تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال بازگشت BTC به ۵۰,۰۰۰ دلار

بیت کوین تاکنون نتوانسته است اوج قیمتی هفته گذشته خود یعنی ۳۹,۰۰۰ دلار را بازیابی کند. به دنبال توییت طنزآمیز ایلان ماسک که نشان می‌داد از بیت کوین جدا شده است، قیمت تا ۳۵,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

mammad

منبع : Coingape

تحلیل قیمت بیتکوین؛ احتمال بازگشت BTC به ۵۰,۰۰۰ دلار

title

بیت کوین در ابتدای هفته جاری تنبل بوده و نوسانات قیمت برای رسیدن به ۴۰,۰۰۰ دلار کافی نبوده است. بسیاری از تحلیل‌گران تنها به روند بلندمدت بیت کوین چشم دوخته‌اند و به روند کوتاه‌مدت که در این چند وقت بازدهی مناسبی نداشته است توجهی نمی‌کنند.

در حال حاضر بیت کوین حدود ۳۶,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و خریداران با مقاومت میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ کندلی (در نمای ۴ ساعته بازار)  روبه‌رو هستند. بدیهی است که عبور از این مقاومت خریداران را برای رسیدن به سطوح بالاتر و ادامه روند صعودی به چالش می‌کشد.

نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین شکل‌گیری الگوی مثلث متقارن را نشان می‌دهد. کندل‌های قیمت بین اضلاع این مثلث در حال نوسان هستند و با افزایش همگرایی از میزان تغییرات قیمت کاسته می‌شود.

اگر شکست از خط روند صعودی (خط پایینی) ایجاد شود یک روند نزولی آغاز می‌شود و اگر قیمت از خط روند نزولی (خط بالایی) شکسته شود یک روند صعودی آغاز خواهد شد. الگوی مثلث متقارن معمولاً اهداف قیمتی دقیقی را دنبال می‌کند و از بالاترین سطح تا پایین‌ سطح الگو اندازه‌گیری می‌شود.


نمودار قیمت بیت کوین (برای بزرگ‌نمایی روی تصویر کلیک کنید)

در صورت شکسته شدن مقاومت الگو، قیمت می‌تواند با رشدی ۳۵ درصدی به حدود ۵۰,۰۰۰ دلار برسد. چنین حرکتی خریداران را برای ورود به بازار تحریک می‌کند و می‌تواند آغازگر یک روند صعودی جدید در بازار بیت کوین باشد.

جمع‌بندی تحلیل:

روند کلی: با‌ثبات

حمایت‌ها: ۳۵,۰۰۰ و ۳۳,۰۰۰ دلار

مقاومت‌ها: میانگین متحرک ساده ۵۰ و ۱۰۰ کندلی و ۳۹,۰۰۰ دلار

لینک کوتاه: b2n.ir/r17684 

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400