تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۸ شهریور

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطح ۴۹,۵۰۰ دلار قدرت بگیرید. قبل از شروع روند نزولی ...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۸ شهریور

title

قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطح ۴۹,۵۰۰ دلار قدرت بگیرید. قبل از شروع روند نزولی، بالاترین سطح قیمت نزديک تراز ۴۹,۶۵۷ دلار شكل گرفت. قیمت تا زیر سطح حمایتی ۴۹ هزار دلار سقوط و به سمت زیر سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۶,۴۸۶ دلار به کف قیمت ۴۹,۶۵۷ دلار حرکت کرد.

بیت کوین (در زمان نگارش) با قیمتی بالای سطح ۴۸,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۸,۵۰۰ دلار شکل می‌گیرد.حمایت اصلی بعدی نزدیک منطقه ۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ واقع است. این تراز به سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی ۴۶,۴۸۶ دلار به ۴۹,۶۵۷ دلار نزدیک است. در صورت شکست نزولی قیمت تا زیر محدوده حمایتی ۴۸,۰۰۰ دلار، احتمالاً قیمت همچنان به سمت پایین حرکت می‌کند. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۴۶,۵۵۰ دلار قرار می‌گیرد.

اگر بیت کوین بتواند بالاتر از محدوده حمایتی ۴۸,۰۰۰ دلاری ثابت باقی بماند، می‌تواند روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. اولین مقاومت در این روند صعودی نزدیک به سطح ۴۹,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۹,۳۵۰ دلار و پس از آن، در سطح ۴۹,۵۰۰ دلار پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد. شکست قاطع قیمت بالاتر از سطح ۴۹,۵۰۰ دلار می‌تواند زمینه ساز تداوم روند صعودی این ارز باشد. در این حالت، ممکن است قیمت حتی از منطقه ۵۰,۰۰۰ دلار هم عبور کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۸,۵۰۰ و ۴۸,۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۹,۰۰۰، ۴۹,۳۵۰ و ۴۹,۵۰۰ دلار

لینک کوتاه:  b2n.ir/k19574 

منبع: newsbtc.com 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط