تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم ۹ مرداد ۱۴۰۰

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در حال حاضر مقاومت ۴۱,۰۰۰ دلار را شکسته است، تریدرها امیدوارند آلت‌کوین‌ها نیز رشد خیره‌کننده‌ای از خود نشان دهند.

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

title

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد در هفته گذشته انتقالات عظیمی در سرویس‌های معاملات خارج از صرافی‌ها (OTC) صورت گرفته است. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد با افزایش تقاضا برای بیت کوین تنها در روز ۲۸ جولای (۶ مرداد) حدود ۵۷,۰۰۰  بیت کوین از صرافی‌های ارزدیجیتال خارج شده است.

ای‌کوینومتریکس (Ecoinometrics) با اشاره به داده‌های دروه زنجیره‌ای اظهار کرد نهنگ‌ها و ماهی‌های بازار با افزایش قیمت بیت کوین از ۲۹,۰۰۰ دلار  به ۴۰,۰۰۰   دلار مشغول انباشت بیت کوین بوده‌اند.

 


سرمایه‌گذاران سازمانی نیز در روند نزولی بازار به انباشت بیشتر بیت کوین مشغول بودند. در گزارش درآمد ۳ ماهه دوم گری‌اسکیل آمده است که این شرکت ۱۰۵,۰۸۵   بیت کوین در اختیار دارد و قصد دارد سرمایه بیشتری را در دارایی‌های دیجیتال ذخیره کند.

شرکت سرمایه‌گذاری «Wealthfront» اعلام کرده است که برای مشتریان خود این امکان را فراهم می‌کند تا ۱۰درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را در صندوق‌های بیت کوین و اتریوم گری‌اسکیل سرمایه‌گذاری کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۲۹ جولای (۷ مرداد) یک کندل دوجی در حدود قیمت ۴۰,۰۰۰ دلار  تشکیل داده است که نشان می‌دهد خریدارها و فروشنده‌های بازار در بلاتکلیفی قرار داشته‌اند. این بلاتکلیفی قیمت را به سمت پایین شکست و قیمت تا سطوح پایینی ۳۹,۰۰۰ دلار  ریزش داشت.

نمودارهای میانگین متحرک با موفقیت یکدیگر را قطع کردند و اندیکاتور قدرت نسبی(اندیکاتور RSI) در محدوده مثبت قرار دارد. این دو نشان‌دهنده آن است که خریدارها کنترل بازار را در دست گرفته‌اند. قیمت بیت کوین پس از آن توانست بر مقاومت ۴۱,۳۳۰ دلار  نیز غلبه کند.

 


در زمان نگارش این خبر بیت کوین با ۴.۸۶درصد  افزایش در شبانه‌روز گذشته به قیمت ۴۱,۷۶۴  دلار خرید و فروش می‌شود. در حال حاضر بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار در محدوده ۴۱,۳۳۰ الی ۴۲,۴۵۲ دلار  در حال نوسان است.

اگر قیمت بیت کوین از این محدوده به سمت پایین بشکند ممکن است برای چند روز در محدوده ۳۶,۶۷۰  تا ۴۲,۴۵۱  دلار شاهد نوسان قیمت باشیم. از سوی دیگر با شکست به سمت بالا روند صعودی جدیدی آغاز می‌شود.

اگر خریدارها بتوانند قیمت را به پایین‌تر از نموداری میانگین متحرک بکشانند کنترل بازار را در دست خواهند گرفت.

تحلیل قیمت اتریوم

با اینکه اتریوم از کف قیمت خود در ۱,۷۵۰ دلار  تا کنون بیش از ۳۸ درصد رشد داشته است، اما داده‌های بازارهای مشتقه نشان می‌دهد تریدرها به صورت جدی روی روند صعودی قرار ندارند.

اتریوم با رشد ۳۸درصد در چند روز گذشته توانست حمایت ۲,۳۰۰ دلاری  را به دست آورد و در حال آزمایش مقاومت ۲,۴۵۰  دلاری است. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم برابر ۲,۴۵۰  دلار است.

تریدرها طرح «EIP1559» که قرار است در چند روز آینده در شبکه اتریوم راه‌اندازی شود را یک عامل صعودی در روند قیمت اتریوم می‌دانند. این به‌روزرسانی باعث می‌شود قیمت گس و کارمزد تراکنش‌ها پایین بیاید. از این رو بسیاری انتظار دارند قیمت اتریوم در چند روز آینده به ۳,۰۰۰ دلار  برسد.

با مقایسه قیمت اتریوم در بازارهای آتی و بازارهای اسپات می‌توان احساسات رایج در میان تریدرهای حرفه‌ای را بهتر درک کرد.

 


نمودار بالا نشان می‌دهد حق پریمیوم قراردادهای آتی اتریوم در ۲۰ جولای منفی شده است. با این حال روند صعودی قیمت اتریوم به ۲,۴۵۰ دلار  نتوانسته است پریمیوم قرارداد ماه سپتامبر را به بالای ۱.۳درصد برساند. این مقدار معادل ۸ درصد پریمیوم سالانه است.

اگر در بازار بین تریدرهای حرفه‌ای احساسات صعودی وجود داشت این مقدار باید از ۱۲ درصد بیشتر باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت تریدرهای حرفه‌ای در حال حاضر خنثی هستند.

نگاهی به قیمت‌ها در بازار آلت‌کوین‌ها

با افزایش قیمت بیت کوین بسیاری از تریدرها چشم انتظار افزایش قیمت در آلت‌کوین‌ها هستند. کوین صرافی بایننس (BNB) تقریبا به همان قیمت روز گذشته خود به ارزش ۳۲۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

کاردانو، ریپل و دوج‌کوین نیز شرایطی مشابهی دارند. ریپل به قیمت ۰.۷۴ دلار، کاردانو به قیمت ۱.۳۱ دلار و دوج کوین به قیمت ۰.۸۳ دلار معامله می‌شوند.

این درحالیست که ارز دیجیتال «FLOW» پس از لیست شدن در صرافی بایننس با ۵۰ درصد افزایش در شبانه‌روز گذشته به ۲۶.۷۶ دلار رسیده است. رمز ارزهای NEO و RUNE نیز به ترتیب ۲۳ درصد و ۱۹ درصد در ۲۴ ساعت گذشته رشد داشته‌اند و به قیمت‌های ۴۳ دلار و ۶.۶۴ دلار خرید و فروش می‌شوند.

لینک کوتاه: b2n.ir/g45948 

منبع: میهن بلاکچین

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط