تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۵ مرداد

بیت کوین پس از اینکه زیر ناحیه حمایت ۲۲,۰۰۰ دلاری به ثبات رسید، در ناحیه خرسی حفظ شد. این ارزدیجیتال سرشناس برای مدتی در حدود ناحیه ۲۱,۰۰۰ دلاری نوسان کرد و سپس، در مسیر ثبت ضرر و زیان بیشتر قرار گرفت...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

title

قیمت بیت کوین به زیر سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری کاهش یافت اما روند نزولی محدود ماند. در نتیجه، یک کف قیمتی در نزدیکی سطح ۲۰,۷۵۰ دلاری شکل گرفت و قیمت هم اکنون در همین حدود درحال نوسان است. بزرگترین ارزدیجیتال بازار ، درحال حاضر زیر سطح ۲۱,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین به صورت جزئی توانست به بالای سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری صعود کند و در اثر آن، قیمت از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی عبور کرد.

بیت کوین در مسیر صعودی می‌تواند در نزدیکی سطح ۲۱,۵۰۰ دلاری با مقاومت مواجه شود. این سطح نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصد است که ناشی از افت اخیر آن از سقف نوسان ۲۲,۲۵۰ دلاری به کف ۲۰,۷۵۰ دلاری است. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ناحیه ۲۱,۶۵۰ دلاری قرار دارد. همچنین ، بر اساس نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار، یک خط روند خرسی اصلی در کنار مقاومت ۲۱,۶۵۰ دلاری شکل می‌گیرد.

 


 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

با بستن شدن قاطع قیمت در بالای ناحیه مقاومت ۲۱,۶۵۰ دلاری، مسیر روند صعودی اخیر می‌تواند هموار شود و قیمت ممکن است تا سطح ۲۲,۰۰۰ دلاری افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۲۲,۵۰۰ دلاری واقع است.

از سوی دیگر ، اگر بیت کوین نتواند در بالای سطح ۲۱,۵۰۰ دلاری ، روند بازیابی خود را از سر بگیرد، قیمت می تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری این رمزارز نزدیک به سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری است.حمایت اصلی بعدی در حال حاضر در نزدیکی سطوح ۲۰,۷۵۰ و ۲۰,۵۰۰ دلار قرار دارد. با کاهش قاطعانه قیمت به زیر ناحیه حمایت ۲۰,۵۰۰ دلاری ، فشار فروش افزایش می‌یابد و در اثر آن، قیمت ممکن است در بازه کوتاه مدت سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری را مورد امتحان قرار دهد. 

اندیکاتورهای تکنیکال:

MACD ساعتی در ناحیه خرسی با وقفه روبه رو است.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار درحال حاضر در نزدیکی میزان ۵۰ قرار دارد.

حمایت‌های اصلی : ۲۱,۰۰۰ و ۲۰,۷۵۰ دلار

مقاومت‌های اصلی : ۲۱,۵۰۰ ، ۲۱,۶۵۰ و ۲۲,۰۰۰ دلار 

منبع:newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/a74395 

 

 

سقوط شاخص ترس و طمع به سطح ماه مارس پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا از بایننس
سنای ایالات متحده لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد
بیت کوین در بخش استرالیایی بایننس ۵هزار دلار ارزان‌تر خریدوفروش می‌شود
یکی از نهنگ‌ها بازار ارزهای دیجیتال، ۳۱ هزار بیت کوین را جابه‌جا کرده است
چارلز هاسکینسون: کاردانو غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان می‌شود

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

سنای ایالات متحده,ایالات متحده,سقف بدهی,مجلس نمایندگان ایالات متحده,آمریکا,جو بایدن,بیت کوین

سنای ایالات متحده لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد

مجلس نمایندگان ایالات متحده، سرانجام لایحه افزایش سقف بدهی را تصویب کرد که امکان استقراض پول بیشتر را برای دولت آمریکا فراهم می‌کند. اکنون، این لایحه برای رسمیت‌یافتن و تعلیق سقف وام ۳۱.۴میلیون دلاری به امضای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیاز دارد. پیش از این، وزارت خزانه‌داری هشدار داده بود که اگر کنگره دراین‌باره اقدامی انجام ندهد، دولت نمی‌تواند تمام صورت‌حساب‌های خود را در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) پرداخت کند.

خبر - ۵ روز پیش
بیت کوین,BTC,بایننس,استرالیا

بیت کوین در بخش استرالیایی بایننس ۵هزار دلار ارزان‌تر خریدوفروش می‌شود

به‌دنبال تعلیق پرداخت‌های مبتنی بر دلار استرالیا در بخش استرالیایی صرافی بایننس، قیمت بیت کوین در این پلتفرم اختلاف قابل‌توجهی با بازارهای دیگر پیدا کرده است. در حال حاضر بیت کوین در بخش استرالیایی بایننس ۲۱٬۹۸۷ دلار معامله می‌شود که ۲۱درصد از قیمت لحظه‌ای بازارهای عادی کمتر است.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت کوین,نهنگ‌,BTC

یکی از نهنگ‌ها بازار ارزهای دیجیتال، ۳۱ هزار بیت کوین را جابه‌جا کرده است

یکی از نهنگ‌های بیت کوین که از اواخر سال ۲۰۲۲ هیچ فعالیتی نمی‌کرد، ناگهان ۳۱,۰۰۰ بیت کوین را (به ارزش حدوداً ۸۲۰ میلیون دلار) جابه‌جا کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
چارلز هاسکینسون,کاردانو,CIP-1694,بیت کوین,اتریوم

چارلز هاسکینسون: کاردانو غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان می‌شود

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده که به محض اجرای طرح «CIP-1694» بعد از رأی‌گیری‌های موردنیاز، شبکه کاردانو، غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان (از جمله بیت کوین و اتریوم) می‌شود. او تأکید کرده است که این دستاورد باعث می‌شود طرفداران بیت کوین و سرمایه‌گذارانی به خودشان بیایند که رویکرد پژوهش‌محور کاردانو را صرفاً ضایعات آکادمیک می‌نامیدند.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت کوین,روز پیتزای بیت کوین

روز پیتزای بیت کوین مبارک؛ ماجرای ۲ پیتزا به قیمت ۱۴ هزار میلیارد تومان

هر سال در روز ۲۲ می (۱ خرداد)، جامعه ارزهای دیجیتال یک رویداد مهم در تاریخ بیت کوین را گرامی‌ می‌دارد؛ معامله جالب و تاریخی این ارز دیجیتال که با مبادله دو پیتزا با ۱۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین انجام شد. این روز با عنوان «روز پیتزای بیت‌کوین (‌Bitcoin Pizza Day)» نام‌گذاری شده است و امروز سیزدهمین سالگرد آن است.

خبر - ۲ هفته پیش
ریاست‌جمهوری آمریکا,کمک‌های مالی,بیت کوین,رابرت اف کندی جونیور,ایالات متحده آمریکا

نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا برای کمک‌های مالی به کمپین خود بیت کوین می‌پذیرد

رابرت اف کندی جونیور، اولین نامزد ریاست‌جمهوری در تاریخ ایالات متحده آمریکاست که اعلام کرده برای کمک‌های مالی به کمپین خود، بیت کوین می‌پذیرد. طبق گفته‌های او، بیت کوین نماد دموکراسی و آزادی است و قدرت، دوام و انعطاف‌پذیری آن به دنیا ثابت شده است.

خبر - ۲ هفته پیش