تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۱۲ مرداد

قیمت بیت کوین از بالای منطقه مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری شروع به کاهش کرد و به زیر سطوح ۲۳,۵۰۰ و ۲۳,۲۵۰ دلار رسید و در این ناحیه به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد....

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین,تحلیل,بیت کوین,ارز دیجیتال,رمزارز,دلار

title

این روند کاهشی، پایین­تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته شتاب بیشتری پیدا کرد و باعث شد قیمت حتی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۲۰,۶۹۵ دلار به ۲۴,۶۷۱ دلار را هم لمس کند. در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۲۳,۲۰۰ دلار (۲۲,۸۵۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می­شود. 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار می­بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۳,۲۵۰ دلار در حال شکل­گیری است. با این حال، به نظر می­رسد که خریدارها از منطقه حمایتی ۲۲,۶۸۰ دلاری با قدرت محافظت می­کنند.

در روند صعودی این ارز، قیمت در نزدیکی سطح ۲۳,۲۵۰ دلار و خط روند مذکور با اولین مانع مواجه می­شود. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۳,۵۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته سر راه خریدارها قرار می­گیرد. ولی مقاومت اصلی همچنان در نزدیکی منطقه ۲۴,۱۸۰ دلاری مشاهده می­شود. بسته شدن قیممت بالاتر از منطقه مقاومتی ۲۴,۱۸۰ دلاری می­تواند با فراهم کردن زمینه افزایشی مناسب، قیمت را تا مرز ۲۴,۶۵۰ دلار افزایش دهد. در این حالت، مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۵,۰۰۰ دلار مانع افزایش بیشتر قیمت خواهد شد.

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳,۲۵۰ دلاری و خط روند را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه می­دهد و نزدیک به سطح ۲۲,۶۸۰ دلار به اولین حمایت برخورد می­کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۲,۲۱۰ دلار از افت سریع قیمت جلوگیری می­کند. این حمایت در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی روند صعودی ۲۰,۶۹۵ دلار به ۲۴,۶۷۱ دلار واقع است. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۲,۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار در منطقه نزولی شتاب می­گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار پایین­تر از سطح ۵۰ است.

حمایت­های اصلی:  ۲۲,۶۸۰ و ۲۲,۲۱۰ دلار

مقاومت­های اصلی:  ۲۳,۲۵۰ ، ۲۳,۵۲۰ و ۲۴,۱۸۰ دلار

منبع: newsbtc.com

لینک کوتاه: b2n.ir/d07632 

 

 

 

چین‌آلیسیس: کلاهبرداری‌‌های حوزه ارز دیجیتال در سال جاری ۱۵درصد کاهش داشته است
گلسنود: تعداد کل آدرس‌هایی که در تراکنش‌های بیت کوین مشارکت داشته‌اند از یک میلیارد آدرس منحصر‌به‌فرد فراتر رفت
تحلیل تکنیکال دوج کوین(DOGE)؛ چهارشنبه ۲۶ مرداد
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۶ مرداد
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۶ مرداد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

اولین تصویر تلسکوپ جیمز وب از کیهان

title

اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) عصر دوشنبه به وقت محلی، نخستین تصویر رنگی گرفته شده از کیهان توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کرد. تصویری که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته، واضح‌ترین نمای مادون قرمز و عمیق‌ترین تصویر از کیهان را تا به امروز نشان می‌دهد. در بیانیه ناسا آمده است: « تلسکوپ فضایی جیمز وب، عمیق‌ترین و واضح‌ترین تصویر مادون قرمز از جهان دور را تا به امروز تولید کرده است. این تصویر از خوشه کهکشانی ۰۷۲۳ SMACS  که به عنوان اولین میدان عمیق وب شناخته می‌شود، مملو از جزئیات است.»

مطالب مرتبط