تحلیل تکنیکال تزوس(XTZ)؛ دوشنبه ۲۴ مرداد

تزوس(XTZ) در اوایل ماه مه ۲۰۲۲(اواسط اردیبهشت) یک محدوده‌ رنج را ایجاد کرد که از ۱.۳۶ دلار به ۲.۲۸ دلار امتداد می یابد. پس از نوسان XTZ به زیر کف این محدوده رنج ، قیمت به میزان ۴۵ درصد جهش یافت و دو سقف نوسان در حدود سطح ۱.۹۵ دلاری ایجاد کرد. نقدینگی موجود در بالای این سقف های قیمتی برابر ، هدف بعدی بازارسازان است...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تزوس,تحلیل تکنیکال,XTZ,تحلیل تکنیکال تزوس

title

از آنجایی که تزوس در نقطه میانی این محدوده رنج در ۱.۸۲ دلار نوسان می کند، سرمایه‌گذاران می‌توانند منتظر نوسانات سریع این آلت کوین در بالای سطح ۱.۹۵ دلاری باشند. چنین حرکتی می تواند با ثبت سقف های قیمتی بالاتر ، توجه سرمایه گذاران را جلب کند. از این رو ، سرمایه گذاران باید محتاط عمل کنند.

صعود قیمت به بالای سقف دوقلو در ۱.۹۵ دلاری می‌تواند ساختگی و فیک باشد.، به‌ویژه با در نظر گرفتن کف های قیمت برابر در حدود سطح ۱.۶۵ دلاری. بنابراین، افزایش تزوس به سمت سطح ۱.۹۵ دلاری می تواند منجر به کاهش ۱۵ درصدی قیمت شود.

در برخی از شرایط، قیمت تزوس می‌تواند این روند نزولی را ادامه دهد و به سمت کف نوسان ۲۶ جولای(۴ مرداد) در ۱.۴۷ دلار پیش برود. 

نمودار روزانه جفت ارز تزوس/دلار

از سوی دیگر، اگر تزوس در بالای سطح ۱.۹۵ دلاری به ثبات برسد و این سطح را به سطح حمایتی خود تبدیل کند ، دورنگار خرسی باطل خواهد شد و این نشان دهد که خریدارها بازگشته‌اند و در اثر آن، XTZ میتواند مجددا سقف این محدوده رنج (۲.۲۸ دلار) را مورد امتحان قرار دهد.

منبع: fxstreet.com

لینک کوتاه: b2n.ir/y91160 

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط