تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۵ مرداد

پس از شکستن سطح مقاومت اصلی ۳۵,۰۰۰ دلاری، بیت کوین روند افزایشی قابل توجهی را آغاز و زمینه را برای عبور از تراز ۳۶,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته فراهم کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,تحلیل بیت کوین,ارز دیجیتال,ایلان ماسک

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از منبع تحلیلی « newsbtc.com»، قیمت بیت کوین از سطح ۳۸,۰۰۰ دلار  بالا رفت و در نهایت از مقاومت بحرانی ۴۰,۰۰۰ دلار  گذشت. خریدارها تلاش کردند قیمت را از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار  بالاتر ببرند. ولی پس از ثبت بالاترین سطح قیمت در حدود ۴۰,۴۸۴ دلار قیمت شروع به اصلاح نزولی کرد.

در این روند نزولی، قیمت پایین‌تر از سطح ۳۸,۵۰۰ و ۳۸,۰۰۰ دلار  شکسته شد و حتی تا زیر سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۳۳,۹۵۰  دلار به سقف قیمت ۴۰,۴۸۴  دلار کاهش یافت.

 

اکنون قیمت در نزدیکی منطقه حمایتی ۳۷,۰۰۰ دلاری  در حال تحکیم است. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۶,۱۰۰ دلار  در حال تشکیل است. در روند صعودی، اولین مقاومتی که پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد نزدیک به سطح ۳۸,۰۰۰  دلار خواهد بود.

اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۳۸,۵۰۰ دلار  و سپس در منطقه ۴۰,۰۰۰  دلار است. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۴۰,۰۰۰  دلار می‌تواند در کوتاه مدت با رشد بیشتر قیمت همراه باشد.

اگر بیت کوین نتواند از سطوح مقاومتی ۳۸۰۰۰ و ۳۸,۵۰۰  دلار بالاتر برود، احتمالاً به کاهش خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۶,۵۰۰ دلار  به کمک این ارز خواهد آمد.

اولین حمایت اکنون نزدیک منطقه ۳۸,۰۰۰  دلاری است. شکست نزولی زیر این سطح و خط روند ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۳۵,۰۰۰  دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار (BTC/USD) کم کم در منطقه نزولی شتاب می‌گیرد.

 RSI ساعتی برای جفت ارزبیت کوین/دلار (BTC/USD) اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۳۶,۵۰۰ دلار و ۳۶,۰۰۰ دلار 

مقاومت های اصلی: ۳۸,۰۰۰ دلار و ۳۸,۵۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار 

لینک کوتاه: b2n.ir/w29407 

 

برچسب ها :

چینالیسیس بیت کوین را به ترازنامه مالی خود اضافه می‌کند
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۸ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۸ مهر
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال سقف ۲.۵ تریلیون دلار را شکست!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

ارزش بازار,بیت کوین,اتریوم

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال سقف ۲.۵ تریلیون دلار را شکست!

با افزایش مداوم قیمت بیت کوین و اتریوم، مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۲.۵ تریلیون دلار عبور کرد. با توجه به داده‌های منتشر شده توسط کوین‌تلگراف مارکتس پرو، با بالا رفتن یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سلامت بازار، بیت کوین همچنان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود ۱.۲ تریلیون دلاری است.

خبر - ۱۶ ساعت پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه ۲۷ مهر

پس از آنکه اتریوم نتوانست بالاتر از محدوده ۳,۹۰۰ دلاری باقی بماند، اصلاح نزولی جدیدی را آغاز کرد و تا زیر محدوده حمایتی ۳,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ کاهش یافت و حتی سطوح پایین تر از حمایت ۳,۷۵۰ دلار را لمس کرد...

تحلیل - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۲۷ مهر

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه ۶۰,۰۰۰ دلاری باقی مانده و همچنان در منطقه مثبت معامله می‌شود. قبل از شروع اصلاح نزولی، قیمت بیت کوین برای مدتی از سطح ۶۲,۰۰۰ دلار هم عبور کرد و بالاترین سطح خود را در نزدیکی ۶۲,۸۸۵ دلار ترسیم نمود...

تحلیل - ۲ روز پیش