تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج‌ شنبه ۱۸ شهریور

قیمت بیت کوین بعد از اصلاح خود دوباره در برابر دلار آمریکا به بالای ۴۵,۰۰۰ دلار رسید. بیت کوین در حال تلاش...

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,تکنیکال

title

قیمت بیت کوین با موانعی روبروست؛ قیمت بیت کوین قبل از شروع بازگشت با قیمت‌های بالاتر، به شدت به ۴۲,۰۰۰ دلار کاهش یافت. بیت کوین توانست سطح مقاومت ۴۳,۵۰۰ و ۴۵,۰۰۰ دلار را بازیابی کند. قیمت حتی از سطح ۲۳.۶درصد فیبوناچی نیز در نوسان با سقف ۵۲,۸۰۰ دلار بالا به ۴۲۰۰۰ دلار کف نوسان بالاتر رفت. خریداران حتی قیمت را به بالای ۴۶,۰۰۰ دلار رساندند. با این حال، این خریداران با فروشندگان نزدیک به سطح ۴۷,۴۵۰ دلار روبرو شدند.

به نظر می‌رسد سطح ۵۰درصدی فیبوناچی با نوسان نزولی از سقف ۵۲,۸۰۰ دلار به کف ۴۲,۰۰۰ دلار به عنوان یک مقاومت عمل کرده است. همچنین یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۴۷,۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار شکل می‌گیرد.


  نمودار ۱ ساعته بیت کوین/ دلار (منبع: تریدینگ ویو)

این جفت ارز در حال حاضر بسیار کمتر از ۴۸,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی معامله می‌شود. اولین مقاومت پیش رو در صعود نزدیک به ۴۷,۰۰۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۷,۵۰۰ دلار است. نزدیک شدن به سطح ۴۷,۵۰۰ دلار می‌تواند در کوتاه مدت افزایش مناسبی را آغاز کند. مانع بزرگ بعدی برای خریداران می‌تواند نزدیک منطقه ۴۸,۵۰۰ دلار باشد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۷,۵۰۰ دلاری را تثبیت کند، می‌تواند افت جدیدی را آغاز کند. حمایت فوری در روند نزولی نزدیک به سطح ۴۵,۵۰۰ دلار است. اولین محدوده حمایتی عمده نزدیک به سطح ۴۴,۸۰۰ دلار است. اگر سقوط نزولی در زیر منطقه حمایتی ۴۴,۸۰۰ دلار رخ دهد، قیمت می‌تواند افت بیشتری را شاهد باشد. در مورد ذکر شده، قیمت می‌تواند پشتیبانی ۴۳,۰۰۰ دلار را آزمایش کند.


اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار، کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار با یک زاویه نزولی هنوز زیر سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۴۵,۵۰۰ و ۴۴,۸۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷,۰۰۰ و ۴۷,۵۰۰ و ۴۸,۵۰۰ دلار

منبع:newsbtc

لینک کوتاه:b2n.ir/y22384

مایکل سیلور: دست از مقایسه بیت کوین با طلا بردارید!
به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۲۶ شهریور
رونمایی از مجسمه ساتوشی ناکاموتو در مجارستان
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲۵ شهریور

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط