با رشدی ۱۱.۴۰درصدی، پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر شد. همچنین ارزهای «Gmx» با ۶.۴۰ درصد سود و یونی سوآپ (Uniswap) با ۶.۳۳ درصد افزایش قیمت در صدر برترین‌های بازار قرار دارند.

خبر - ۶ روز پیش
بیت کوین,تام لی,وال استریت

دیدگاه تام لی درباره بیت کوین همچنان صعودی است

تام لی، استراتژیست برتر وال استریت و هم‌بنیان‌گذار فاندسترت گلوبان ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors)، در مصاحبه اخیر خود با شبکه CNBC، عنوان کرد که بازار نزولی فعلی ارزهای دیجیتال اهمیتی ندارد و این نزول مشابه آن چیزی است که در سال ۲۰۱۸ برای بازار اتفاق افتاد و بیت کوین ۷۰درصد از اوج تاریخی خود افت کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,ارزش کل بازار,بیت کوین,اتریوم

پرسودترین و پرضررترین ارزهای دیجیتال امروز ۷ آذر

داده‌های سایت کوین مارکت کپ حاکی از آن است که ارز دیجیتال «Celo» در ۲۴ ساعت اخیر، رشدی ۱۷.۰۷ درصدی داشته و در صدر برترین‌های بازار قرار گرفته است. پس از «Celo»، ارزهای ایپ کوین (ApeCoin ) با ۴.۴۶ درصد افزایش قیمت و «Neutrino USD» با ۱.۵۴ درصد صعود، پرسودترین ارزهای بازار هستند.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت کوین,FTX,صرافی,کلاهبرداری

نظر سرمایه‌گذاران بزرگ درباره آینده بیت کوین پس از ورشکستگی صرافی FTX

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر بی‌پول»، علی‌رغم فروپاشی و ورشکستگی صرافی بزرگ FTX، همچنان نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین است.

خبر - ۱ هفته پیش