تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۳۱ خرداد

پس از اینکه کف قیمت بیت کوین در حدود ۱۷,۶۰۰ دلار ثبت شد، آغاز یک اصلاح صعودی، آن را به سمت سطوحی بالاتر از ۱۸,۵۰۰ و ۱۹,۰۰۰ دلار رساند...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

title

قیمت از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت نزولی ۲۲,۹۵۱ دلار به ۱۷,۶۰۰ دلار گذشت و بالاتر از تراز ۲۰,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار می‌بینیم که یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۲۰,۲۷۵ دلار در حال شکل‌گیری می‌باشد. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

هرچند، فروشنده‌ها سعی می‌کنند از دستاوردهای خود در منطقه ۲۰,۵۰۰ دلاری دفاع ‌کنند ولی بیت کوین اکنون با قیمت ۲۰,۶۱۹ دلار در حال معامله شدن است. در صورت ادامه این موج بهبودی، قیمت در نزدیکی تراز ۲۰,۸۰۰ دلار با نزدیک‌ترین مانع برخورد می‌کند. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطوح ۲۰,۹۰۰ و ۲۱,۰۰۰ دلار مانع فعالیت خریدارها خواهد شد.

حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۲۱,۰۰۰ دلاری می‌تواند قیمت را به ۲۱,۸۰۰ دلار برساند. هر گونه افزایش نیز در جلسات آینده ارز دیجیتال اول بازار را به سمت ناحیه۲۲,۲۰۰ دلاری هدایت می‌کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً یک روند نزولی جدید را آغاز می‌کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰,۲۷۵ دلار و خط روند دیده می‌شود.

پشتیبانی مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار و SMA ۱۰۰ یک ساعته واقع است. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۰,۰۰۰ دلاری می‌تواند جرقه اغاز یک روند نزولی بزرگ دیگر باشد. در این حالت، قیمت می‌تواند منطقه ۱۸,۸۰۰ دلاری را تاچ کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت‌های اصلی: ۲۰,۲۷۵ و ۲۰,۰۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی: ۲۰,۹۰۰، ۲۱,۰۰۰ و ۲۲,۰۰۰ دلار

 منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/w75161 

 

 

افزایش تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه ۳ تیر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۳ تیر
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۲ تیر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲ تیر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲ تیر

بیت کوین نتوانست بالاتر از تراز ۲۱,۷۰۰ دلار به مومنتوم کافی برسد، در نتیجه یک روند اصلاحی را آغاز و شکستی نزولی را پایین‌تر از منطقه حمایتی ۲۱,۰۰۰ دلاری تجربه کرد...

تحلیل - ۳ روز پیش
بایننس آمریکا,صرافی بایینس,کارمزد,بیت کوین

بایننس آمریکا کارمزد معامله‌های بیت کوین را حذف کرد

بازوی آمریکایی صرافی بایننس کارمزدی بابت خرید و فروش بیت کوین با دلار آمریکا از کاربران خود نمی‌گیرد. بدین ترتیب کاربرانی که با تتر ، یواس‌دی کوین و بی‌یو‌اس‌دی به معامله بیت کوین بپردازند، کارمزدی از آنها گرفته نمی‌شود. این صرافی نخستین پلتفرم آمریکایی محسوب می‌شود که کارمزد چندین جفت ارز بین کوین را حذف کرده است.

خبر - ۳ روز پیش
اوکراین,جنگ,کمک,ارز دیجیتال,بیت کوین,اتریوم,کریپتو پانک

دولت اوکراین کریپتو پانکی را که در قالب کمک‌های مردمی دریافت کرده بود، به فروش رساند

دولت اوکراین توکن غیرمثلی (NFT) کریپتو پانک شماره «۵,۳۶۴» را که در اوایل ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) و در قالب کمک‌های مردمی دریافت کرده بود، فروخته است. الکس بورنیاکوف (Alex Bornyakov)، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، روز دوشنبه در توییتر اعلام کرد که NFT مذکور به قیمت ۹۰ اتریوم (بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار) فروخته شده است.

خبر - ۴ روز پیش