تحلیل قیمت؛ لایت کوین هنوز مستعد رشد است

ارزهای دیجیتال زیادی از الگوی رفتاری بیت کوین تبعیت می‌کنند و معمولا می‌توان تطابق نوسانات آنها با بیت کوین را در نمودارها مشاهده کرد.

Hamid2

منبع : آسان بیت کوین

لایت کوین هنوز مستعد رشد است

title

از این رو یکی از روشهایی که معامله‌گران نوسان‌گیر برای تحلیل روند بازار از آن استفاده می‌کنند تطبیق رفتار این ارز‌ها با بیت کوین و کشف موارد تاخیر در نوسان آنها نسبت به بیت کوین است.

مثلا بعد از یک نوسان مثبت یا رشد بیت کوین، بلافاصله مجموعه‌ای از این ارزها که معمولا دنباله‌رو بیت کوین هستند  را بررسی می‌کنند و ارزی که هنوز منطبق با بیت کوین نوسان نداشته را پیدا و ورود می کنند (خرید می‌کنند) با این تفسیر که ارز مورد نظر به احتمال زیاد تاخیر خود نسبت به بیت کوین را جبران کرده است و فاصله ارزش خود نسبت به پادشاه ارزهای دیجیتال را به سطح قبل از نوسان می‌رساند.

یکی از این ارزها لایت کوین ((LTC است که به پیروی از بیت کوین مشهور است. نکته جالب توجه این‌که در حال حاضر در یک تاخیر نسبی نسبت به بیت کوین قرار دارد.

بیت کوین پس از اصلاح بیش از ۳۰ درصدی از ۹ ژانویه (۲۰ دی) تا ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) مجددا رشد کرده و به سقف تاریخی خود بسیار نزدیک شده است. در ۶ فوریه (۱۸ بهمن) به قیمت ۴۰,۹۹۵ دلار رسید که بسیار به سقف قیمتی ۴۱,۹۵۰ دلار نزدیک است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین دلار)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، قیمت لایت کوین پس از اصلاح هنوز با اوج تاریخی خود فاصله دارد، به نظر می‌رسد این عقب ماندگی احتمالا باید در یک هفته آینده اصلاح و الگوی لایت کوین با بیت کوین مطابقت یابد و این می‌تواند فرصت خوبی برای معامله گران نوسان گیر باشد.


نمودار قیمت لایت کوین (نمای ۱ روزه بازار لایت کوین/دلار)

 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)
آخرین وضعیت بازار؛ حمایت بیت کوین در 35,000 دلار و رشد قیمت آلت کوین‌ها
لایت کوین چیست؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز