تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۷ شهریور

بیت کوین که موفق نشد دوباره به بالای منطقه مقاومت ۲۲,۰۰۰ دلاری بازگردد، روند نزولی تازه ای را در پیش گرفت که آن را به زیر سطوح حمایت ۲۱,۲۰۰ و ۲۱,۰۰۰ دلاری کشاند...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,تحلیل تکنیکال بیت کوین,تحلیل تکنیکال

title

در این ناحیه، فروشنده ها همزمان با افزایش قدرت خود توانستند حمایت ۲۰,۰۰۰ دلاری را شکسته و قیمت را به زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته برسانند. در نهایت، کف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۱۹,۵۲۵ دلار تشکیل و قیمت به مرحله تحکیم وارد شد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰,۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار در حال شکل گیری می باشد. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در حال حاضر، بیت کوین با پشت سر گذاشتن مقاومت ۱۹,۸۰۰ دلاری، با قیمت ۱۹,۸۶۶ دلار در حال معامله شدن است. در صورت ادامه این اصلاح صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت نزولی ۲۱,۸۷۵ دلار به ۱۹,۵۲۵ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد. برای آغاز موج قدرتمند بازیابی، شکست منطقه مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلاری ضرورت دارد.

در این حالت، مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به منطقه ۲۰,۷۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۱,۸۷۵ دلار به ۱۹,۵۲۵ دلار شکل بگیرد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۱,۰۰۰ دلاری سوق دهد.

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در نزدیکی تراز ۱۹,۵۰۰ دلار و آخرین کف ثبت شده قیمت، به اولین حمایت برخورد می کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۹,۲۰۰ دلار می باشد. بسته شدن قیمت پایین تر از حمایت ۱۹,۲۰۰ دلاری می تواند منجر به سقوطی شدید و حرکت قیمت به سمت تراز ۱۸,۵۰۰ دلار در  جلسات آینده شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹,۵۰۰ و ۱۹,۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰,۰۰۰ و ۲۱,۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/q15498 

 

کوین متریکس: بیت کوین و اتریوم در برابر حملات ۵۱درصدی مصون هستند
حدود ۲۳۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی با جهش قیمت بیت کوین لیکوئید شدند
خرید ۸۵۰ بیت کوین توسط مایکرواستراتژی در ماه ژانویه
فیس‌بوک و اینستاگرام ممکن است تبلیغ ETFهای بیت کوین را مجاز کنند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بلک‌راک,بیت کوین,ETF اسپات بیت کوین,گری‌اسکیل,آی‌شیرز بیت کوین تراست

ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بلک‌راک از ۱۰۰هزار بیت کوین فراتر رفت

طبق داده‌های رسمی بلک‌راک، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بیت کوین این شرکت، در روز گذشته به ۱۰۵٬۲۸۰ بیت کوین رسیده است. این به‌معنای رشد بیش از ۳٬۷۰۰درصدی دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق از ۲٬۶۲۱ بیت کوین در زمان عرضه‌اش در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تاکنون است. بدون درنظرگرفتن ETF بیت کوین گری‌اسکیل، آی‌شیرز بیت کوین تراست، اولین صندوق در میان ETFهای جدید اسپات بیت کوین در ایالات متحده است که ارزش دارایی‌های آن در بیست و دومین روز معاملات از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین فراتر رفت.

خبر - ۱ ماه پیش
قیمت بیت کوین,بیت کوین,گلس‌نود

حدود ۲۳۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی با جهش قیمت بیت کوین لیکوئید شدند

بر اساس داده‌های گلس‌نود، با افزایش نوسانات بازار و جهش قیمت بیت کوین به ۵۱٬۰۰۰ دلار، نزدیک به ۳۰۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته لیکوئید شدند. سهم معاملات لیکوئیدشده لانگ و شورت بیت کوین به‌ترتیب ۲۴.۶میلیون و ۷۲.۵میلیون دلار بود.

خبر - ۱ ماه پیش
بیت کوین,BTC,مایکرواستراتژی

خرید ۸۵۰ بیت کوین توسط مایکرواستراتژی در ماه ژانویه

طبق اعلام مایکل سیلور، بنیان‌گذار مایکرواستراتژی، این شرکت در ماه ژانویه (دی) ۸۵۰ بیت کوین دیگر به مبلغ ۳۷.۲میلیون دلار خریداری کرده است که متوسط قیمت پرداختی برای هر بیت کوین را به حدود ۴۳٬۷۶۵ دلار می‌رساند. او همچنین افزود که مایکرواستراتژی هم‌اکنون در مجموع ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۸.۱۵میلیارد دلار در اختیار دارد.

خبر - ۲ ماه پیش
فیس‌بوک,اینستاگرام,بیت کوین,تبلیغ

فیس‌بوک و اینستاگرام ممکن است تبلیغ ETFهای بیت کوین را مجاز کنند

وال‌استریت ژورنال اخیراً در گزارشی مدعی شده یکی از سخنگویان مِتا گفته است این مجموعه پس از چراغ سبز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به ETFهای نقدی بیت کوین، در حال بازبینی مقررات بخش آمریکایی خود است. این یعنی ممکن است در آینده تبلیغات مربوط به ETFهای بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک نمایش داده شود.

خبر - ۲ ماه پیش
آلمان,پول‌شویی,کپی‌رایت,پلیس,بیت کوین

آلمان ۵۰هزار بیت کوین را در جریان تحقیقات در مورد فعالیت‌های غیرقانونی ضبط کرد

مقامات آلمانی با انتشار بیانیه‌ای رسمی از توقیف ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۲.۱۳میلیارد دلار خبر داند که از طریق نقض قانون کپی‌رایت و پول‌شویی به دست آمده بود. دفتر دادستان عمومی در درسدن، پلیس جنایی ایالت زاکسن و واحد تحقیقات مالیاتی اداره مالیات لایپزیگ دوم در این تحقیقات با یکدیگر همکاری کرده‌اند. این بیشترین حجم بیت کوینی است که توسط مقامات جمهوری فدرال آلمان تاکنون توقیف شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
تتر,USDT,استیبل کوین,بیت کوین

تتر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ سود خالص ۲.۸۵ میلیارد دلاری کسب کرده است

تتر (USDT)، بزرگترین شرکت استیبل کوین جهان، رکورد سود خالص ۲.۸۵ میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ گزارش کرد. آخرین حسابرسی شرکت نشان می‌دهد که تتر در پایان سال ۲۰۲۳ بیش از ۵.۴ میلیارد دلار ذخایر دارد.

خبر - ۲ ماه پیش
بیت کوین,BTC,گوگل,تبلیغ

از روز دوشنبه امکان تبلیغ ETFهای بیت کوین در گوگل فراهم می‌شود

برخی منابع مدعی شده‌اند گوگل قصد دارد روز دوشنبه سیاست‌های انتشار تبلیغات در پلتفرم خود را به‌روزرسانی کند و قرار است طبق سیاست‌های جدید، به محصولاتی خاصی که با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند، مانند ETFها، اجازه انتشار تبلیغ داده شود. گوگل به‌طور متوسط در هر ثانیه ۱۰۰٬۰۰۰ جست‌وجو را پردازش می‌کند.

خبر - ۲ ماه پیش
ایالات متحده,سیلک رود,بیت کوین

ایالات متحده به‌دنبال فروش ۱۳۰میلیون دلار بیت کوین توقیف‌شده مرتبط با سیلک رود است

بر اساس اطلاعات یک پرونده جدید، دولت ایالات متحده به‌دنبال فروش ۱۳۰میلیون دلار بیت کوین توقیف‌شده از بازار سیلک رود است. در واقع، اطلاعیه از دادگاه منطقه‌ای مریلند صادر شده است که به قصد دولت برای فروش این دارایی‌‌ها در دو بخش اشاره می‌کند. بخش اول شامل تقریباً ۲٬۸۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۱۲۹میلیون دلار است و در بخش دوم، ۵۸بیت کوین را به قیمت حدود ۳میلیون دلار به فروش خواهد رسید. این بیت کوین‌ها، متعلق به رایان فاراس هستند که سال گذشته به‌اتهام پولشویی و فعالیت در بازار دارک وب سیلک رود به ۵۴ ماه زندان محکوم شد.

خبر - ۲ ماه پیش
فرانکلین تمپلتون,بیت کوین,ETF نقدی بیت کوین,سی‌ان‌بی‌سی,جنی جانسون

مدیرعامل فرانکلین تمپلتون: تقاضای بسیار زیادی برای بیت کوین وجود دارد

جنی جانسون، مدیرعامل فرانکلین تمپلتون که یکی از مجموعه‌‌های عرضه‌کننده ETF نقدی بیت کوین در آمریکاست، اخیراً در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفته است شرکت او به این خاطر تصمیم به راه‌اندازی صندوق بورسی بیت کوین گرفت که «تقاضای روزافزون» زیادی برای این ارز دیجیتال وجود دارد. او همچنین گفته بیت کوین تنها یکی از مجموعه فرصت‌هایی است که تصور می‌کنند در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد.

خبر - ۲ ماه پیش