تحلیل قیمت؛ لایت کوین هنوز مستعد رشد است

ارزهای دیجیتال زیادی از الگوی رفتاری بیت کوین تبعیت می‌کنند و معمولا می‌توان تطابق نوسانات آنها با بیت کوین را در نمودارها مشاهده کرد.

Hamid2

نویسنده : سید حمید احمدزادگان

منبع : آسان بیت کوین

لایت کوین هنوز مستعد رشد است

title

از این رو یکی از روشهایی که معامله‌گران نوسان‌گیر برای تحلیل روند بازار از آن استفاده می‌کنند تطبیق رفتار این ارز‌ها با بیت کوین و کشف موارد تاخیر در نوسان آنها نسبت به بیت کوین است.

مثلا بعد از یک نوسان مثبت یا رشد بیت کوین، بلافاصله مجموعه‌ای از این ارزها که معمولا دنباله‌رو بیت کوین هستند  را بررسی می‌کنند و ارزی که هنوز منطبق با بیت کوین نوسان نداشته را پیدا و ورود می کنند (خرید می‌کنند) با این تفسیر که ارز مورد نظر به احتمال زیاد تاخیر خود نسبت به بیت کوین را جبران کرده است و فاصله ارزش خود نسبت به پادشاه ارزهای دیجیتال را به سطح قبل از نوسان می‌رساند.

یکی از این ارزها لایت کوین ((LTC است که به پیروی از بیت کوین مشهور است. نکته جالب توجه این‌که در حال حاضر در یک تاخیر نسبی نسبت به بیت کوین قرار دارد.

بیت کوین پس از اصلاح بیش از ۳۰ درصدی از ۹ ژانویه (۲۰ دی) تا ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) مجددا رشد کرده و به سقف تاریخی خود بسیار نزدیک شده است. در ۶ فوریه (۱۸ بهمن) به قیمت ۴۰,۹۹۵ دلار رسید که بسیار به سقف قیمتی ۴۱,۹۵۰ دلار نزدیک است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین دلار)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، قیمت لایت کوین پس از اصلاح هنوز با اوج تاریخی خود فاصله دارد، به نظر می‌رسد این عقب ماندگی احتمالا باید در یک هفته آینده اصلاح و الگوی لایت کوین با بیت کوین مطابقت یابد و این می‌تواند فرصت خوبی برای معامله گران نوسان گیر باشد.


نمودار قیمت لایت کوین (نمای ۱ روزه بازار لایت کوین/دلار)

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد