تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۴ آذر

بیت کوین موفق شد در محدوده‌ای بالاتر از منطقه حمایتی ۵۵,۵۰۰ دلار باقی بماند. این ارز بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی قوی بالاتر از سطح ۵۵,۵۰۰ دلار، تلاش می‌کند یک موج بازیابی مناسب را برای احیای قیمت آغاز کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

title

در پی این حرکت اصلاحی، قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح مقاومت ۵۶,۵۰۰ و ۵۷,۰۰۰ دلار شکسته شد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز  بیت کوین/دلار، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۵۷,۱۰۰ دلار هم شکست قیمت دیده شد. پس از آن، این جفت حتی از سطح ۵۷,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ هم گذشت.

هرچند، بیت کوین هنوز نتوانسته است بالای سطح ۵۸,۰۰۰ دلار شتاب کافی را به دست آورد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۵۸,۲۲۲ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال تحکیم است. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در حال حاضر، فروشنده‌ها قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی حرکت صعودی ۵۵,۹۰۹ دلار به ۵۸,۲۲۲ دلار کشانده‌اند. اولین حمایت در روند نزولی قیمت، نزدیک به سطح ۵۷,۰۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. گفتنی است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۵۵,۹۰۹ دلار به ۵۸,۲۲۲ دلار نیز نزدیک به تراز ۵۷,۰۰۰ دلار قرار دارد.

پس از این حمایت، مانع بعدی نزدیک به سطح ۵۶,۵۰۰ دلار می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند ولی در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت بیت کوین می‌تواند کاهش خود را به سمت حمایت اصلی در تراز ۵۵,۵۰۰ دلار از سر بگیرد.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین بالاتر از حمایت ۵۶,۵۰۰ دلاری باقی بماند، احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد. در این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۸,۰۰۰ دلار پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد.

مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۵۸,۵۰۰ دلار می‌باشد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح ۵۸,۰۰۰ و ۵۸,۵۰۰ دلار می‌تواند در کوتاه مدت منجر به افزایش مستمر آن شود. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.اندیکاتورهای تکنیکال

MACD  ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز  بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی:  ۵۷,۰۰۰ دلار

مقاومت‌های اصلی: ۵۸,۰۰۰ ، ۵۸,۵۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/g40394 

 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۵ آذر
پلن‌بی درباره پیش‌بینی ناموفق بیت کوین ۹۸,۰۰۰ دلاری توضیح داد
تحلیل حمایت بعدی اتریوم توسط تحلیلگر بلومبرگ
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۳ آذر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۳ آذر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

پایان کار ایران در المپیک توکیو با ۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز

title

کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو موفق به کسب هفت مدال شد و تاکنون در رده ۲۷ جدول مدالها قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، کاروان ورزشی ایران به نام ستارگان ایران زمین با ۶۶ ورزشکار در ۱۷ رشته ورزشی راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. ایران در رشته‌ها ورزشی کشتی آزاد و فرنگی، وزنه برداری، تکواندو، بوکس، تیراندازی، تیروکمان، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شمشیربازی، والیبال، بسکتبال، جودو، شنا، بدمینتون و کاراته شرکت کرد. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

پلن‌بی,بیت کوین

پلن‌بی درباره پیش‌بینی ناموفق بیت کوین ۹۸,۰۰۰ دلاری توضیح داد

پلن بی، تحلیل‌گر معروف بیت کوین که با نام مستعار فعالیت می‌کند، در توییترش درباره پیش‌بینی ناموفق قیمت بیت کوین که مورد تمسخر کاربران قرار گرفته، توضیح داد. او می‌گفت که بیت کوین در بدترین سناریو تا پایان نوامبر ۹۸,۰۰۰ دلار خواهد بود، به این معنی که بهای این ارز دیجیتال در یک هفته ۶۷ درصد افزایش یابد تا این پیش بینی محقق شود.

خبر - ۱۵ ساعت پیش
اتریوم,تحلیل,بلومبرگ

تحلیل حمایت بعدی اتریوم توسط تحلیلگر بلومبرگ

در بحبوحه بحران محلی در بازار ارزهای دیجیتال و فقدان اخبار اساسی از ایالات متحده یا هر کشور دیگری، تحلیلگران و معامله گران خصوصی بیشتری شروع به استفاده از تحلیل تکنیکالی کرده‌اند که امکان پیش بینی آینده قیمت یک دارایی را با نگاه کردن به تاریخچه قیمت آن فراهم می‌کند.

خبر - ۱۵ ساعت پیش
قیمت بیت کوین,قیمت اتریوم,تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو,دلار,ایران

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۳ آذر

برخلاف بیت کوین، اتریوم موفق شد بالاتر از حمایت ۴,۰۵۰ دلاری خود باقی بماند. به این ترتیب، با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، موج بهبودی ثابتی را بالای منطقه مقاومت ۴,۱۲۰ دلاری آغاز کرد...

تحلیل - ۳ روز پیش