تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنجشنبه 16 دی

بیت کوین به زیر حمایت ۴۵,۵۰۰ دلاری کاهش یافته است؛ این ارز دیجیتال می‌تواند بازیابی شود، اما قیمت‌های بالاتر ممکن است به محدوده ۴۵,۰۰۰ دلاری محدود شوند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,تحلیل,تکنیکال

title

یک خط روند نزولی حیاتی با مقاومت نزدیک به ۴۶,۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار آمریکا شکل می‌گیرد. ممکن است این جفت ارز بهبودی را آغاز کند، اما فروشندگان ممکن است در نزدیکی منطقه ۴۵,۰۰۰ دلاری فعال بمانند.

قیمت بیت کوین نتوانست از منطقه مقاومت ۴۷,۵۰۰ دلاری عبور کند و شروع به نزول عمده کرد. بیت کوین به شدت زیر سطوح ۴۶,۰۰۰ دلار و ۴۵,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

فروشندگان حتی قیمت را به زیر سطح ۴۳,۵۰۰ دلار رساندند. قیمت کف نزدیک به ۴۲,۵۰۵ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت در همان محدوده می‌باشد و نزدیک به سطح ۴۳,۵۰۰ دلار معامله می‌شود.


نمودار ۱ ساعته بیت کوین/دلار (منبع:تریدینگ ویو)

بیت کوین زیر ۴۵,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت اولیه نزدیک به سطح ۴۴,۰۰۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی در صعود نزدیک به سطح ۴۴,۸۰۰ دلار است. سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیب از کاهش کلیدی از نوسان ۴۷,۰۶۶ دلار به کف ۴۲۵۰۵ دلار، نزدیک به سطح ۴۴,۸۰۰ دلار است. علاوه بر این، یک خط روند نزولی مهم با مقاومت نزدیک به ۴۶,۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار در حال شکل گیری است.

حرکت واضح به بالای منطقه مقاومت ۴۴,۸۰۰ دلاری می‌تواند قیمت را به سمت خط روند سوق دهد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به منطقه محوری ۴۵,۶۰۰ دلار است. برای افزایش جدید در کوتاه مدت، بسته شدن بیش از ۴۵,۶۰۰ دلار مورد نیاز است.

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ۴۴,۸۰۰ دلار بازیابی شود، می‌تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری نزدیک به منطقه ۴۳,۰۰۰ دلاری است. اولین حمایت اصلی نزدیک به ۴۲,۵۰۰ دلار است. سقوط نزولی به زیر سطح ۴۲,۵۰۰ دلار می‌تواند قیمت را بیشتر پایین بیاورد. در مورد ذکر شده، ممکن است قیمت در روندهای آینده به سطح ۴۱,۰۰۰ دلار کاهش یابد و حمایت اصلی بعد از آن نزدیک به سطح ۴۰,۰۰۰ دلار است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش شتاب است.

RSI ساعتی برای بیت کوین /دلار بسیار کمتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایت اصلی: ۴۳,۰۰۰ و ۴۲,۵۰۰ دلار

سطوح مقاومت اصلی: ۴۴,۰۰۰، ۴۴,۸۰۰ و ۴۵,۶۰۰ دلار

منبع: newsbtc

لینک کوتاه:b2n.ir/m97135 

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه ۶ خرداد
با عملکرد ضعیف اتریوم، دامیننس بیت کوین بالاتر می‌رود
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۶ خرداد
علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟
همکاری بنیاد استلار با صرافی مرکادو بیت کوین برای توسعه ارز دیجیتال ملی برزیل

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

بنیاد استلار,مرکادو بیت کوین,ارز دیجیتال ملی,برزیل

همکاری بنیاد استلار با صرافی مرکادو بیت کوین برای توسعه ارز دیجیتال ملی برزیل

بنیاد توسعه استلار (SDF) با مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin)، بزرگترین صرافی آمریکای لاتین برای توسعه یکی از ۹ پروژه انتخاب‌شده برای لیفت چلنج رئال دیجیتال (LIFT Challenge Real Digital) همکاری کرده است. لیفت چلنج رئال دیجیتال، یک محیط مشارکتی است که توسط بانک مرکزی برزیل برای بررسی موارد استفاده از ارز دیجیتال ملی (CBDC) راه‌اندازی شده است.

خبر - دیروز
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۵ خرداد

قیمت اتریوم از مقاومت ۱,۹۵۰ دلاری گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت. هرچند فروشنده‌ها در منطقه کلیدی ۲,۰۰۰ دلاری دوباره وارد عمل شدند و قیمت پس از تشکیل یک کف نوسانی در حدود ۲,۰۲۰ دلار، دوباره شروع به کاهش کرد...

تحلیل - ۲ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,دو کوان

طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد

پیشنهاد ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای لونا که از سوی دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز پیشنهاد شده بود؛ با کسب ۶۵ درصد آرا موافق، ۲۰ درصد آرا ممتنع و ۱۳ درصد آرا مخالف تصویب شد. بنابراین، روز جمعه ۲۷ ماه مه (۶ خرداد)، یک بلاک چین جدید تنها برای توکن لونا از بلوک صفر ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و توکن فعلی لونا نیز به لونا کلاسیک تغییر نام خواهد داد. این زنجیره انشعابی جدید، بخشی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، پس از راه‌اندازی این زنجیره، توکن‌های جدید لونا برای دارندگان لونا کلاسیک ایردراپ خواهد شد.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۵ خرداد

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۲۸,۵۰۰ دلاری با افزایش تقاضا روبرو شد و از کف نوسانی روزانه قیمت در حدود ۲۸,۶۳۵ دلار، روند صعودی تازه‌ای را آغاز کرد...

تحلیل - ۲ روز پیش
بیت کوین,بانک مرکزی اروپا,بلومبرگ

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هشدار داد

به گفته بانک مرکزی اروپا و به نقل از بلومبرگ، افزایش گسترده در حجم بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که نهادهای دولتی باید در اجرای مقررات عجله کنند زیرا این صنعت می‌تواند خطرات بیشتری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

خبر - ۲ روز پیش
جمهوری آفریقای مرکزی,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,قانون گذاری

جمهوری آفریقای مرکزی پلتفرم سرمایه‌گذاری بیت کوین راه‌اندازی می‌کند

جمهوری آفریقای مرکزی که اخیراً بیت کوین را به‌عنوان پول قانونی این کشور معرفی کرده است، در شرف ایجاد پلتفرم سرمایه‌گذاری این ارز دیجیتال قرار دارد. هدف دولت از راه‌اندازی این پلتفرم، جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال است.

خبر - ۲ روز پیش