تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ قیمت بیت کوین از مرز ۵۰,۰۰۰ دلار عبور کرد!

قیمت بیت کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار ساعاتی پیش از مرز ۵۰,۰۰۰ دلار عبور کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

قیمت بیت کوین بالاتر از محدوده حمایتی ۴۶,۰۰۰ دلار با تقاضای خوبی روبرو شد. بیت کوین توانست بالاتر از تراز ۴۶,۰۰۰ دلار مبنای حمایتی قدرتمندی را تشکیل داده و روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. در این مسیر، قیمت مشخصاً بالای منطقه مقاومت ۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد.

پس از آن، خریدارها قدرت گرفته و توانستند قیمت را به بالای مقاومت اصلی ۵۰,۰۰۰ دلار برسانند. این ارز با قیمت ۵۰,۳۰۰ دلار معامله شد و اکنون در حال تحکیم است.

حمایتی فوری نزدیک به تراز ۴۹,۷۵۰ دلار تشکیل شده است که به سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی حاصل از حرکت صعودی ۴۸,۰۳۳ دلار به ۵۰,۳۰۶ دلار نزدیک است. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بالاتر از ۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی معامله می‌شود.

 

نمودار ۱ ساعته بیت کوین/دلار


در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز، یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۹,۲۰۰ دلار شکل می‌گیرد. در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۰,۳۰۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی هم در نزدیکی سطح ۵۰,۵۰۰ دلار است. در صورت عبور از این مقاومت، در سطوح بالاتر احتمالاً خریدارها افزایش بیشتر قیمت را هدف قرار می‌دهند. مانع بزرگ بعدی پیش روی خریدارها می‌تواند در تراز ۵۲,۰۰۰ دلار قرار بگیرد.

اگر بیت کوین از سطوح مقاومت ۵۰,۳۰۰ دلار و ۵۰,۵۰۰ دلار عبور نکند، می‌تواند یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۹,۷۵۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۴۹,۲۰۰ دلار است. این حمایت در نزدیکی خط روند و سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۸,۰۳۳ دلار به سقف قیمت ۵۰,۳۰۶ دلار واقع است. در صورت شکست واضح قیمت زیر حمایت خط روند، قیمت می‌تواند منطقه حمایتی ۴۸,۰۰۰ دلار را دوباره لمس کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب می‌گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۶۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۹,۲۰۰ و ۴۸,۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۵۰,۳۰۰ و ۵۰,۵۰۰  و ۵۲,۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/q22554 

 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۶ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۶ مهر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

بیت کوین,ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو بیستمین فرد ثروتمند جهان شد!

با عبور بیت کوین از مرز ۶۰,۰۰۰ دلار، ساتوشی ناکاموتو بار دیگر به جمع بیست فرد ثروتمند جهان پیوست. ویل آلرت می‌گوید که ساتوشی ناکاموتو ممکن است ۱.۱۲۵ میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد، البته تخمین‌های دیگری که می‌گویند او یک میلیون و حتی ۷۵۰,۰۰۰ بیت کوین دارد نیز در این میان مطرح است.

خبر - دیروز
فانتوم,بیت کوین,اتریوم

رشد ۱۷ درصدی فانتوم در میان رکود بازار

پس از آن که بازار ارزهای دیجیتال هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، امروز و در آستانه راه‌اندازی نخستین ETF بیت کوین در رکود به سر می‌برد، اما فانتوم تنها توکن در میان ۵۰ ارز دیجیتال برتر بود که رشد چشمگیری داشت.

خبر - دیروز
بیت کوین,سرمایه گذاری,ETF

بری سیلبرت درباره تبدیل احتمالی صندوق بیت کوین گری اسکیل به ETF توییت کرد

بری سیلبرت، مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) در پاسخ به توییتی درباره تبدیل احتمالی صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) به یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) با پشتوانه فیزیکی، از دنبال کنندگانش خواست گوش به زنگ باشند.

خبر - دیروز