تحلیل قیمت بیت کوین؛ بررسی دو سیگنال صعودی تاثیر‌گذار

بیت کوین از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران حدود ۵۱,۸۰۰ دلار معامله می‌شود و رشدی ۳.۴۸ درصدی در بازار این ارز دیجیتال دیده می‌شود. این چهارمین روز متوالی است که قیمت بیت کوین صعودی است.

mammad

منبع : Coindesk

تحلیل قیمت بیت کوین؛ بررسی دو سیگنال صعودی تاثیر‌گذار

title

به گزارش کوین دسک، دامنه نوسان ۲۴ ساعته بیت کوین از ۴۹,۳۹۰ دلار تا ۵۱,۹۸۰ دلار است. قیمت فعلی بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۱۰ روزه و ۵۰ روزه قرار دارد و این یک سیگنال صعودی برای معامله گران ارز شماره یک بازار است.


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/دلار)

قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر از اوج تاریخی خود که در ۲۱ فوریه (۳ اسفند) به آن  دست یافته بود فاصله گرفته است. سیاست‌های پولی دولت آمریکا هم سبب شده است تا سرمایه‌گذاران بازار سهام، دارایی‌های پرریسک خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنند.

دوشنبه قیمت بیت کوین برای چهارمین روز متوالی صعودی بود. با وجود این‌که بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله با نرخ ۱.۶ درصد به روند خود ادامه می‌داد، بازار سهام آمریکا سقوط کرد.

در حال حاظر اثری از افزایش حجم معاملات در بازار دیده نمی‌شود. حجم معاملات روزانه ۸ صرافی بزرگ آمریکایی تقریباً ثابت مانده و مشابه روند دو هفته اخیر است.


مقایسه حجم معاملات ۸ صرافی بزرگ آمریکا در روزهای مختلف

یک سیگنال صعودی قدرتمند دیگر هم در بازار بیت کوین دیده می‌شود؛ حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از نوامبر ۲۰۱۸ (آبان ۹۷) رسیده است. تحلیل‌گران کاهش حجم بیت کوین در صرافی‌ها را به عنوان یک سیگنال صعودی ارزیابی کرده‌اند. این اتفاق نشان می‌دهد که تعداد کمی از سرمایه‌گذاران بیت کوین قصد خروج از پوزیشن‌های بلند مدت خود را دارند، همچنین می‌تواند به معنی شانس کم اصلاح قیمت در کوتاه‌مدت باشد.


مقایسه قیمت و حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال

بیت کوین بی‌سرو‌صدا از ۵۰,۰۰۰ دلار عبور کرده و به دنبال شکستن مقاومت ۵۲,۰۰۰ دلاری است. ۵۲,۰۰۰ دلار مقاومت مهمی به نظر می‌رسد که خریداران قصد دارند از آن عبور کنند. مقاومت کوتاه مدت بیت کوین در محدوده ۴۰,۰۰۰ تا ۴۳,۰۰۰ دلار است. فاصله گرفتن قیمت از این سطوح در روزهای اخیر، بسیار وسوسه کننده بوده است.


لینک کوتاه: https://b2n.ir/e75145 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400