تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۵ مرداد

بیت کوین پس از اینکه زیر ناحیه حمایت ۲۲,۰۰۰ دلاری به ثبات رسید، در ناحیه خرسی حفظ شد. این ارزدیجیتال سرشناس برای مدتی در حدود ناحیه ۲۱,۰۰۰ دلاری نوسان کرد و سپس، در مسیر ثبت ضرر و زیان بیشتر قرار گرفت...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,بیت کوین,سقوط,بازار نزولی,قیمت بیت کوین

title

قیمت بیت کوین به زیر سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری کاهش یافت اما روند نزولی محدود ماند. در نتیجه، یک کف قیمتی در نزدیکی سطح ۲۰,۷۵۰ دلاری شکل گرفت و قیمت هم اکنون در همین حدود درحال نوسان است. بزرگترین ارزدیجیتال بازار ، درحال حاضر زیر سطح ۲۱,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین به صورت جزئی توانست به بالای سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری صعود کند و در اثر آن، قیمت از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی عبور کرد.

بیت کوین در مسیر صعودی می‌تواند در نزدیکی سطح ۲۱,۵۰۰ دلاری با مقاومت مواجه شود. این سطح نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصد است که ناشی از افت اخیر آن از سقف نوسان ۲۲,۲۵۰ دلاری به کف ۲۰,۷۵۰ دلاری است. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ناحیه ۲۱,۶۵۰ دلاری قرار دارد. همچنین ، بر اساس نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار، یک خط روند خرسی اصلی در کنار مقاومت ۲۱,۶۵۰ دلاری شکل می‌گیرد.

 


 

نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار

با بستن شدن قاطع قیمت در بالای ناحیه مقاومت ۲۱,۶۵۰ دلاری، مسیر روند صعودی اخیر می‌تواند هموار شود و قیمت ممکن است تا سطح ۲۲,۰۰۰ دلاری افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۲۲,۵۰۰ دلاری واقع است.

از سوی دیگر ، اگر بیت کوین نتواند در بالای سطح ۲۱,۵۰۰ دلاری ، روند بازیابی خود را از سر بگیرد، قیمت می تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری این رمزارز نزدیک به سطح ۲۱,۰۰۰ دلاری است.حمایت اصلی بعدی در حال حاضر در نزدیکی سطوح ۲۰,۷۵۰ و ۲۰,۵۰۰ دلار قرار دارد. با کاهش قاطعانه قیمت به زیر ناحیه حمایت ۲۰,۵۰۰ دلاری ، فشار فروش افزایش می‌یابد و در اثر آن، قیمت ممکن است در بازه کوتاه مدت سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری را مورد امتحان قرار دهد. 

اندیکاتورهای تکنیکال:

MACD ساعتی در ناحیه خرسی با وقفه روبه رو است.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار درحال حاضر در نزدیکی میزان ۵۰ قرار دارد.

حمایت‌های اصلی : ۲۱,۰۰۰ و ۲۰,۷۵۰ دلار

مقاومت‌های اصلی : ۲۱,۵۰۰ ، ۲۱,۶۵۰ و ۲۲,۰۰۰ دلار 

منبع:newsbtc.com 

لینک کوتاه: b2n.ir/a74395 

 

 

کوین متریکس: بیت کوین و اتریوم در برابر حملات ۵۱درصدی مصون هستند
حدود ۲۳۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی با جهش قیمت بیت کوین لیکوئید شدند
خرید ۸۵۰ بیت کوین توسط مایکرواستراتژی در ماه ژانویه
فیس‌بوک و اینستاگرام ممکن است تبلیغ ETFهای بیت کوین را مجاز کنند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بلک‌راک,بیت کوین,ETF اسپات بیت کوین,گری‌اسکیل,آی‌شیرز بیت کوین تراست

ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بلک‌راک از ۱۰۰هزار بیت کوین فراتر رفت

طبق داده‌های رسمی بلک‌راک، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت ETF اسپات بیت کوین این شرکت، در روز گذشته به ۱۰۵٬۲۸۰ بیت کوین رسیده است. این به‌معنای رشد بیش از ۳٬۷۰۰درصدی دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق از ۲٬۶۲۱ بیت کوین در زمان عرضه‌اش در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) تاکنون است. بدون درنظرگرفتن ETF بیت کوین گری‌اسکیل، آی‌شیرز بیت کوین تراست، اولین صندوق در میان ETFهای جدید اسپات بیت کوین در ایالات متحده است که ارزش دارایی‌های آن در بیست و دومین روز معاملات از ۱۰۰٬۰۰۰ بیت کوین فراتر رفت.

خبر - ۵ ماه پیش
قیمت بیت کوین,بیت کوین,گلس‌نود

حدود ۲۳۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی با جهش قیمت بیت کوین لیکوئید شدند

بر اساس داده‌های گلس‌نود، با افزایش نوسانات بازار و جهش قیمت بیت کوین به ۵۱٬۰۰۰ دلار، نزدیک به ۳۰۰میلیون دلار موقعیت معاملاتی ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته لیکوئید شدند. سهم معاملات لیکوئیدشده لانگ و شورت بیت کوین به‌ترتیب ۲۴.۶میلیون و ۷۲.۵میلیون دلار بود.

خبر - ۵ ماه پیش
بیت کوین,BTC,مایکرواستراتژی

خرید ۸۵۰ بیت کوین توسط مایکرواستراتژی در ماه ژانویه

طبق اعلام مایکل سیلور، بنیان‌گذار مایکرواستراتژی، این شرکت در ماه ژانویه (دی) ۸۵۰ بیت کوین دیگر به مبلغ ۳۷.۲میلیون دلار خریداری کرده است که متوسط قیمت پرداختی برای هر بیت کوین را به حدود ۴۳٬۷۶۵ دلار می‌رساند. او همچنین افزود که مایکرواستراتژی هم‌اکنون در مجموع ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۸.۱۵میلیارد دلار در اختیار دارد.

خبر - ۵ ماه پیش
فیس‌بوک,اینستاگرام,بیت کوین,تبلیغ

فیس‌بوک و اینستاگرام ممکن است تبلیغ ETFهای بیت کوین را مجاز کنند

وال‌استریت ژورنال اخیراً در گزارشی مدعی شده یکی از سخنگویان مِتا گفته است این مجموعه پس از چراغ سبز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به ETFهای نقدی بیت کوین، در حال بازبینی مقررات بخش آمریکایی خود است. این یعنی ممکن است در آینده تبلیغات مربوط به ETFهای بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک نمایش داده شود.

خبر - ۵ ماه پیش
آلمان,پول‌شویی,کپی‌رایت,پلیس,بیت کوین

آلمان ۵۰هزار بیت کوین را در جریان تحقیقات در مورد فعالیت‌های غیرقانونی ضبط کرد

مقامات آلمانی با انتشار بیانیه‌ای رسمی از توقیف ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۲.۱۳میلیارد دلار خبر داند که از طریق نقض قانون کپی‌رایت و پول‌شویی به دست آمده بود. دفتر دادستان عمومی در درسدن، پلیس جنایی ایالت زاکسن و واحد تحقیقات مالیاتی اداره مالیات لایپزیگ دوم در این تحقیقات با یکدیگر همکاری کرده‌اند. این بیشترین حجم بیت کوینی است که توسط مقامات جمهوری فدرال آلمان تاکنون توقیف شده است.

خبر - ۵ ماه پیش
تتر,USDT,استیبل کوین,بیت کوین

تتر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ سود خالص ۲.۸۵ میلیارد دلاری کسب کرده است

تتر (USDT)، بزرگترین شرکت استیبل کوین جهان، رکورد سود خالص ۲.۸۵ میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ گزارش کرد. آخرین حسابرسی شرکت نشان می‌دهد که تتر در پایان سال ۲۰۲۳ بیش از ۵.۴ میلیارد دلار ذخایر دارد.

خبر - ۵ ماه پیش
بیت کوین,BTC,گوگل,تبلیغ

از روز دوشنبه امکان تبلیغ ETFهای بیت کوین در گوگل فراهم می‌شود

برخی منابع مدعی شده‌اند گوگل قصد دارد روز دوشنبه سیاست‌های انتشار تبلیغات در پلتفرم خود را به‌روزرسانی کند و قرار است طبق سیاست‌های جدید، به محصولاتی خاصی که با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند، مانند ETFها، اجازه انتشار تبلیغ داده شود. گوگل به‌طور متوسط در هر ثانیه ۱۰۰٬۰۰۰ جست‌وجو را پردازش می‌کند.

خبر - ۵ ماه پیش
ایالات متحده,سیلک رود,بیت کوین

ایالات متحده به‌دنبال فروش ۱۳۰میلیون دلار بیت کوین توقیف‌شده مرتبط با سیلک رود است

بر اساس اطلاعات یک پرونده جدید، دولت ایالات متحده به‌دنبال فروش ۱۳۰میلیون دلار بیت کوین توقیف‌شده از بازار سیلک رود است. در واقع، اطلاعیه از دادگاه منطقه‌ای مریلند صادر شده است که به قصد دولت برای فروش این دارایی‌‌ها در دو بخش اشاره می‌کند. بخش اول شامل تقریباً ۲٬۸۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۱۲۹میلیون دلار است و در بخش دوم، ۵۸بیت کوین را به قیمت حدود ۳میلیون دلار به فروش خواهد رسید. این بیت کوین‌ها، متعلق به رایان فاراس هستند که سال گذشته به‌اتهام پولشویی و فعالیت در بازار دارک وب سیلک رود به ۵۴ ماه زندان محکوم شد.

خبر - ۵ ماه پیش
فرانکلین تمپلتون,بیت کوین,ETF نقدی بیت کوین,سی‌ان‌بی‌سی,جنی جانسون

مدیرعامل فرانکلین تمپلتون: تقاضای بسیار زیادی برای بیت کوین وجود دارد

جنی جانسون، مدیرعامل فرانکلین تمپلتون که یکی از مجموعه‌‌های عرضه‌کننده ETF نقدی بیت کوین در آمریکاست، اخیراً در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفته است شرکت او به این خاطر تصمیم به راه‌اندازی صندوق بورسی بیت کوین گرفت که «تقاضای روزافزون» زیادی برای این ارز دیجیتال وجود دارد. او همچنین گفته بیت کوین تنها یکی از مجموعه فرصت‌هایی است که تصور می‌کنند در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد.

خبر - ۶ ماه پیش