تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۴ آذر

بیت کوین موفق شد در محدوده‌ای بالاتر از منطقه حمایتی ۵۵,۵۰۰ دلار باقی بماند. این ارز بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۵۵,۵۰۰ دلار، تلاش می‌کند یک موج بازیابی مناسب را برای احیای قیمت آغاز کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

title

در پی این حرکت اصلاحی، قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح مقاومت ۵۶,۵۰۰ و ۵۷,۰۰۰ دلار شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز  بیت کوین/دلار، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۵۷,۱۰۰ دلار هم شکست قیمت دیده شد. پس از آن، این جفت حتی از سطح ۵۷,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ هم گذشت.

هرچند، بیت کوین هنوز نتوانسته است بالای سطح ۵۸,۰۰۰ دلار شتاب کافی را به دست آورد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۵۸,۲۲۲ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال تحکیم است. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در حال حاضر، فروشنده‌ها قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت صعودی ۵۵,۹۰۹ دلار به ۵۸,۲۲۲ دلار کشانده‌اند. اولین حمایت در روند نزولی قیمت، نزدیک به سطح ۵۷,۰۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. گفتنی است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۵۵,۹۰۹ دلار به ۵۸,۲۲۲ دلار نیز نزدیک به تراز ۵۷,۰۰۰ دلار قرار دارد.

پس از این حمایت، مانع بعدی نزدیک به سطح ۵۶,۵۰۰ دلار می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند ولی در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت بیت کوین می‌تواند کاهش خود را به سمت حمایت اصلی در تراز ۵۵,۵۰۰ دلار از سر بگیرد.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶,۵۰۰ دلاری باقی بماند، احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد. در این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۸,۰۰۰ دلار پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد.

مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۸,۵۰۰ دلار می‌باشد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح ۵۸,۰۰۰ و ۵۸,۵۰۰ دلار می‌تواند در کوتاه مدت منجر به افزایش مستمر آن شود. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز  بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی:  ۵۷,۰۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی: ۵۸,۰۰۰ ، ۵۸,۵۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/g40394 

 

برچسب ها :

سقوط آزاد ارزش سهام شرکت‌های کوین بیس و مایکرواستراتژی
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۵ بهمن
مایک نووگراتز از پیتر شیف خواسته تا در چالشی یک میلیون دلاری درباره قیمت بیت کوین شرکت کند
افزایش سختی استخراج و کاهش قیمت بیت کوین باعث افت چشمگیر سودآوری ماینرها شده است
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۴ بهمن

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه ۵ بهمن

قیمت بیت کوین تا زیر سطوح حمایتی ۳۵,۰۰۰ دلار و ۳۴,۰۰۰ دلار کاهش یافت و با عبور از تراز ۳۳,۰۰۰ دلار، پایین‌ترین سطح خود را نزدیک به ۳۲,۹۴۰ دلار ثبت کرد. پس از آن یک موج بازیابی آغاز شد که شکست قیمت، بالاتر از سطوح مقاومت ۳۵,۰۰۰ و ۳۵,۵۰۰ دلاری را به همراه داشت...

تحلیل - ۲۳ ساعت پیش
مایک نووگراتز,پیتر شیف,چالش,قیمت بیت کوین,بیت کوین

مایک نووگراتز از پیتر شیف خواسته تا در چالشی یک میلیون دلاری درباره قیمت بیت کوین شرکت کند

مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) از پیتر شیف، مدیرعامل یورو پسیفیک کپبتال (Euro Pacific Capital) خواسته تا در چالشی یک میلیون دلاری درباره پیش‌بینی آینده بازار بیت کوین شرکت کند. نووگراتز از شیف به دلیل پیش‌بینی‌های مکررش درباره سقوط بازار ارزهای دیجیتال دعوت کرده تا در شرط‌بندی یک میلیون دلاری وی مشارکت داشته باشد.

خبر - ۲ روز پیش
سختی استخراج,قیمت بیت کوین,ماینر

افزایش سختی استخراج و کاهش قیمت بیت کوین باعث افت چشمگیر سودآوری ماینرها شده است

پس از اینکه سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود در ۲۲.۶۴ تریلیون واحد رسید هش ریت بیت کوین به دلیل این رکورد شکنی کاهش یافت. هش ریت بیت کوین ۳ روز پیش به کف ۱۶۷ اگزاهش بر ثانیه رسید، اما حالا به ۱۸۹ اگزاهش در ثانیه افزایش یافته است. کاهش قیمت روزهای اخیر از یک سو و افزایش سختی استخراج آن باعث شده تا سود استخراج بیت کوین برای ماینرها کاهش یابد.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۴ بهمن

بیت کوین پایین‌تر از سطوح حمایت ۴۲,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار شروع به کاهش کرد. این حرکت نزولی زیر سطح ۳۸,۰۰۰ دلار شتاب بیشتری پیدا کرد و عمیقاً به یک منطقه نزولی وارد شد. پایین‌ترین سطح قیمت در حدود ۳۴,۰۰۷ دلار تشکیل و اکنون در حال تحکیم است. در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۳۵,۰۵۵ دلار و پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود...

تحلیل - ۲ روز پیش
تحلیل تکنیکال,سولانا,SOL,سقوط,بیت کوین,ارز دیجیتال,رمزارز

تحلیل تکنیکال سولانا؛ روند نزولی کجا متوقف می‌شود؟

ارز دیجیتال سولانا(SOL) در چهار روز گذشته با اصلاح ۳۶ درصدی به زیر ناحیه تقاضای روزانه خود که از ۱۱۵.۵۱ دلار الی ۱۴۴.۷۰ دلار متغیر است، کاهش یافت. همچنین این روند نزولی منجر به تبدیل سطح حمایت هفتگی در ۱۳۵.۷۱ دلار به یک سطح مقاومتی شد...

تحلیل - ۲ روز پیش
دوج کوین,ایلان ماسک,بیت کوین,تسلا,توییت

دوج کوین به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار بازگشت

دوج کوین برای نخستین بار از اوایل ماه دسامبر سال گذشته به جمع ‍۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار بازگشته است. بهای این میم کوین در حال حاضر به محدود ۰.۱۳ دلاری رسیده که نمایانگر رشد بیش از ۸ درصدی آن در بازار است. ارزش بازار دوج در حال حاضر ۱۸.۳۲ میلیارد دلار است که این میم کوین را به رتبه دهم بازار رسانده است.

خبر - ۲ روز پیش
پیتر شیف,مایکرواستراتژی,بیت کوین

هشدار پیتر شیف درباره سقوط ناگهانی بیت کوین

پیتر شیف منتقد بیت کوین و مدیر اجرایی یورو پاسیفیک کپیتال، در توییتر درباره ادامه روند نزولی بیت کوین اظهار نظر کرده است و گفت انتظار دارد بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار برسد.

خبر - ۴ روز پیش
سختی استخراج,اوج تاریخی جدید,بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین به اوج تاریخی جدید رسید

به گزارش وب‌سایت تحلیلی گلسنود، در شرایطی که قیمت بیت کوین دچار افت قابل‌توجهی شده، دشواری استخراج آن به اوج تاریخی جدیدی رسیده است. دشواری استخراج بیت کوین بعد از اعمال ممنوعیت‌های گسترده در چین بسیار کاهش یافته بود.

خبر - ۴ روز پیش
السالوادور,بیت کوین,سقوط

هم‌زمان با سقوط شدید قیمت‌ها السالوادور ۴۱۰ بیت کوین خرید

نجیب ابوکیله، رئیس‌جمهور السالوادور، در توییتر خود از خرید ۴۱۰ بیت کوین دیگر به قیمت ۱۵ میلیون دلار خبر داد. ابوکیله روز جمعه، با وجود سقوط شدید قیمت‌ها و برگشت بیت کوین به کانال ۳۶٬۰۰۰ دلار، بازهم به دارایی‌های کشور خود افزود. السالوادور اکنون بیش از ۱٬۵۰۰ بیت کوین هولد کرده است و در نظر دارد امسال اوراق قرضه یک میلیون دلاری ۱۰ ساله بیت کوین منتشر کند.

خبر - ۴ روز پیش