تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۳۱ تیر

بیت کوین زیر سطح ۳۰,۰۰۰ دلار با موج خرید خوبی مواجه شد. پس توانست در نزدیکی تراز ۲۹,۳۰۰ دلار یک مبنای حمایتی تشکیل داده و یک روند بهبودی مناسب را آغاز کند

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحیلیل,بیت کوین,ارز دیجیتال

title

روند افزایش قیمت تا سطوحی بالاتر از مقاومت ۳۰,۰۰۰ و ۳۰,۵۰۰  دلار ادامه یافت. بالاتر از سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۱,۹۰۰ دلار  به کف قیمت ۲۹,۳۱۲  دلار هم شکست قیمت دیده شد. افزون بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۱,۲۵۰ دلار  یک شکست قیمت وجود دارد.

این جفت ارز از سطح ۳۱,۵۰۰ دلار  و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ عبور کرد. درنهایت، بیت کوین موفق شد منطقه مقاومتی ۳۲,۰۰۰ دلاری  را بشکند.


این ارز دیجیتال، منطقه مقاومت ۳۲,۵۰۰ دلاری  را هم لمس کرد. ولی فروشندگان در نزدیکی سطح افزایشی ۱.۲۳۶ فیبوناچی حرکت نزولی ۳۱,۹۰۰ دلار به ۲۹,۳۱۲ دلار  فعال بودند. با وارد عمل شدن فروشنده‌ها، قیمت بیت کوین در حدود ۳۲,۰۰۰ دلار در حال تحکیم است.

اولین مقاومت اصلی در مسیر صعود این ارز، نزدیک به سطح ۳۲,۵۰۰ دلار  واقع است. در صورت بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۳۲,۵۰۰ دلاری ، قیمت احتمالاً بالاتر خواهد رفت. در این حالت، قیمت در کوتاه مدت به سمت ۳۳,۵۰۰ دلار  حرکت خواهد کرد.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند از سطوح مقاومت ۳۲,۳۰۰ و ۳۲,۵۰۰ دلار  عبور کند، احتمالاً یک روند اصلاح نزولی را آغاز خواهد کرد. اولین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به سطح ۳۱,۵۰۰  دلار می باشد.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۳۱,۲۰۰ دلار  شکل گرفته است. شکست نزولی قیمت زیر این حمایت ممکن است فشار زیادی به خریدارها وارد کند. حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۰,۵۰۰ دلار  قرار می‌گیرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است .

حمایت های اصلی: ۳۱,۵۰۰ دلار و ۳۱,۲۰۰ دلار 

مقاومت های اصلی: ۳۲,۲۰۰ دلار و ۳۲,۲۵۰ و ۳۳,۰۰۰ دلار 

منبع: Newsbtc

لینک کوتاه: b2n.ir/m56837 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط