تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۲ شهریور

روز گذشته بیت کوین با قیمتی بالاتر از مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلار معامله شد، اما این روند صعودی تداوم نداشت. بیت کوین بعد از لمس مقاومت ۵۰,۵۰۰ دلار اصلاح نزولی خود را آغاز کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,اتریوم,ارز دیجیتال,سقوط,قیمت بیت کوین,قیمت اتریوم,ایلان ماسک,جک دورسی

title

در این اصلاح، قیمت زیر سطوح ۵۰,۰۰۰ دلار و ۴۹,۸۰۰ دلار شکسته شد. فروشنده‌ها توانستند قیمت را به زیر سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۸,۰۹۸ دلار به سقف قیمت ۵۰,۵۰۶ دلار برسانند. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز زیر یک خط روند صعودی با حمایتی نزدیک به ۴۹,۵۰۰ دلار شکست قیمت دیده می‌شود.

بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بیش از ۴۹,۰۰۰ دلار و نزدیک میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود. به نظر می‌رسد سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۸,۰۹۸ دلار به سقف قیمت ۵۰,۵۰۶ دلار به عنوان یک حمایت خوب عمل خواهد کرد.

 


در صورت شکست نزولی زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰، قیمت می‌تواند همچنان به سمت پایین حرکت کند. در این حالت، در نزدیکی تراز ۴۸,۵۰۰ دلار با اولین حمایت مهم برخورد می‌کند. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۸,۲۵۰ دلار خواهد بود. هرگونه کاهش بیشتر می‌تواند در آینده نزدیک راه را برای حرکت به سمت منطقه حمایتی ۴۷,۳۰۰ دلار باز کند.

در مقابل، اگر بیت کوین همچنان بالاتر از منطقه حمایتی ۴۸,۲۵۰ دلار باقی بماند، می‌تواند افزایش جدیدی را آغاز کند. در این روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۰,۰۰۰ دلار پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد؛ در صورت عبور از این مقاومت، هدف بعدی لمس دوباره سطح ۵۰,۵۰۰ دلار خواهد بود. هرگونه افزایش بیشتر می‌تواند زمینه حرکت به سمت سطوحی بالاتر از ۵۱‌,۰۰۰ دلار را فراهم کند. مانع بزرگ بعدی برای خریدارها احتمالاً در روزهای آینده نزدیک سطح ۵۲,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه نزولی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۸,۲۵۰ و ۴۷,۳۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۹۵۰۰، ۵۰,۰۰۰ و ۵۰,۵۰۰ دلار

 منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/m02344 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط